Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
boomsyte ovo je lepo nema sta :D :bravo: :D ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast::
moram se i ja malo faliti :cao: :cao: evo sta sam ja sadio u martu ali moram reci da su uzeti iz proizvodnog rasda kod kojeg nisam jesenas zakidao stolone namerno da ostavim za rasadnik pa i nisu bas nesto extra:
bjaels.jpg

Evo i gde su i bili posadjeni
2hprprs.jpg

i ekipa snova
2ldqno.jpg

a posle i zaliveni 20.3.2010
23ux8v7.jpg
 
pa od jesenas, svi zivici su bili povadjeni, do septembra, a ovo je nova tura :D. Direktno sam ih sadio, malo ih umocim u radiofarm, malo u kendal i koren u hidro gel i spremni su za sadnju :ppozdrav:
 
i sta kaze tvoje iskustvo.kolki je prinos sa njih uz punu prihranu.i ja sam nesto slicno tome raznozavao ali tek ove godine bi trebalo da rode.
 
@ Ivkovic 1978

Iskreno nemogu da ti dam tacne podatke, jer meni rasadnik sluzi za podsadjivanje osusenih, a prijateljima sto sam davao rasad kazu da su odusevljeni rodom, cak njih par su imali i bolju jagodu od moje, ja sam pre 7-8 god uzeo selenu i edi 2 reprodukciju od friga i imao sam oko 650g i 4 godine sam imao krupne plodove ali bez sistema navodnjavanja i prihrane a bila je na foliji. Vodu je imala samo od boga a prihranu je imala jednu preko lista i to vuksal kalcijum.
Post je spojen: [time]1270621536[/time]
_________________________________________________
@ macosd

I ti zivici su odlicni sto si ti pokazao, ja sam kupovao to champion i bili su jedno 5x gori od tog zadnjeg zivica, hteo sam sve da mu vratim ali aj posadio sam, i veruj mi da su mi se primile preko 95% za neverovat, i imaju krupan plod a ove god cu videti pravi rod.
 
e druze boomsyte takve zivice bi menen bilo sramota da prodajem nekom :nono: :nono: :nono: ovo moze samo da ide za sopstvene potrebe a za prodaju cete da vidite, dace bog verujem da se ovde i dalje druzimo :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
nebojsa je napisao(la):
@ sasa j

Baš me interesuje šta će ti reći, ako ti uopšte nešto kažu bez analize zemljišta. Ja i dalje mislim da to nije nedostatak kalcijuma.
Juce nisam stigao,ali danas sam bio u "zelenom hitu" i konsultovao sam se sa covekom koji je zaduzen za kompletnu proizvodnju i on mi je potvrdio kao sto sam i predpostavio da se radi o nedostatku kalcijuma.Poz....
 
@ macosd

Što si sadio bez folije i KPK? Vidim da imaš dosta voćnjaka oko jagoda pa me zanima da li si imao problema sa rutavom bubom?

@ sasa j
Ok, sad bar znaš šta je u pitanju. Šta je sa analizom? Ja bi ipak za svaki slučaj tretirao i borom. Neće da škodi a i uzroci nedostatka kalcijuma i bora su slični pa postoji verovatnoća da ti pored kalcijuma ipak hvali i bora.

Jedno pitanje za sve vas. Ima li neko iskustva sa Fitofert đubrivima? Kod mene ima 3x18 plus ME, pakovanje 10 kg 1620 din. Cena mi se čini ok a kvalitet? Nisam detaljno gledao sadržaj pojedinih ME a tu može da bude najveći razlog niže cene :sta:
 
Ja prvo prvo prskanje sa insekticidom prskam na pocetku cvetanja, sa karateom ili perfektionom, opet dolazimo na pricu laznih cvetova sto smo pricali pre par dana, ja mislim da su upravo to ti cvetovi, koji samo lice na cvet ali su unutra crni.
:ppozdrav:
Post je spojen: [time]1270713378[/time]
_________________________________________________
@ nebojsa

MIslim da nisu losa, a ce na ti je vise nego super, to mu dodje oko 168 din po kg sto je dosta niska cena, a mozda je to promocija nea pa je zato cena niza
 
@nebojsa
Sto se tice sadjenja bez folija je zato sto bi to trebbao da bude rasadnik a ako stavim foliju za majku biljku onda bi trebalo da stavim KPK ali tu nemam mogucnosti za to ali mogu da teram rinke jer mi je takva pumpa.. Valjda ce da uspe...
Fitofert prodaje Agromarket i nisu losa ali se malo slabije rastapaju u vodi ja licno koristim NOVALON 20:20:20 sada i on se 99 % rastapa a jedino mu fali Mg bar 1-2 % a to praktikujem da dodajem folijarno.
Sto se tice rutave bube jos nemam problema ali svake godine pratim pa ako se pojavi udri:)
 
@ boomsyte

Nije nikakva promocija, cena u redovnoj prodaji. Znači misliš da nisu loša. Pa i da ima malo manje ME za razliku u ceni možeš pazariti 2 kg Brexila :ppozdrav: Samo formulacija nije baš neka ali trenutno može da prođe.
Karate zeon sam i ja koristio i nije loš, ima i relativno kratku karencu. Perfection nisam koristio (ko je proizvođač?) ali jesam Nurelle d (ima istu a.m. dimetoat+cipermetrin) i koristio sam ga samo posle sadnje (u jesen) i u drugom delu vegetacije. Dimetoat je organofosfat pa treba biti oprezan i voditi računa o karenci jer nije baš naivan a i dešava se da zbog organofosfata bude vraćen šleper iz inostranstva.

@ marcosd

Nisam skontao da ti je to rasadnik, onda je ok.
Ako je problem rastvaranje đubriva možda bi pomogla mlaka voda. Ja praktikujem da naspem u bure da stoji bar jedan dan i mnogo se bolje rastvara bilo koje đubrivo. Mada je tu po meni kemira neprevaziđena, rastopi se dok trepneš. Šta si koristio od Mg? Kakvo je to đubrivo Novalon, pošto je?
Čime udaraš po rutavoj bubi :haha: Ja sam primetio po koju na korovu, najčešće na maslačku :sta:

@ ivkovic1978

Ja nisam imao problema sa cvetojedom ali jesam sa rutavom bubom :udri: Hoćeš da se menjamo :haha:

Evo sad pitanje za iskusnije kolege. Ovo sam primetio kod mene u jagodama. Šta mislite, šta bi to moglo da bude

vskvg4.jpg
 
@ nebojsa

Iskreno nisam video nesto ovako, pocinje da lici na pegavost ali nije :sta: :sta: :sta: :sta:.

Ja koristim haifu za sada, kako je sipam u bure, malo promesam i odmah pustam , znaci mnogo je 3min da se rastopi :D
 
da li može neko da mi kaže čime se prska protiv cvetojeda(ne bavim se jagodama,samo za kućnu upotrebu)i sa kojim fungicidom se tretiraju jagode.Hvala unapred
 
@ vosi

Cvetojeda možeš rešiti npr Karate Zeonom (a.m. lambda-cihalotrin). Što se tiče fungicida sada bi trebao, recimo, Ridomil gold, kasnije Quadris (pegavost i fitoftora) i switch (botritis) a potom i signum ili teldor (isto botritis). Ovo je onako baš okvirno. Ima tu raznih kombinacija i preparata.
 
@nebojsa
nesto mi lici na ostecenja od vetra koja sam imao prosle godine na jagodama a ako se prosiri na internervalni deo onda je nedostatak Mg!!
A sto se tice Novalona ono je djubrivo iz turske koje se jako dobro rastvara a cenovno je ok i izadje oko 160 din/kg a radi ga dipkom iz NS ( moja bivsa firma) a Perfection proizvodi BASF ( moja sadasnja firma) i to je originalni sistemicni preparat koji moze da se primeni najksanije do pocetka cvetanja kao sto i boom koristi :D :D.
Nurell -D je skroz drugi preparat koji je kombinacija hlorpirifosa+cipermetrin koji nije sistemicni preparat vec kontaktni sa gasnom fazom :cao:
Sto se tice Mg ja sam radio sa Brexil Mg i to folijarno 0,5 %
Sto se tice rutave bube trebalo bi da radimo sa Mavrick posto nije fitotox na pcele i on stoji u mom planu ako bude bilo potrebe
 
@ marcosd

Idemo redom
Nije od vetra, to znam kako izgleda jer mi se s vremena na vreme dešava. Mislim da je nedostatak nečega, moguće da je Mg, pratiću situaciju da vidim šta se dešava.
Drugo. Što se bre ne fališ da radiš za BASF da imamo koga da davimo :haha:
Treće. U pravu si za Nurelle D, hlorpirifos+cipermetrin, moj lapsus, mislio sam da kažem da je i hlorpirifos OP.
Četvrto. Za ovu informaciju za rutavu bubu imaš pivo. Ma imaš gajbu :ppozdrav: Ko proizvodi taj preparat? Ja već godinu dana tražim tako nešto, nema vrata na koja nisam kucao i ništa :udri: Daj nešto više o tome.
 
prosle godine sam za cvetojeda koristio megatrin njega su mi dali u deltinoj apoteci kao zamenu za karate zeon.sta mislite o njemu posto vidim da se solidno razumete u preparate?
 
Posto planiram prosirenje, iskusniji dajte savet oko injektora /kako funkcionisu, kako se sa njima rukuje i okvirno cene/
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh