Jecam 2015-2016

moj sijan 11 i 16.11. sada dobro izgleda, ove temp ga izvukle iz zemlje, sada je kako treba biti, a već sam mislio da ću na proljeće presijavati, u ponedjeljak 8.2. sa ga prihranio KANom, a kiša pala jučer, pa mu dobro došlo......sliku nažalost nemam, al bude kada odem do njive, kako je teško nicao, baš sam bio ljut što sam ga tada išao sijati, još ove godine sam i kupio žitnu sijačicu, da imam svoju, i tu je bio trošak, još da presijavam, nebi valjalo, al vjerujem da će biti dobro, sjetvena norma bi trebala biti oko 125kg, ja sam išao sa oko 135kg zbog kasnijeg roka sjetve, i još ove godine sijao sam sve moje domaće sjeme, a prošle godine je bilo originalno, i doradio sam ga, te zaprašio, ma original, made in ivanz
 
Naranio jecam 190kg/h An-a
2qtzu6w.jpg
 
evo i slika ječma, 10tak dana od prihrane, polako se oporavlja i dobija zelenu boju






 
50-60kg KAN-a po jutru, i ako bude trebalo, otopit ću ureu, i prskati, kažu da ide do 25% otopine u ječmu i pšenici, ja sam u ječmu išao sa 13%, i za 5 dana se vidjela razlika od samo jednog prskanja

2014 sam imao problem sa ječmom, bio je jako visok, i onda je udarila kiša s vjetrom i jako je polegao, morao sam pola njiva vršiti u jednu stranu, zato sada mu dajem malo po malo gnojiva, da nebi pretjerao, i prinos je tada bio oko 2200kg po jutru, ako se dobro sječam, a ove godine na nekim njivama oko 4500kg po jutru, do sada rekordan prinos ječma, i nigdje nije polegao
 
Jel koristio neko CYCOSTEL u jecmu,kao regulator rasta, da li je uspesan?

- - - - - - - - - -

Pardon, cycocel
 
Danas obišao ječam sorta je BINGO sejan 140 kg.kj. 06.10 a prihrana urea
100kg kj. 23.01,bio žut kao limun sad se oporavio I nije izmrzo.
 
Nazad
Vrh