John Deere

Ma s obzirom kako res trade naplacuje svoje servise i kojekakve delove ,verujem da su i ovde poprilicno pokupili kajmaka u ceni.

Bane curug pitam te iz sledecih razloga za ovo posto neki motori common rail imaju a neki nemaju grejac. Oni lako startuju iz razloga velikog pritiska goriva koji sabiju u cilindar,ima tu raznih tipova sa predubrizgavanjem itd imaju pritisak u sistemu goriva od oko 1800 bara i na novijim sve regulise kompjuter tacnu kolicinu goriva koja ce se ubrizgati naspram polozaja pedale i iskoriscenosti gasova itd itd . A pitam te jer na 8520 ima neki polozaj na bravi u levom polozaju na kojem ima neki simbol kao grejac a traktor inace nema grejac ,u knjizi ima modeli sa grejacem . Pitam se tacno koju funkciju ima taj polozaj brave ima jedan koji je stop tj gasenje motora i jedan da prekines svu struju a ima taj koji mi nije uopste poznat koju funkciju ima.
 
@Kris80 gume su Taurus
Gospodine @putin ja sam tockove uzeo zato sto sam mislio da je to ispravno i da ce se otplatiti, sto i dalje mislim. Kao sto je kolega @Kris80 rekao ja radim 200ha i maksimalno ulazem, kako u agrotehniku tako u mehanizaciju, a maksimalno i radim i ocekujem da ce Bog nagraditi taj rad. Izvinjavam se za :off_topic:.
 
Svako uzima ono za sta smatra da je ispravno i finansijski sposoban,.cjena je ta koja je i sta ces,.sta bi sad kad god ko kupi nesto novo trebali da tu nesto nabacujemo skupo jeftino mogo si ovo mogo si ono a sto nisi ovako i tako u nedogled ,.ako neko kupi nov traktor od 50 000€ ili vise,a opet neko kupi traktor od 5 000 € sve je spram posla i mogucnosti i neznam cemu toliko cudjenje,.
 
Evo ja sam za moj stavio od Torpeda zadnje i kupio ruske gume za 500 evra,ali toga više nema,ne možeš dobre felne da nađeš i te moje ruske gume su 8 platna al to nije to.Cena gumama je u poslednje vreme skočila puno,a ovo kad stavi ne mora da misli hoće li nešto skrljati jel kod njih prednji točkovi koče preko kardana,i ako uzme neke leve felne lako može da se desi da kvar bude veći ako bude zakočio.I sa mojim tim gumama od 8 platna+sejalica ne možeš baš da jurcaš.A res -trade ko i svaka druga firma ne radi za džabe.:ppozdrav:
 
Jesu kod nas sto je takav standard prosecna plata 350 evra a u evropi ajde da uzmemo 1500 tako uporedi i cene nekih proizvoda i kad saberes i oduzmes .
 
Samo da dodam,gume Taurus smo na jednog torpeda stavili 2002,placene su 350DM,par.
Te gume i dan danas izgledaju,kao da su nove.
Tako da Bane,ne beri brigu sto je skupo.
 
Jedno pitanje za baneta koje su dimenzije orginal guma sada što su na traktoru i koje su dimenzije ovih što si uzeo uske. Pravi izbor a otplatiće se brzo.
 
Jedno pitanje za baneta koje su dimenzije orginal guma sada što su na traktoru i koje su dimenzije ovih što si uzeo uske. Pravi izbor a otplatiće se brzo.

Dimenzije standardnih guma su: 460/85R38 napred, a 380/85R28 nazad, marke Continental. Uske su 300/95R46, a napred 270/95R32 marke Taurus.
 
Pitao sam te zato što sam i ja za Claas-a uzeo uske točkove ali kod mene su 600/65 R38 i 480/65 R28 a uzeo sam 320/95 R50 i 270/95 R36 i to continental zato je i cena veće od tvoje oko 6500 + PDV i neradim toliko zemlje kao ti ali nežalim ni jedan euro uložen u mehanizaciju jer to donosi dva, polako i sigurno će se to pokazati kao ispravno.
 
Bane, otišo torpedo za gume, nije još ni bilo dovoljno...:osmeh: Inače jedan moj prijatelj je nabudžio od torpeda zadnje gume (na jednog stranjskog traktora) i posle prskanja oko 300-ak jutara počele da pucaju od tereta prskalice od 600 litara sa hidruličnim granama, tako da je nih prodao i kupio polovne, al original (upola cene uvezao iz hrvatske).
Tako da nikad nije skupo platiti original, pogotovo ako imaju šta da rade, a na površinu koju ti radiš sigurno će ti se brzo odplatiti, a i sigurno nećeš imati nikakvih problema...
 
Pitao sam te zato što sam i ja za Claas-a uzeo uske točkove ali kod mene su 600/65 R38 i 480/65 R28 a uzeo sam 320/95 R50 i 270/95 R36 i to continental zato je i cena veće od tvoje oko 6500 + PDV i neradim toliko zemlje kao ti ali nežalim ni jedan euro uložen u mehanizaciju jer to donosi dva, polako i sigurno će se to pokazati kao ispravno.

Stavili smo i mi uske tockove na Claasa ali nismo uzeli original jer mi je bilo skupo. Uzeli smo felne od YTO i nadam se da nece biti problema sa pucanjem felni. Fabricki su bile felne 16,9 R38 i 13,6 R28. Stavljena je zadnja kineska felna 13,6 R38 koja odgovara rupa na rupu, a prednju smo stavili 11,2 R28 koja se morala prepraviti. Gume su stavljene Mitasove radijalne. Felne su kostale 920 eura a gume 1550 eura i troskovi strugara+farbanja oko 100 eura. Sveukupno 2570 eura i usteda je znacajna ali dal se isplatilo ili ne vreme ce dokazati.

Danas smo ofarbali felne u sledecih nekoliko dana planiram jos jedno farbanje i kad montiramo gume postavicu slike.
 
Niko me ne pita,al' ajd da prokomentarisem i ja malo :osmeh: u vezi sa cenom i kupovinom uskih tockova.
Sve sto mogu da kazem je to da bih voleo da i ja budem u situaciji kao @banecurug i @GANGA i da mogu da izdvojim toliko novca za tako nesto.Verujem da je zelja vecini ostalih da dostignu isto,ili bar priblizno. (izvinjenje ako je off topic)
 
Poslednja izmena:
kod mene komšo ima ovakav i sa njim radi punom parom,presanje sijena,izvoz stajnjaka,brnanje,sijanje i još svašta nešta ide ko mazga ne staje a sat mu je stao na 14000 r/h ko zna kada.
 
Nazad
Vrh