Jesenje "plavo" prskanje

Odgovor na pitanje

I zašto mi onda sada prskamo bakrom? Moj zaključak je ili sada ili na proleće plavo ulje, bakar uopšte nema poentu sada...može sada plavo ulje a na proleće bakar, samo mi to ima smisao.

Poljoprivredne proizvodjace cesto buni plavo tretiranje. Zasto prskati vocke plavim uljem u jesen kad cemo u prolece opet istim prskati?

Bakar je po svom delovanju preventivni preparat i koristi se pre nego sto se bolest pojavi. Cilj jesenjeg prskanja je znaci da preventivno sprecimo sirenje i nanosenje inokuluma na grane. Trenutno su nepovoljni uslovi (niska temperatura i sneg) za sporulaciju odnosno sirenje inokuluma gljiva ali mozemo ocekivati da ce napr. u januaru ili februaru a mozda cak i za dve nedelje u nekom kratkom vremenskom intervalu biti povoljni uslovi za sirenje inokuluma. Upravo ovim tretmanom, ko je obavio, na neki nacin smanjio je tj. smanjice kolicinu infekcionog inokuluma u svom vocnjaku/vinogradu tokom naredne godine.
Naravno, treba izvrsiti i drugo plavo prskanje pre samog kretanja vegetacije i prilagoditi zastitu tokom vegetacionog perioda.:pcelac::
 
Išao bih sutra da posadim još 10ak trešanja koje su mi stigle u njivu, pa sam mislio da ovim prošlogodišnjim poskidam list i oprskam ih, zatekao mi se Cuprozin, pa me zanima koja minimalna temperatura napolju treba da bude?
 
nailoazio sam na podatke od +5 do +10 za bakarne preparate


evo sad nsam nasao ovaj podatak>>
Tretiranje treba obaviti po lepom vremenu, kada su vocke suve i kada je temperatura iznad 10oC. ...

a kao sto sam rekao da sam nailazio na podateke i za temperaturu od 5stepeni , ja mislim da je ok vreme za primenu , vreme je suncano , temperatura oko 5stepeni i narednih par dana ce biti tako
 
Zile bakarni preparati su protiv gljivica. Protiv bakterija je diskutabilno i to je samo reklama za njih. Obicna soda bikarbona je isto to samo jeftinija zar ne ? Moje laicko misljenje i molim uputite mene laika .
 
Uglavnom za bakar i piše fungicid i baktericid u "prvoj rečenici" na pakovanju, a u uputstvu se baktericidno svojstvo ne spominje.

Ne znam otkud ti da je soda bikarbona baš baktericid...možda je najbolje da pitaš tamo odakle si dobio tu informaciju pa da nam preneseš :) nameće se onda i pitanje koja koncentracija, koja formulacija sode bikarbone itd...nećeš sigurno da praviš kiselu vodu što reče Žile :)
 
Za sodu bikarbonu sam i ja cuo na ovom forumu,ali kao fungicid pre svega.Receno mi je 10gr na 10 litara.U pitanju je bio tretman protiv plamenjace kod povrca.Nisam koristio,ali cu probati naredne godine sigurno.Verujem u pojedine alternativne metode,treba smanjiti hemiju sto je vise moguce,a da se to opet ne odrazi mnogo na kvalitet i kvantitet roda.Medjutim,moje skromno misljenje u vezi "jesenjeg plavog" protiv sode-bikarbone je u prilog ovog prvog.Pre svega sigurno je postojaniji bakar valjano nanesen na stablo i grane od sode.A to je kod preparata sa kontaktnim dejstvom itekako bitno.Sto se tice vremenskih uslova za primenu bakra,moze slobodno vec od +5 stepeni C.Najvaznije je da nema kise,vetra,pozeljan je suncan dan.Bitno je da se depozit preparata osusi i tako dobro "prilepi" za koru pre novih padavina,rosa ili niskih temperatura.Ostalo je na samom bakru.
 
@zemljostrugar NIsam nešto uvredljiv niti sujetan pa uglavnom imam,sa rezervom,takav pristup ljudima.Nadam se da te moj komentar nije ničime uvredio.Inače i ja sam ovde na forumu kao i ti.Razmenjujući razne komentare usput i kada se najmanje nadam nešto novo naučim.Tvoj primer to najbolje potvrđuje.
Ukoliko je stvarno soda bikarbona delotvorna protiv plamenjače do godine ću i ja sigurno isprobati u bašti.Plamenjača mi i inače pravi najviše problema a hemije više preko glave.Ako zaustavlja plamenjaču imaću potpuno organsku baštu
:cao:
 
Pitanje za poznavaoce,Odradio sam prskanje bakrom kada je 40% opalo lisca,ali nisam kada je opalo 100% jer je bilo mrazeva,da li sada treba to raditi ili u prolec pre kretanja vegetacije.
 
Mene takođe zanima šta vi ostali planirate po pitanju ovog prskanja, na kajsijama mi je tek juče opao list značajno, na trešnjama uglavnom ima oko 50% mada se vidi da samo što nije, uveo je...šljive kako koja...pa pošto je zima, znači nisu povoljni uslovi za razvoj gljivica protiv kojih prskamo a i dejstvo preparata na nižim temperaturama nije baš sjajno, da li će još neko sem mene da preskoči ovo po nekima najvažnije prskanje?
 
Ja juče ulovio najtopliji deo dana da poprskam.
Malo lišča još ima na kruški, na ostalim voćkama nema ništa.
Otkad sam posadio voćnjak (6 godina) ne propustam ovo prskanje, a i nastaviću tako...
 
Ja necu da preskacem,cekam toplija 2 dana da poprskam dunju,cuprablau - bakar i cink ,ubice valjda sve sto se sakrilo u porama kore. Pa nakon toga tamo pred vegetaciju plavo ulje.
 
И ја бих молила за савет. Код нас је тек данас значајније опало лишће. Прошле ноћи је био јачи мраз и била је магла. Сад је + 2Ц. Да ли може и током децембра да се попрска воће купрублауом (јесење прскање) ако се укаже погодно време?
 
Ma sigurno je da može, ja sam juče na prošlogodišnjem zasadu trešnje poskidao lišće i oprskao, temperatura je bila onako....magla iz usta kad dišeš, ali se osušio preparat u roku od 15 minuta.

Mene više zanima ima li poente, ne daju mi se pare i da radim po blatu ako ne mora, zima je ipak počela pa tek onda opalo lišće, nije da su povoljni uslovi za infekciju.

- - - - - - - - - -

Našao sam neku staru poruku koju mi je slao član DedaLala, kaže 500 gr sode na 100 litara vode. Pričali smo nešto uopšteno o fungicidima, ne baš o jesenjem prskanju konkretno.
 
Zrno ,moze kuprablau,samo moras da ``grabis`` vreme za prskanje . Ja cekam isto ...

A posteno, lakse mi je da se kajem sto sam bezveze oprskao ,nego kad krene vegetacija i moguce bolesti da se kajem sto nisam....
 
Poslednja izmena:
Po mome nebi trebalo izostaviti jesenje plavo prskanje, koje je jedna osnovna zaštita voća. Jeste da se malo kasni jer list nije opao a stigli su i mrazevi, ali treba ga kad tad zaštititi.
Pošto malo više pratim prognozu, zbog prirode posla, dolazi vreme za prskanje. Sada u nedelju i ponedeljak temperatura je +7 pa onda ide u dobar minus malo duže. Spreman sam kao odapeta puška da ta dva dana iskoristim i odradim prskanje. Ko nije odradio evo šanse, treba je iskoristiti. Pozdrav.
 
Ja sam oprskao, trešnje, na njima je bilo oko 90% lišća, i do proleća neplaniram da ulazim u voćnjak...
 
Isto kao i Levač pikirao sam za nedelju i ponedeljak,do tada što će opasti,opašće. Rešio sam da ne čupkam lišće,ne ide mi nekako.To će im biti to pa na zimu plavo ulje.
 
Nazad
Vrh