John Deere

znam to 64 ks motpr ali pod opterećenjem pto i ventilatora pada na 55 ili sam u krivu.Koliko mi se čini imaju dva načina mjerenja snage na kardanu a drugi čini mi se bez ta ventilatora i ostali điđi miđi.Tako su meni nešta trabunjali.
 
Postoje standardi za merenje snage kao sto je recimo DIN, ali za vise informacija najbolje bi bilo da to lepo izdeklemuje gosn Panonstib jer on to i najbolje zna.
 
Za ovo pitanje nisam dovoljno stručan pa je najbolje da se obratite uvaženom doktoru za kombajne i poljoprivredne mašine, a ujedno i članu ovog foruma.Ipak moja stručnost ne može da se meri sa njegovom.Hvala na razumevanju.
 
Ma s obzirom kako res trade naplacuje svoje servise i kojekakve delove ,verujem da su i ovde poprilicno pokupili kajmaka u ceni.

Bane curug pitam te iz sledecih razloga za ovo posto neki motori common rail imaju a neki nemaju grejac. Oni lako startuju iz razloga velikog pritiska goriva koji sabiju u cilindar,ima tu raznih tipova sa predubrizgavanjem itd imaju pritisak u sistemu goriva od oko 1800 bara i na novijim sve regulise kompjuter tacnu kolicinu goriva koja ce se ubrizgati naspram polozaja pedale i iskoriscenosti gasova itd itd . A pitam te jer na 8520 ima neki polozaj na bravi u levom polozaju na kojem ima neki simbol kao grejac a traktor inace nema grejac ,u knjizi ima modeli sa grejacem . Pitam se tacno koju funkciju ima taj polozaj brave ima jedan koji je stop tj gasenje motora i jedan da prekines svu struju a ima taj koji mi nije uopste poznat koju funkciju ima.

Taj lijevi polozaj je da ti radi radio, tj za struju al da ti ne radi ventilacija i ostalo, u biti kad cekas negdje u koloni gurnes ulijevo i slusas stereo :) Tako je na 6020 serijama.
 
Taj lijevi polozaj je da ti radi radio, tj za struju al da ti ne radi ventilacija i ostalo, u biti kad cekas negdje u koloni gurnes ulijevo i slusas stereo :) Tako je na 6020 serijama.

Aha ok ,posto je nama radio povezan da radi i kad se skine sa kontakta taj polozaj nema funkciju. Cudan mi bio znak neke dve crtice i neki krug unutra kolikko se secam i nisam mogao da provalim koju funkciju ima taj polozaj . Nego cito sam u knjizi neki modeli imaju i grejac a neki nemaju kod nas nijedan od dva koja imamo nemaju grejac .
E sad zanima me da mi neko strucan objasni znam otprilike kako funkcionise princip ubrizgavanja i da stvara veliki pritisak u komori e sad dali iz tog razloga nemaju grejace ili ?? Fendt 936 ima slican sistem ubrizgavanja ali ima grejac .
Inace palili su po minusima maltene na dva kruga ,nego ima to oslabi malo alnaser ,losiji akomulator i posle nemoze kako treba da vrti pa mu treba malo vise ali opet jedva okrene a sastavi .
 
Pošto vidim da Doktor mehanizacije neće da da odgovor pokušaću ja sa mojim skromnim znanjem.
Američki proizvodjači traktora pa medju njima i JOHN DEERE ne praktikuju da ubacuju grečaje za startovanje motora nego to rade pomoću bočice etra, a ta bočica je u mnogim zemljama Evrope zabranjena da se uvozi.
rxa0056411.gif

Traktori koji imaju ovaj uredjaj imaju dugme sa leve strane volana kojim se ubrizga sprej u motor.Bočica spreja se nalazi u motoru i vrlo jednostavno se menja.
rxa0052468.gif

U ekstremno hladnim delovima Amerike koristi se uredjaqj za zagrevanje rashladne tečnosti:
rw55253.gif

U slučaju da nema oba ova uredjaja etar se rasprši direkno u filtere vazduha i hladnjaka:
rxa0062689.gif

Što se tiče ključa za startovanje motora dobili ste već odgovor i tako bi trebalo vezati i radio, a ne kako se kome svidi jer ima razloga za to.
rxa0062186.gif

A dodatni uredjaji
B isključen
C kontakt
D startovanje motora
O principu rada motora je pisano, ali ne u ovoj temi.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh