Jecam 2015-2016

Proradio An,tragovi se skoro i ne vide,Modus je spreman da ga malo prekrati
ezldnr.jpg
 
Pre neki dan kada sam obilazio repicu uslikao jedan jecam koji sam sejao jednom dedi iz sela. Doneo mi je netretirano seme sa sve osjem... odlicno izgleda. Od pripreme uzorano kukuruziste rakovicom i predrljano ...prilicno losa priprema.
2s9eh3o.jpg
 
Bilo mi jako žao da ga gledam kako je lep pa sam ipak pazario cerone.

Koliko je cerone sada ?? I do kada moze da se prska ?? Ja iskreno razmisljam da mozda oprskam neke jecmove i psenice gde je ranije izvlaceno dosta stajnjaka i svinjske osoke. Jer su svuda dosta izbujali kao gore na slici koju sam izbacio. Imao sam slicne situacije zadnjih godina jer posejem dosta ranije tj do 20 oktobra pa to uvek izbuja na prolece, i nisam prskao regulatorom do sad i nije bilo poleganja, ne znam da li rizikovati.
 
Platio sam ga negde oko 2300 +-.
Isprva nisam hteo da prskam ali ipak ću. Nije neki trošak kada se uzme u obzir šta bi moglo da bude ako polegne.

"Tretman od pojave drugog kolenca pa do otvaranja rukavca zastavičara, tj. sa pojavom prvog osja (faza porasta BBCH 32-47)"
 
Ovako izgleda moj ječam. Sejano oko 10. 11. rasipačem, na tanjiranom kukuruzištu. Čekaju se uslovi da se može ući u parcelu radi prihrane.

 
Cime si presao posle bacanje semena rasipacem? Tanjiracom ili drljacom?
Kod nas ako bace ciklonom, predju posle malo tanjiracom. A video sam u nekim krajevima predju i drljacom.
 
Nazad
Vrh