Jesenje "plavo" prskanje

PLAVO ULJE se radi pred kraj vegetacionog mirovanje, što znači početkom marta, nikako sada, i može se raditi samo jednom godišnje na istoj površini. Sada samo bakar.

Napokon danas sunčanog dana +9. Voće oprskano sa bakarni oksihlorid, i to je za ovu godinu.
 
Poslednja izmena:
Ovo je vrlo interesantno sto si napisao da moze samo jednom godisnje
- na uputstvu za plavo ulje pise jednom godisnje u zasadima sljive
- na uputstvu za bakarni oksihlorid pise najvise dva puta godisnje

Ja ono sto ne razumem to je u cemu se razlikuje plavo ulje osim sto ima mineralno ulje koje je bolje protiv bubica kao fizicka zastita - verovatno klizaju se i mineralno ulje poboljsava prijanjanje i nista drugo. Ja bih recimo prskao plavo ulje i u jesen i u prolece nemam puno i nije mi neki finansijski izdatak a mislim da je bolje.
 
Pa tako i ispada jednom godišnje, sad prskaš ove godine a na proleće prskaš sledeće godine zar ne :osmeh:

Ulje uguši grinje i bakterije valjda, nema veze sa klizanjem bubica. Bubice mogu da hodaju po nauljenom staklu, kamoli po oprskanoj kori.
 
Sta mislite da li moze bakru nesto da fali ako mu je istekao rok trajanja koju godinu?
Nasao sam Nordox , vrlo povoljno, uredno pakovanja zatvorena.
 
Nema tu kasno, cim je temperatura preko 7-8 celzijusa to je ok! Oktopode ispravi me ako gresim al da nije to malo jaka koncentracija?
 
Dans isprskana stbla sljiva sa mesavinom kreca bakra i perfekciona. Lepo se osusilo i nadamse da nece kisa odmah sprati.
Srdjane,nemoj da mesas insekticide poput perfektiona sa bakarnim preparatima.
bane30
Nije jaka,neki od distributera Fungurana OH preporucuju i do 8 kg istog po ha.A drugi opet i do duplo manje.Voce je u debelom mirovanju i pozeljno je ici jacim dozama bakra no sto su im inace preporuke.Moje skromno iskustvo je pozitivno,uvek idem nesto vecim koncentracijama.
 
Upravo tako, na uputstvu preparata u linku koji sam ostavio piše 10-40 grama za višnju i trešnju, na samoj kesici sam pročitao 20 do 40 grama ne znam za koje beše voće i to u sred vegetacije, znači komotno sam mogao i 50, ja sam procenio da je i 40 dovoljno a odgovaralo mi je i jer mi je trebalo za nekih 250 litara vode da razvučem...

Posle prskanja se baš vidi preparat kako je ostao, u onim rupicama kod pupoljka gde je bio list se vidi jasno plavi talog da tako kažem...
 
Srdjane,nemoj da mesas insekticide poput perfektiona sa bakarnim preparatima.
bane30
Nije jaka,neki od distributera Fungurana OH preporucuju i do 8 kg istog po ha.A drugi opet i do duplo manje.Voce je u debelom mirovanju i pozeljno je ici jacim dozama bakra no sto su im inace preporuke.Moje skromno iskustvo je pozitivno,uvek idem nesto vecim koncentracijama.
Naravno da se nemesaju ali sada je kreceno stablo i insekticid je stavljen kao sredstvo za odbijanje stetocina koje grickaju stablo.
 
ytybener.jpg


- - - - - - - - - -

Juce orezano i ovih dana bice isprskano plavim uljem.
 
Kod mene na krusci jos nije otpalo ni 10% lista.. Verujem da ce sad posle ovog zahladjenja + tornado da malo potpomogne :osmeh: pa onda ako vreme dozvoli bakar
 
Meni polako pocelo da opada lisce sa jabuka.Mlade sadnice, prva godina.Posto ih nemam mnogo, smem li ja fizicki da poskidam vecinu listova i da onda obavim plavo prskanje.(mogu li da napravim neku stetu ako sada poskidam listove mehanicki?
 
Nazad
Vrh