Jecam 2015-2016

Ma kakva monokultura,ovo sejem zbog plodoreda predusev mi je soja,a dolazi kukuruz. Ubedljivo bude kukuruz najbolji na psenici i da stabilan prinos u susnoj godini,to je neko moje zapazanje.
 
Kakva su vam iskustva sa LG Paso ječmom, da li hoće da polegne?
Nešto se premišljam da ga tretiram regulatorom pa da roknem malko jaču prehranu. Gledam nešto uputstva za cycocel i svuda piše da se u pšenici koristi do drugog kolenca a kod ječma do pojave četvrtog izdanka. Nije valjda da tako rano mora da se tretira?

Setva 8.10
predusev kukuruz
LSILmiN.jpg

iTDLH8j.jpg
 
Ma kakva monokultura,ovo sejem zbog plodoreda predusev mi je soja,a dolazi kukuruz. Ubedljivo bude kukuruz najbolji na psenici i da stabilan prinos u susnoj godini,to je neko moje zapazanje.

Koliko vidim a i cujem ovi sto vise proizvode pivski ovdje ,odnosno rade za pivare , traze od njih da pretkultura bude psenica zato pitam.
 
Moddus je oko 7500din/lit a ide ga 0,5lit/h od prvog kolenceta do zastavicara...Cerone je oko 2200din/lit ide ga 0,8lit/h,od vlatanja do pojave zastavicara...cycocel oko 600din/lit ide ga 2lit/h,od bokorenja do pojave drugog kolenceta....pa racunajte,
Ja ih koristim u pivarcu jecmu zbog poleganja,posto ume da izdjipa dosta a kad polegne prepolovi prinos,kad se sve to stavi na papir,steta,onda je isplativo dati pare.
 
A kad bi bilo poželjno prskati sa regulatorom mislim u kom mesecu nije rano a vrstu regulatora će odrediti trenutni stadijum ječma odnosno u kojoj je fazi rasta
 
Kad nocne temperature ne padaju ispod 12c da moze hemija da radi,Cycocel trpi "malo" hladnije vreme ostali ne.
 
Nazad
Vrh