Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I ja sam nestrpljv, nem ni prebijen ::novac:: ::novac:: ::novac::, sve sam ulozio u novi zasad, sutra mi kopaju bazen za zahvatom vode oko 200 kubika, da imam za zalivanje smucilo mi se zalivanje sa cesme :udri: :udri: :udri:,
 
Imam dva bazena, za zaliv. Neradim vise povrtarstvo, gajim sarane (ribu) u bazenima, cisto iz hobija. :cao:

Za jagodu mi netreba toliko vode, kao sto je bilo potrebno za

paradajz, papriku. :D
 
Ljudi cuvajte pcele ko oci u glavi one ne da pomazu nego u mnogome i nose prinos!!!!
Kod mene nesmem da zovem ni jednog pcelara jer imam komsiju jabukara koji tuce i truje sve pcele u okolini tako da je na nasem potezu otrovao oko 10-ak pcelinjih drustava..... :zli: :zli:
A kada sam imao kod komsije pcele te godine mi je vocnjak rodio kao nikad do sad!!!
 
Pitanje za sve Da li neko zna sta je ovo necu mu nista :haha:
v3pok2.jpg


19m2yq.jpg
 
@ Sopot

Fleke kao na prvoj slici imam i ja na listu jagode.

Kasnije na tim mestima, ostaju rupe na listovima.
Tako je bar kod mene.

Mislim da neskodi jagodi.

Verovatno je neki palez, kao sto rece Boom.

Mozda je dozivela naglu promenu temperature ili ,,, :sta:

Nista strasno
 
Sinoc sam na internetu pronasao i posumnjao sam i ja da je palez (iskreno nisam pre ni znao za nju) i procitao sam da je gljivica koja moze da prezimi u starom liscu i da se siri u obliku latinicnog slova V ( sto je jesenas bio kod mene slucaj) a imao sam i rupe na listu kao kod Kurkele. Hvala svima pomoci :ppozdrav:
 
@sopot
Dobro si pronasao u pitanju je Diplocarpon earlianum i nju ces resiti tretmanom sa Riasom, Scorom, ili Folicur EM ili Duett Ultra,Syllit ali nijedan nije registrovan u srb :cao: :cao: ali slobodno prskaj jer imas dovoljno fore do berbe da istekne karenca.
 
joj kisa pada ko luda i javljaju soj par dana , sta da radim sa onim frigo sadnicama nemozem ih posaditi blato
dal' da ih stavim u zemlju ili vodu ili piljevinu :sta: ili nista :sta:
 
macosd je napisao(la):
@sopot
Dobro si pronasao u pitanju je Diplocarpon earlianum i nju ces resiti tretmanom sa Riasom, Scorom, ili Folicur EM ili Duett Ultra,Syllit ali nijedan nije registrovan u srb :cao: :cao: ali slobodno prskaj jer imas dovoljno fore do berbe da istekne karenca.

Hvala :cao:
 
ivkovic1978 je napisao(la):
@meeker.

sto se tice crva to su podgrizajuce sovice igrcice.ja imam isti problem i dugo nisam znao sta je u pitanju.sumnjao sam na sve moguce i nemoguce bolesti a to mi nije palo napamet.onda sam angazovao jednog poljo inzinjera i ona mi zena na prvu pokaza o cemu se radi.prporucila mi je dva preparata ali ja ih nisam nasao u apotekama , naso sam zamenu "ANTOCID' .preporucila mi je jedno tretiranje rano u prolece i jedno posle letnjeg sisanja lisca.najbolja je primena zalivanjem kroz sistem ali onda dosta kosta posto preparat nimalo nije jeftin.
Svaka čast majstore ! ::svaka cast:: ::svaka cast::
Bitno je da postoje sredstva za borbu protiv zlikovaca.
:ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Evo kod mene pljušti ko luda. Ove sezone ima da uštedim na gorivu za pimpu samo tako. Samo kad će moći da se uđe u njivu da se poprska
2isxw9f.png

Danas sam i osigurao pa me neće ni grad toliko štrecati.
 
55nh8n.jpg

kod mene je 1-2 po sadnci ovakvih a ostali bubre :haha:, Slika je od subote.
Post je spojen: [time]1271191094[/time]
_________________________________________________
ovo je Alba
 
ivkovic 1978

Evo malo sam googlao i pronašao slike tih zlikovaca.
Zemlišni insekticidi (pre sadnje ) trebalo bi da ih eliminišu.

9sxg82.jpg

grčica
nzllw8.jpg

2vdpco3.jpg

podgrizajuća sovica
1zn94qr.jpg

jedno od sredstava.
:ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh