Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
znaci to je 125 na sat.Dobro ti jos i beru to je vise od 100 kg za 8 sati.Svaka cast..Moji su lenjiji izgleda,ili neznam da teram..
 
pa bre sta znam ja opet mislim da je to malo, kad beru po kg onu sugavu zengu bru po 130-150kg i oma se bere bez peteljke a kad beru ovu krupnu na dnevnicu isto, tu mi nema nikakve logike sem da zabusavaju :udri: :udri: :udri:, ali sta ces, trpi i cuti
 
Hajde napišite nešto o sortama koje gajite i njhovim prinosima?
Koje sorte imaju najvaće prinose i koliki su ?
Ima li razlike u cenama u prodaji u zavisnosti od sorte?
Ne interesuje me teorija već vaša iskustva.
:ppozdrav: :ppozdrav:
 
::novac:: ::novac::100 din/h a moglo bi se i manje platiti ali nemam srca jer ispod toga mislim da nece biti kvalitetnog rada a to zahtevam po najvise :haha: :haha:
Inace kod mene su brali oko 10-15 kg/h tako da sam jako zadovoljan sa radnicima koje imam ::svaka cast:: ::svaka cast::

@nebojsa
odlicno je to sto si postavio one klopke ali mi samo molim te reci ko te je savetovao da stavljas plave posude:haha:?? :haha: :haha:
 
macosd
Kod mene je zajebano zato sto sam prodavao pored puta oko 1000 kg dnevno na malo u 1 kg pakovanjima,a te jagode moraju biti taman zrele pa zbog toga kod mene beraci moraju da prevrcu i beru samo 100 % zrelo.A za nakupca ide brze,znas i sam oni vole da ne bude bas zrelo.To je bilo prosle godine kad sam imao 1.4 ha a sad imam 2.5 ha pa ce biti dve ekipe ,jedna koja bere maltene sve redom za nakupca to od najstarijeg nasada,a ova druga samo zrelo i to od ovih najmladjih sadnica.
I naso sam jednu zenu koja ima svoju ekipu od 30 radnika i dogovorio se da bude dnevnica za osam sati 1100 din koja ce sa radnicima da se nateze i da im naredjuje kako ja kazem.Njoj ide dnevnica i po,pa cu videti.Bitno je da ima efikasnosti...
 
@ Meeker

Ja imam dosta sorti pregledaj malo unazad forum mislim da sam pisao o svakoj ali iskreno za sada mi se najvise svidja alba, jer je dosta krupna i daje dobar rod (zavisno od zemljista i god ali od 700g-1.1kg) i arosa koja je kasnija sorta i isto veoma prinosna. Ove godine sadim Asiu i Roxanu kazu da su one sad najbolje sorte (mislim na rodnost i krupnocu) posto meni nije bitan ukus rusi jedu sve sto je krupno :haha: :haha: :haha:

@ strawberrymp
Mislim da je to bas jaka dnevnica za 8 sati, a nije mi jasno zasto beres samo 8 sati, nemas prodaju ili:haha:
JA od 7ujutru pa do 7 uvece a nekad ih i poteram do 8 ako ostanu red dva da se zavrse. JA sam iskreno vise za nakupce, oberes kolicinu, nema nekog velikog biranja i ode ti sve odjednom , nema da se cimas da meris i tome slicno, a ja sam cak imao i jacu cenu nego sto sam mogao na pijac da prodam. Ako im vec dajes toliku dnevnicu onda moras i da ih uslovis da po satu beru bar 15kg, tj tu zenu sto im je vodja, pa nek oni vade oci medjusobno :haha: :haha: :haha:. I ja imam grupu radnika od 40 ljudi ali za sljivu kad radim otkup za ruse, ja dobijem po kilu i njih vise nista ne interesuje, koliko ce meni radnik da nabere, ja sam odgovoran za kvalitet i to mi je, paako ocu vise da zaradim mora da ih teram :haha: :haha: :haha:
 
Da se nadovezem,malo mi se nesvidja taj odnos koji imate prema radnicima,jeste da ih treba kontrolisati ali ne i izrabljivati s`obzirom da pominjete vecu kolicinu novca koju zaradjujete mislim da im treba koji dinar platiti preko i ne terati ih mnogo,verujem da ce posao ici sam.Ja sam svojim radnicima prosle godine kad sam sadio placao 200din.sat,naravno odmor i hladno pice,zadovoljan sam sa poslom koji su mi zavrsili cak sta vise brze je odradjeno nego sto sam planirao,naravno i ove godine cu uzeti iste i platiti istu satnicu. :ppozdrav:
 
@ sasa j

Pa ne slazem se sa tobom, ne kazem ja da ih izrabljujemo ali aj sad ti napravi racunicu po tvome. 200 din po satu + pice to mu dodje oko 2500 din po radniku, da nabere oko 150 kg to mu dodje da ti trosak po 1kg dodje 17din, po meni je to iskreno mnogo, jagoda ne sme da predje cenu po 1kg max 12 din, to je neka realnost, zar ne? pa ti racunaj da ja sto plniram oko 30t jagoda x 17 din pa to mu dodje oko 510 000 din samo za berbu a gde su ostali troskovi?
 
Ne razumem kako obracunavas to po kilogramu ja gledam na dnevnicu i na ucinak posla malo platis preko brzina branja samim tim manji broj ljudi tako da mu dodjes na isto po meni cak i jeftinjije.Tebi kao sto si naveo radnik radi 12h*da kazemo 100din=1200din*40ljudi=48000din
Jedan covek nek ti u proseku ubere ne mora 15 ali 12kg po satu*12sati=144kg*100din kao sto si cinimi se naveo u jednoj od poruka,=14400din*40ljudi=576000-48000=528000/98.5=5360e dnevno*15dana=80400e cisto,mislim da su pice zasluzili.Ne znam odakle ti to da jedan popije za 500din dnevno,ne vodim ih ja u kafanu :haha: :haha:
 
boomsyte
Berem ja i ponekad 10 sati ,ali idem vise na varijantu vise radnika a 8 sati,kao ajde iz neke etike,da ne ostaju prekovremeno ako je jako toplo.Ali ima radi se i 10 sati kad zatreba...
 
pa rekao si 200 din po satu * 12h = 2400 din + 100 din pice = 2500din dnevnica :haha: :haha:
2500 din podeljeno sa 150kg jagoda = 16.66din po 1kg.

Da ali ja nemam 40 radnika dnevno nego u proseku po 20 i bere se nekih 18 dana. Ali to ako je cena 100din a sta ako bude cena 50din po kg, njih to ne interesuje kao sto su brali visnju 10din po 1 kg a proizvodjac je prodavao 12-15din i sta proizvodjacu ostane:haha:?
Ti ne treba da gledas cenu po kojoj prodajes nego sta je realnost, zar ne? Oni nisu ulozili 15-20000e i ne strepe dali ce da ti neka bolest umanji rod, dali ce mraz da ti ocisti pola berbe, dali ce grad da ti unisti ceo zasad, pu pu ne daj boze nikom nista od ovog sto sam nabrojao ali zar nije tako?
 
Pozdrav"

Kod mene su radnici radili u plastenicima, dok smo gajili povrce. Pre dve godine smo placali 1000 din, na dan.

Dobijali rucak, pice, prevoz.... Nisam imao toliko radnika kao vi, ali nekada i ovo malo moze da zagorca zivot.

Kada hoce da rade, kako treba OK. Ali, nekada ::lose::

Jagodu beremo porodicno, nekako postizemo.

Kod nas je tesko pronaci radnika.

JA DA MU RADIM, A ON DA ZGRCE LOVU.

Proizvodjaci ste pa sami zakljucite.
 
Evo slikice kako konacno izgleda masina i bazen sto sam kopao

masinica koja ce raditi super (bar se nadamo) :haha: :haha: :haha:
11blw1j.jpg


I moje malo bazence od 15 vagona vode :haha:
200ftxl.jpg


Tako je kurkela, to si pogodio u sam centar (JA DA MU RADIM, A ON DA ZGRCE LOVU.) :D. Treba biti realan u svemu, ja ih retko kad teram ali ga nekad bas preteraju, jednom kad mi malo hvalilo da ih podavim imali su za 45min nabranu jednu gajbu (5.5kg) pa borovnicu i ribizlu da su brali pa bi vise nabrali a uvece svi traze istu dnevnicu. Kad su umorni oni odmore, dal to bilo na pola sata ili na sat vremena nebitno ali kad rade bar nek rade a ne da mi vode abrove cija tetka bila na pijac i ko se skim j... :udri: :udri: :udri:.
 
Pozdravljam drustvo a narucito komsiju iz Kisaca duze vreme vec pratim vase diskusije a ima istine u tome da sto nas je vise vise znamo a materija je poprilicna od zemljista preko hemije do roda pa radnika a u svemu moramo biti i trgovci i ekonomisti pa sretno nam bilo. Inace jagodu imam trecu godinu trenutno na nepunom hektaru a ako bude srece idemo dalje.Sto se radnika tice kod nas je dnevnica 1000 din pa kad dodje do berbe videcemo.
 
Prosle nedelje sam tovario kod nekog seljaka u holandiji sadnice jagoda. Covek ima firmu i proizvodi samo neke zile i korenje duge po pola metara, kaze da su jagode. A vidim da ima tamo dosta njih koji to rade i skoro kod svakog u dvoristu ima po jedna masina kao na slici. Cisto znatizelje zeleo bih da znam sta radi i cemu sluzi :haha: Pretpostavljam da vi koji se bavite jagodama znate o cemu je rec....
2iglo3s.jpg

vqjrsy.jpg

2qk111l.jpg
 
@ macosd
Plave posude su najefikasnije kada je u pitanju rutava buba. Zašto, nemam pojma, ali tako je. Idu one i na belo i na žuto ali meni su ljudi savetovali plave, što mi se prošle godine, kada sam imao posuda svih mogućih boja, pokazalo najbolje.

@ boomsyte
Ja moje radnike plaćam 120 din/h. Ima dosta radnika i po 100 ali ja sam na ove moje navikao (i oni na mene) i tako ide. Inače prošle godine kada je počela berba ovde su bile velike vrućine. Kretali smo i u 5-5:30 i brali do max 11 sati. Posle toga nema posla. Bolje uzeti i kojeg radnika više nego se mrcvariti na suncu. Ako nisu velike vrućine onda može neki sat duže ali ja bi baš voleo da vidim radnika koji može da bere jagode istim tempom 12 sati. Slažem se da bi cena berbe trebala da učestvuje u ceni jagode sa nekih 10 din.

@ strawberrymp
Ja sam isto brao za prodaju na malo. To je sporiji posao, malo više košta po kg ali kad sve staviš na papir isplati se. Ali brati za nakupce je dosta komotnije. Ide brže i što je važno niko od kupaca nemože tebe direktno da smara nekim primedbama a svi znamo da ima svakakvih ljudi.

@ sasa j
I po meni je 200 puno. Ali tu se i ne pitaš puno. Veliki grad ti pruža mogućnost da lakše i skuplje prodaš robu ali zato je i radna snaga skuplja.

@ SKEMBA
Ovo su verovatno mašine koje služe za vađenje živića iliti sadnica (ili kako kažeš korenja od pola metra :haha: ). Ja sam gledao neke mašine malo drugačije izvedba ali mislim da je to to.
 
@boom Pa ovako:Svaka dnevnica iznosi 8sati ja sam ti racunao na onih 2500din sto si mi postavio 10sati kao gradjevinska a mislim da si i ti a ne 12sati.pa da bude i kao sto si sad naveo u racunici ako on nabere150kg*100=15000-2500=12500din oko125e (nije lose po coveku)

Sto se tice radnika cini mi se da si u nekoj od prethodnih poruka naveo da imas 40radnika pa se vezujem za to kao sto si isto u nekoj od predhodnih poruka naveo da je dajes po 100din cak mi se cini da je bilo i nesto jaca cena u pitanju(mogu prelistati po forumu pa naci)Jos bolje sto si naveo da ti berba traje oko 18 dana jos bolji razlog za racunicu,za visnju i ostalo da nekomentarisem nema potrebe pricamo o jagodi.
Ja sam ti u predhodnoj poruci ako nisi primetio naveo da taj tvoj radnik 12 sati i nabere za sat vremena ne 15kg nego 12kg pa *12sati pa *18danapa*40ljudi.....!

Sto se tice realnosti slazem se da oni tih rizika nemaju ali ne treba bas temeljno gledati na stvar i naravno da ih to ne zanima i nisu placeni da razmisljaju ipak smo mi svi ljudi od krvi i mesa treba imati toleranciju(dobro se dobrim vraca)Pozdrav :cao:


Post je spojen: [time]1271624116[/time]
_________________________________________________
nebojsa je napisao(la):
@ macosd
Plave posude su najefikasnije kada je u pitanju rutava buba. Zašto, nemam pojma, ali tako je. Idu one i na belo i na žuto ali meni su ljudi savetovali plave, što mi se prošle godine, kada sam imao posuda svih mogućih boja, pokazalo najbolje.

@ boomsyte
Ja moje radnike plaćam 120 din/h. Ima dosta radnika i po 100 ali ja sam na ove moje navikao (i oni na mene) i tako ide. Inače prošle godine kada je počela berba ovde su bile velike vrućine. Kretali smo i u 5-5:30 i brali do max 11 sati. Posle toga nema posla. Bolje uzeti i kojeg radnika više nego se mrcvariti na suncu. Ako nisu velike vrućine onda može neki sat duže ali ja bi baš voleo da vidim radnika koji može da bere jagode istim tempom 12 sati. Slažem se da bi cena berbe trebala da učestvuje u ceni jagode sa nekih 10 din.

@ strawberrymp
Ja sam isto brao za prodaju na malo. To je sporiji posao, malo više košta po kg ali kad sve staviš na papir isplati se. Ali brati za nakupce je dosta komotnije. Ide brže i što je važno niko od kupaca nemože tebe direktno da smara nekim primedbama a svi znamo da ima svakakvih ljudi.

@ sasa j
I po meni je 200 puno. Ali tu se i ne pitaš puno. Veliki grad ti pruža mogućnost da lakše i skuplje prodaš robu ali zato je i radna snaga skuplja.

@ SKEMBA
Ovo su verovatno mašine koje služe za vađenje živića iliti sadnica (ili kako kažeš korenja od pola metra :haha: ). Ja sam gledao neke mašine malo drugačije izvedba ali mislim da je to to.
Samo da pohvalim,sve ima svoje(lokacija)hteo sam samo da objasnom sve ono sto si napisao kako ti beres jagodu(vreme...).

@boom ljudi koji ne rade kako treba(zabusavaju)prvo se opomene pa (otkaz). :ppozdrav:
 
@ sasa j

40 radnika imam za berbu sljiva :D a za jagodu u proseku 20 svaki dan

Ma u pravu si za radnike, dobro se dobrim vraca ali veruj mi sto ih ja vise ispostujem oni su gori :udri: :udri: :udri:, nekad zavrsimo berbu i 2h ranije a dobiju celu dnevnicu a nekad kad treba da produze pola sata oce oci da mi izvade pa ti sad vidi dali sam u pravu :haha: :haha:
Ponekad treba i biti bezobrazan, zna se koliko jedan radnik u proseku treba da nabere i koja je neka realna cena za to, a ne da oni imaj istu dnevnicu svaki dan a razliku u berbi nenormalnu, oni se svi vade kad dodje dan kad mi naberu ispod 100kg, kao premoreni smo a niko ne kaze smanji nam malo dnevnicu jer danas nismo to zasluzili, neznam kod tebe ali ovde su veoma kvarni, meni su cak u sadnji napravili stetu preko 2000e i to sam im dao extra dnevnice i imali su sve uslove samo su trebali pravilno da sade a oni sve naopako, koran guzvali, male rupe pravili i osusilo mi se preko 8000 sadnica (frigo) pa ti vidi a kad sam kupio tih 8000 sadnica oni trazili da im povecam dnevnicu, mala im bila 1500 + hrana i pice pa sve im :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri:.
pozz :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
@ Boomsyte

Koja je dubina bazena?

Nije zemlja, toliko propustljiva, da mora folija?
U jedan od mojih bazena sam uveo drenazu, tako da sva kisnica sa plastenika, voda sa zgrada iz oluka zavrsi u bazenu.
Tako da vode imam uvek na pretek, dopunjujem drugi bazen u basti.
 
ako ja treba da platim :sta: :sta: :sta: 200 dindzi mislim da bi me prvo ubile ostale gazde u selu a ako im toliko placam onda bi garant u ruci drzo bic i samo ih trerao da rade :zli: :zli: Na moju zalost ja sam sve ovo napravio bukvalno od 00 ::novac:: pa neka oni naprave ovo sve i mozda bi i ja isao kod njih da radim i da me zabole uvo za sve probleme u proizvodnji!!!!!! Samo nemojte da se pogresno razumemo, kod mene su radnici jako cenjenoi ali brate prosle sezone sam oterao kuci 4 radnika jer imam obicaj da nista ne radim nego ih samo posmatram u toku berbe da vidim kako ko radi a oni zabusavaju blaga rec!!! bilo je samo MRS kuci :zli: i odma drugi prionuli da i oni nedobiju shift kartu!!
@boomsy
mislim da ces imati problem sa segmentom za zagrtanje folije ako ti je kruto spojena!! Na svim masinam asto sam imao prilike da vidim uvek je taj segment bio labav i setao gore- :ideja:dole

@nebojsa
Ako ti tako kazes za plave posude onda samo da ti poverujem na rec jer sam ja inace uglavnom koristio bele i odradjivale su odlican posao, Pozdrav
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh