Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kliknes na ``Ubaciti sliku`` -nalazi se kod smajlica, pojavice ti se prozor./ Kliknes na Browse, i postace ti dostupna opcija odakle hoces da ubacis sliku. Kada je selektujes klikni na Uploade now! i sacekaj da ti se pokaze kljuc na Tags. Kada ti se pojavi kljuc, (kombinacija slova,brojeva). selektuj ga i desnim klikom misa stisni copy. Prekopiran kljuc prebaci u prostor na kome ispisujes tekst za slanje i stisni Posalji. Znaci kada prekopiras isti ti je postpak kao i sa slanjem poruke.
 
jfynh1.jpg

valjda sam ospeo.
 
Ljudi zna li neko sta je ovo.

egzv9l.jpg
2ez1flk.jpg
2lcxmo2.jpg


Javilo se samo na zadnjim sadnicama na banku.postoji li varijanta da sam preterao sa prihranom ili je u pitanju ne ka bolest.POMAGAJTE
 
braon pege na listu nemoj da vas bune jer sam koristio gvozdje koje sam mislio da fali ali izgleda da nije to u pitanju jer se stanje pogorsava,mislim da magnezijum nije jer on napada starije listove a ne mlade ,bio mi je iz scotts goran koji misli da je previse vlage.pre 3 dana koristio sam decis,quadris tako da netreba da bude ni plamenjaca a ni vasi nema ,ja licno smunjam u vlagu jer sam zalivao u proseku na 7 dana ili cak i redje ...
15x2w7c.jpg
[
29xgkdx.jpg
IMG]http://i43.tinypic.com/a0dhk0.jpg[/IMG]
 
dejantmitrovic,
Uporedjujuci tvoju sliku sa nekim koje imam, ako nije neki nedostatak meni lici na virus sarenila lista jagode, ali ne mogu da budem siguran pa je bolje da se ukljuce oni iskusniji
 
ispod agrila

169f41f.jpg

xbzoed.jpg

Post je spojen: [time]четвртак, 15. април 2010. 02:45:07 MST[/time]
_________________________________________________
Post je spojen: [time]четвртак, 15. април 2010. 11:46:09 MST[/time]
_________________________________________________
 
@ ivkovic

Meni to lici na palez, jer imas kao sasusen list na sredini i uvijanje ka unutrasnjoj strani, ili pepelnica, ne lici mi na nedostatak necega, a ovo vreme je mnogo lose za jagodu, cas toplo cas hladno i mora negde da se to ispolji ::lose:: ::lose:: ::lose::

@ strawberrymp
Super ti izgledaju jagode, bas lepo cvetale :D :D :D
 
pa kod mene se javilo samo na dve krajnje sadnice na dva banka.zadnju prihranu sam dao malo vecu kolicinu.sadnice su dvogodisnje
Post je spojen: [time]1271331128[/time]
_________________________________________________

Post je spojen: [time]1271364626[/time]
_________________________________________________
jos neko?
 
pa moguce je i to da ti je mnogo prihrane izaslo na kraju reda, toliko faktora utice na ove novije sorte da to nije normalno, posebno na clery, ja dok sam imao edi i selenu nikakav problem nisam imao, 2 prihrane i 2 zastite a jagode na gomilu, a ovo sad, nisam pametan, ali znam da clery sigurno ne sadim vise, jer samo kuka za nekim nedostacima :udri: :udri: :udri: :udri:
 
ivkovic1978

Mene buni to (sreca za tebe) sto se javilo samo na dve sadnice. Trazim po netu i literaturi koju imam. Zucenje po obodu lista prvo starijeg kakav je u donjem desnom uglu i pojavljivanje tamnih fleka (kakve ti imas po listovima) mogu biti nedostatak Kalijuma. Ali kako onda samo na dve sadnice? :sta:
 
dejantmitrovic je napisao(la):
A ja ocekivao i o mojim jagodama neki komentar a vi bas nista mislim na ovo zutilo na listu povise gore ima slike .Ajde prevarite se pa dajte neko misljenje.

Dejane uzmi lupu, pogledaj bolje, moguce da su GRINJE.

Desavalo mi se isto, doduse u zasadima plastenickog krastavca.

Sa spoljne strane lista.
 
dejan mitrovic

slicni simptomi se javljaju i kod nedostatka cinka

za nedostatak kalijuma cisto sumnjam jer sam do sad tri puta prihranio jagode sa14-11-25.za svaki slucaj cu da tretiram zasad sa kvadrisom.zna lli neko kolika je karenca kvadrisa?
 
kurkela,gledao sam lupom a i tretirao sam decisom pre 3 dana tako da nebi smelo da se dese vasi koliko sam ja gledao lici mi na nedostatak gvozdja ali mi iz scottsa covek kaze da je njegovomisljenje da je mozda i previse vlage.imali li neko iskustva kada je previse vlazno zemljiste kako se manifestuje na biljke .
 
Karenca za quadris:
3 dana paradaiz
4 dana krastavac
10 dana malina
14 dana krompir
21 dan vinova loza
jagode ne pominju :sta:
:ppozdrav: :ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh