Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
kod mene ima po par komada do duse ne na svim sadnicama vec na onim jacim .a na AZIJI tek sad krecu da izbijaju cvetne grane iz bokora.
Post je spojen: [time]1271191882[/time]
_________________________________________________
tako je pirineks je u pitanju a zlikovce znam .mogu ti reci da mogu da izazovu ozbiljne stete na zasadu ako se ne reaguje na vreme.pri podizanju bankova sam koristio galation ali izgleda da nisam u dovoljnoj meri ili sa njim nesto nije bilo u redu...
 
@ nebojsa

REci mi koliko si platio osiguranje, tj na koliko si osigurao a koliko si platio :sta: :sta: :sta:
 
sto se tice cvetanja i kod mene kasni ::lose:: ali to je zbog onog gore pa mi sada samo da cekamo. Evo par slika od danas


boomsyte gde su slike od masine?? kakva je sada?? koliki ce da bidne banak?? :bravo: :bravo:
 
MOj dragi otac umesto da proba masinu u frezirano on otisao u oranje i iskrivio je nosecu sipku pa moj bata ima 3 dana dodatnog posla :udri: :udri: :udri: :udri:, ali nadam se da ce biti kako treba. Imas na pethodnim stranicama kako izgleda, postavio sam ali cim zavrsi postavljam :D
 
@ boomsyte
Osigurao sam na oko milion dinara a izašlo me sa nekim popustima 53.500. Ti možeš da staviš očekivani prinos i cenu proizvoda koliko ti hoćeš (normalno u nekim razumnim granicama) pa se tako dođe do cifre. Visina premije ti zavisi i od regiona do regiona zavisno koliko češto tuče grad t.j. koliko ti je kolega aktivan :haha: Zato ja više volim da odem kod mog kolege koji radi u DDOR :haha:
 
to je dobra premija a meni su prosle godine trazili oko 180000din za osiguranje od 1m :udri: :udri: :udri: :udri:, kao fora gradobitno podrucje,, lopoviiiiiiiiiiiii :zli: :zli: :zli:
Post je spojen: [time]1271227051[/time]
_________________________________________________
a kolega je aktivan gore u tvom podrucju kod mene prvo padne 20cm grada pa onda se neko seti da treba da ispali raketu :haha: :haha: :haha: :haha:
 
@ boomsyte
Ja sam nešto načuo da je ove godine baš pametno osigurati se jer su navodno tanki sa raketama. A to za gradobitnost područja je čista statistika i verovatnoća. Kod nas navodno jednu njivu tuče svakih 20 godina tako da je premija od oko 5% sasvim opravdana. Ti u svakom slučaju imaš i više šanse da im uzmeš pare :haha:
Država subvencioniše i premiju osiguranja čini mi se 40% tako da bi samo na tome mogao da otplatiš svoj PIO :D
 
da ali ja nisam na poljoprivredi :nono: :nono:, jos imamo samo registrovano domacinstvo ali za sada, mada ce da vidimo,mozda se i prijavim u toku godine
 
ja juce na fudbalu povredio nogu,imam longetu i moram da mirujem,a trebajo bar 30 kj.kukuruza da posadim a nedelju dana moram da mirujem...sreca sto sam pre kise oprskao jagode amistarom ,barem sam tu malo miran
 
Auhhhhhhh, zelim ti brz oporavak ::traktor::, ja sam prosle god 1 aprila na zurci iskidao ligamente na kolenu, jedva sam se oporavio do jagoda :D
 
Pridružujem se željama za brz oporavak :ppozdrav:
Jbg, i to je život. Ja sam fala bogu zdrav (dok se ne dokaže suprotno :haha: ) ali ova kiša mi neda da uđem u njivu a kamoli da bilo šta radim. Toliko je mokro da ću po svemu sudeći morati ručno da prskam jer sumnjam da će traktor moći da uđe. Ustvari moći će da uđe ali ne i da izađe :haha:
 
@Nebojsa
Da presecem temu jednim pitanjem,usput mi je zao sto ne mozes da zavrsis planirane radove.Da li si nesto nacuo ili (mozda neko) kolika ce cena jagoda biti ove godine?Ne znam da li postoji ova tema na forumu.Pozdrav
 
strawberrymp je napisao(la):
ja juce na fudbalu povredio nogu,imam longetu i moram da mirujem,a trebajo bar 30 kj.kukuruza da posadim a nedelju dana moram da mirujem...sreca sto sam pre kise oprskao jagode amistarom ,barem sam tu malo miran
Želim ti brz oporavak ,jagode nek čekaju.
:cao:
 
Uhhhhh bila je luuuudaaaaaa zurkaa sa mnogo :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: ::vino:: ::vino:: ::vino:: ::vino:: ::vino:: i raznih koktela :haha: :haha: :haha: a ja mukica hteo da izvedem neki korak i ja na desnu stranu a koleno na levu :haha: :haha: :haha: :haha:, bilo je mnogo bolno ali jednom se zivi :ppozdrav:.
Cene za sada jos nisu formirane a i ja sam u toku kad su velike berbe a ove male pocetne to samo mozes na pijaci da prodas jer retkost je da ima neku veliku potraznju a kad krenu jake berbe tu ulecu braca rusi pa kako bude :ppozdrav: :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1271320121[/time]
_________________________________________________
e pretera ga ova kisa vise :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri:
 
imam neke slike u kompjuteru ali neznam kako da ih okačim ovde na forum ajde neka neko pomogne pošto mi se javilo neko žutilo na listu.unapred se zahvaljujem . :sta:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh