Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@ boomsyte

Uredba za voće (sem jagode) je izašla još prošle nedelje i za subvencije je potrebno da se plaća PIO, ukoliko sam ja dobro razumeo a mislim da jesam. Za jagodu još ništa nema zvanično.
 
savoris
Bio sam danas kod nas u sjemenarni ista ona sto ima u ormanici ovde folija sa rupama 4.2km a bio sam i u ormanici tamo mi rekli 5.2km pa ako je veca kolicina u pitanju nije losa razlika, znas li ima li kod nas kakvih podsticaja za jagode i kakvi su uslovi sto se tice toga
 
to prijatelju neznam, znam koliko trulez moze da bude opasan iz svog iskustva ali ne i za palez lista, to nisam imao u zasadu toliko mnogo, ali nebi trebalo da je mnogo opasno. ako imas dosta lisne mase onda poskidaj te listove (palez) i isprskaj sa nekim sredstvom i dodaj malo folijarne prihrane. bar ja tako mislim, neka se javi jos neko da pomogne, mozda ja gresim.
 
@ nebojsa

Procitaj drugu stranu te uredbe do pola ali i evo ja cu ovde da stavim pa sami protumacite

Изузетно од става 2. овог члана, право на коришћење подстицајних средстава имају физичка лица - носиоци комерцијалних породичних пољопривредних газдинстава којима је утврђено својство осигураника пољопривредника код Фонда од 2010. године.
Изузетно од става 2. овог члана, право на коришћење подстицајних средстава имају физичка лица - носиоци комерцијалних породичних пољопривредних газдинства која немају утврђено својство осигураника код Фонда ако подстицајна средства користе за производне засаде површине до један хектар.
 
@ boomsyte

U pravu si, nisam toliko detaljno čitao. Al su ga napisali svaka im čast. Prvo nešto napišu a onda na tri strane "izuzetno...." :haha:
Nema veze, ipak je uredba "izuzetno" dobra :haha:
 
ivkovic1978 je napisao(la):
kolko palez lista moze da izazove ozbiljne probleme?
Ja sam je imao prosle godine pred kraj leta. Kazu da je rasprostranjena ali da nije mnogo opasna za rod. Ja sam oprskao bakrom i folijarno prihranio 3*20 I stala je (nije se dalje sirila i ako je gljivicno oboljenje). E sad, to su meni savetovali u poljoapoteci. A da li su potrefili slucajno ili su stvarno znali sta je ne znam. Uglavnom dalje se nije sirila.
Post je spojen: [time]1271766859[/time]
_________________________________________________
ivkovic1978
Idi na 30. stranu pa uporedi sa slikama koje sam postavio
Post je spojen: [time]1271799320[/time]
_________________________________________________
A mozes da poslusas savet i macosd
 
@ nebojsa

Ja sam je detaljno prelistao 10x :haha: :haha: :haha: :haha:, plus savet lika iz opstine i direktno je zvao nekog iz ministarstva koji je glavni za to, tako da se nadam da ce sve biti kako treba. :D
 
VLADOVUK je napisao(la):
savoris
Bio sam danas kod nas u sjemenarni ista ona sto ima u ormanici ovde folija sa rupama 4.2km a bio sam i u ormanici tamo mi rekli 5.2km pa ako je veca kolicina u pitanju nije losa razlika, znas li ima li kod nas kakvih podsticaja za jagode i kakvi su uslovi sto se tice toga
eto to je jos jeftinije nego sto sam ja nasao ::svaka cast::

podsticaja ima u RS , neznam kakva je situacije kod tebe u distriktu :sta: raspitaj se u onom rasadniku u srebreniku oni o tome znaju vise posto mi je njihov strucnjak skrenuo paznju na subvencije :cao:
 
POZ BRANKO VEROVATNO GA IMAMO SVI NEKO MANJE A NEKO VISE.JA SAM KORISTIO MEGATRIN I DALO JE USPEHA.KOLKO PRIMECUJEM NEMA GAMADI U ZASADU.GDE ZIVIS U SMEDEREVU?
 
U Malom Orasju, danas mi je prilicno smlatio, doduse vise listove nego cvet. Zasad mi je prekriven agrilom i nisam ga otkrivao par dana zbog kise i kad sam jutros video katastrofa...
 
ljudi ima li neko aziju i dali je i kako iscvetala kod vas.ja sam prosle godine zasadio 1000 kom frigo sadnica {pakovanje od 300 kom} i odradio sve po propisu ali zasada ne cveta bog zna sta.kako je kod vas?
 
@ ivkovic

I ja imam toliko ali iskreno nemam pojma, nisam usao u nju mesec dana :haha: :haha: :haha: :haha: (to sam uzeo za rasadnik i iskreno nisam ni usao u njega) ali nadam se da cu za par dana otici u to drugo selo pa da vidim, ali kako god da bude ja nju i roxanu sadim po 10000 ove god
 
pitanje..
Ispod agrila ima vec dosta lepih plodova ,ko pola palca otprilike i vece..Kakvo je stanje kod ostalih ,da vidim dali agril radi nesto ili ne...Ako dobijem par dana ranije i nije nesto..Cisto da uporedim koliko je efikasan..
 
savoris
ja zivim u Brckom ali mi je zemlja na bijeljinskoj opstini pa cu se raspitati sta mi je sve potrebno i jos jedno pitanje jel imas ti vec posadjene jagode ili planiras kao i ja
 
@ sTRAW

SA AGRILOM koliko sam ja imao iskustva dobijas max 7 dana ali ako si na neko podrucju gde je toplija klima znaci dok je kod mene kasnija tako da agril nema nikakvu svrhu

Evo sad malo zalosnih slika sta je kisa uradila jagodama mom prijatelju ::samo bes:: ::samo bes:: ::samo bes:: ::samo bes::
9a8x1d.jpg

2u73af7.jpg

eilh5z.jpg

4zz449.jpg

1o9ldy.jpg

4kbib9.jpg


svaka prica je suvisna ::lose:: ::lose:: ::lose::
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh