Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@ kurkela
Dubok je oko 2m a ako gledas do kraja folije preko 3m, sirina je oko 6.5m i duzina 10m. Ma nije zemlja propustljiva ali zelim da imam cistu vodu, folija me kostala oko 12000 i necu da razmisljam dali ce voda da odlazi ili ne sto je sigurno sigurno je :haha: :haha: :haha: :haha:

@ macosd

pogledaj malo bolje i videces federe i na tockovima i na raonicima sto zatrpavaju foliju tako da nije kruta veza, sve radi na potreban potisak i to feder regulise :D

pozzz :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
boomsyte je napisao(la):
@ sasa j

40 radnika imam za berbu sljiva :D a za jagodu u proseku 20 svaki dan

Ma u pravu si za radnike, dobro se dobrim vraca ali veruj mi sto ih ja vise ispostujem oni su gori :udri: :udri: :udri:, nekad zavrsimo berbu i 2h ranije a dobiju celu dnevnicu a nekad kad treba da produze pola sata oce oci da mi izvade pa ti sad vidi dali sam u pravu :haha: :haha:
Ponekad treba i biti bezobrazan, zna se koliko jedan radnik u proseku treba da nabere i koja je neka realna cena za to, a ne da oni imaj istu dnevnicu svaki dan a razliku u berbi nenormalnu, oni se svi vade kad dodje dan kad mi naberu ispod 100kg, kao premoreni smo a niko ne kaze smanji nam malo dnevnicu jer danas nismo to zasluzili, neznam kod tebe ali ovde su veoma kvarni, meni su cak u sadnji napravili stetu preko 2000e i to sam im dao extra dnevnice i imali su sve uslove samo su trebali pravilno da sade a oni sve naopako, koran guzvali, male rupe pravili i osusilo mi se preko 8000 sadnica (frigo) pa ti vidi a kad sam kupio tih 8000 sadnica oni trazili da im povecam dnevnicu, mala im bila 1500 + hrana i pice pa sve im :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri:.
pozz :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
U pravu si za sadnju zivica osetio sam na kozi ne bas toliko (bicovanje)ali me bolelo,sada ti koji su sjebali nece ni prici kapiji dok ce ostatak ekipe nastaviti i lepo zaraditi ove godine.
@Macosd
naravno da treba promeniti ljude koji vise odmazu nego sto rade odabrati ekipu platiti ih posteno i da zavrse posao posteno(mora da se radi)a djaba nema nigde.Odo na spavanje sutra se rano ustaje. :cao:
 
boomsyte je napisao(la):
@ kurkela
Dubok je oko 2m a ako gledas do kraja folije preko 3m, sirina je oko 6.5m i duzina 10m. Ma nije zemlja propustljiva ali zelim da imam cistu vodu, folija me kostala oko 12000 i necu da razmisljam dali ce voda da odlazi ili ne sto je sigurno sigurno je :haha: :haha: :haha: :haha:

@ macosd

pogledaj malo bolje i videces federe i na tockovima i na raonicima sto zatrpavaju foliju tako da nije kruta veza, sve radi na potreban potisak i to feder regulise :D

pozzz :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:

uf sada mi je laknulo :ppozdrav: vec se uplasih da si napravi otaj mali propust a te pomenute federe nevidim!!
Jos da te upitam jel umesto plugova sada dole imas samo iskoseni lim za otvaranje brazde:haha: :sta:
 
za dejana mitrovica
mislim da ti je ono zucenje lista nedostatak cinka, ako je mnogo listova u pitanju probaj sa kompleksom mikroelemenata. neznam da li si razmisljao u tom pravcu.pozz.
 
@ macosd
pogledaj zadnji desni lim sto zatrpava foliju videces pri vrhu nesto sivo (e to je feder) jedino njega nije ofarbao jer ga je naknadno stavio :haha: :haha: :haha:. Plugovi i dalje stoje napred oni sluze za prikupljanje zemlje za banak a za otvaranje brazde se ne vidi iz ovog ugla, ima l profil koji ide 7 santina u zemlju ispod nivoa sanduka za banaktako da ce folija ici dublje u zemlju.
jos neko pitanje? :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
boomsyte je napisao(la):
@ macosd
pogledaj zadnji desni lim sto zatrpava foliju videces pri vrhu nesto sivo (e to je feder) jedino njega nije ofarbao jer ga je naknadno stavio :haha: :haha: :haha:. Plugovi i dalje stoje napred oni sluze za prikupljanje zemlje za banak a za otvaranje brazde se ne vidi iz ovog ugla, ima l profil koji ide 7 santina u zemlju ispod nivoa sanduka za banaktako da ce folija ici dublje u zemlju.
jos neko pitanje? :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:

cisto sumnjam da ce taj feder da odradjuje posto ce doci do zakretanja pri naporu prolaska kroz zemlju , znaci motika kada bude vukla zemlju ce da ''zaglavi'' zakretanjem u onoj cauri tako da opruga iako bude nekada odradila nikada nece raditi pri istim naporima

ako ste me razumjeli posto sam objasnio u tri pm. :spavam:
 
@booms
Svaka cast ovo je malo drugacije resenje od onih sto sam do sada vidjao i mislim da ce da radi posao :ppozdrav: :ppozdrav:. I sada finalno pitanje koje verovatano zanima i ostale clanove foruma koliko ::novac:: je kostala:haha:
Ala pada kisa :kisa: :kisa: :kisa: :kisa:
 
@ macosd

Pada i kod mene. Znači danas nema buba ali nema ni ulaska prskalicom u njivu narednih nedelju dana.
Reci mi šta si stavljao kao mamac u one klopke za rutave bube?
 
@ savoris

Iskreno te nisam razumeo ali mislim da gresis, ne razumem kako moze da dodje do zakretanja kad je to L profil i radi samo gore dole, lim ne ulazi u zemlju nego samo povrsinski skuplja zemlju jer ti vise i nije potrebno da bi zatrpao foliju.

@ macosd

Nisam sve stavio na papir ali sa farbanjem oko 450e, mozda i malo manje jer smo mi ilmali neke greske pa smo dodatno kupovali materijal i ispravljali. Ja se sad probudih i bas mi cudno sto me otac nije budio pre 8 kap podignem roletnu ono kisaaaaaaaaaaaaaaaaa :haha: :haha: :haha: :haha:. Vracam se u krevet pa kad ustanem :haha: :haha:
pozz :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
 
Dobrodosao komsija iz Kulpina...pozdrav.
Bolje da se sad ispada kisa, a u berbi nek padne svaki treci dan kratak pljusak bez leda od 15 minuta da osvezi malo i opere prasinu...ako moze
 
Da, da, pozdrav za novog člana :cao:
Koliko nas je :D . A kad se samo setim kad sam otvorio ovu temu nije bilo maltene nikog ko se bavi proizvodnjom jagode. Poneko se pojavi i isto tako nestane. Jedini me je kolega macosd pratio :ppozdrav: Fala bogu svakog dana nas je sve više, a više ljudi više zna.
 
boom, i ja sam razmisljao o nekom slicnom bazenu ali se dvoumim jer sam se plasio da kada stavim najlon da ce krtice i slicne zemljisne stetocine je iscepati i da najlon ce izgubiti efekat .Ja tu imam potocic koji ima malo vode pa sam mislio da napravim slican bazen i vodu tu lagerujem tako da jos uvek razmisljam da li staviti najlon ili ici bez a zemja je tu zasićena i podvodno pa će držati valjda .
 
@ dejan

Pa jeste to ali krtica ti ne ide u dubinu koliko ja znam :sta:, ali i da ide tebi par meseci da bude pun i zemlja ce sama da se zbije pa najlon ti nece ni trebati ali eto stavio sam ga pa ce da vidimo kakva ce situacija da bude, mene je kompletan bazen kostao 400e, 250e kopanje bagerom, 50e radnici sto ga rucno poravnali i 120e folija, tako da se iskreno mnogo isplati br meni koji zalivam sa 2 cesme, a ovako ga za 2 dana napunim i pumpom zalivam celu povrsinu :D
 
boomsyte je napisao(la):
@ savoris

Iskreno te nisam razumeo ali mislim da gresis, ne razumem kako moze da dodje do zakretanja kad je to L profil i radi samo gore dole, lim ne ulazi u zemlju nego samo povrsinski skuplja zemlju jer ti vise i nije potrebno da bi zatrpao foliju.

moze biti da grijesim , ne vidim dobro od pozadi pogled sa strane bi pomogao

rekao sam da ako sila 2 djeluje kao kretanje prikljucka , sila 1 djeluje kao otpor noza
sa povecenjem tih sila povecavaju se sile 3 i 4 , a samim time se povecava otpor kretanja sile 5 i 6
pa ce znaci sve sto je veci otpor noza kretanje vodjice gore dole biti teze , mozda malo serem ali trenje ti je veliko , vrlo vjerovatno da ces i sa time biti zadovoljan ali samo skrecem paznju ::namigivanje::
92438102.png
 
Slabo mi ide fizika bezao sam sa tih casova ,tako da ako deluju sila 3 i 4 i sila 5 i 6 ja nemam zasta da brinem, Posto se te slie potiru.
 
JEdna lepa vest za sve jagodare, danas sam citao novu uredbu za nove zasade (sem jagode) ali vazi za sve ostalo je samo da se utvrdi visina premije za jagodu a to se ocekuje u cetvrtak. Pravo na povracaj imaju svi koji imaju registrovano domacinstvo i prijave manji zasad od 1h, tako da ako neko zeli da sadi frigo zivice, ima pravo na povracaj bez obzira dal placa PIO :D :D :D, tako da cu ja za mojih 50ari ipak uspeti da ostvarim povracaj :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
ma jeste ali uredba je vec doneta, ne vidim sta mogu sad da urade :sta: :sta: :sta:,mada kod njih nas nista ne moze iznenaditi, ali danas sam imao direktan razgovor sa covekom iz ministarstva koji mi to garantuje 1000% samo se ceka iznos premije ali zivi bili pa videli :haha: :haha: :haha: :haha:
 
za Mossa , e pa dolazio iz scotsa Goran koji je sumnjao da je previse vlazna zemlja a u to vreme nije bilo sunca bilo je oblacno pa je zbog toga,tako da cim se pojavilo sunce imam utisak da se stanje popravilo ali sigurno se ne siri(jagode inace su u plasteniku).Plodovi su o dobrom stanju vec pocinju da iz zelene prelaze u belu boju krupni su tako da se nesto ne sekiram previse od tada nisam zalivao samo sam prihranjivao preko lista danas stito switchom i kalijum tako da sam sto se tice zastite nadam se zavrsio ...
A sto se tice uredbe zaista odlicna vest .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh