Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
nebojsa je napisao(la):
@ vosi

Cvetojeda možeš rešiti npr Karate Zeonom (a.m. lambda-cihalotrin). Što se tiče fungicida sada bi trebao, recimo, Ridomil gold, kasnije Quadris (pegavost i fitoftora) i switch (botritis) a potom i signum ili teldor (isto botritis). Ovo je onako baš okvirno. Ima tu raznih kombinacija i preparata.
hvala :ppozdrav:
 
@ sasa j
Ok, sad bar znaš šta je u pitanju. Šta je sa analizom? Ja bi ipak za svaki slučaj tretirao i borom. Neće da škodi a i uzroci nedostatka kalcijuma i bora su slični pa postoji verovatnoća da ti pored kalcijuma ipak hvali i bora.

@Nebojsa
Analiza nikako da stigne,cekam je i za drugu parcelu gde bi trebaolo da krenem sa povrcem(ali za sada jos uvek cekam).
Sto se tice kalcijuma i bora slazem se da su male razlike u nedostatku jednog i drugog,ali u svakom slucaju sam isprskao i sa borom vise puta do sada.Za sada je dobro ali praticemo.Napravi cu jos koju sliku za koj dan da ubacim,a za ovaj tvoj problem cu se raspitati do sada nesto tako nisam video.Pozdrav
 
ko ti kaze da svi :spavam: :spavam: pa tek pocela noc :)
Post je spojen: [time]1270852790[/time]
_________________________________________________
Evo par slikica masine koja ce nadam se biti gotova u nedelju pa cu poslati kompletne mere i postavicu snimak kad postavim foliju
b4bvrb.jpg

12361ip.jpg

15d9sf5.jpg


za sada ne lici na nista ali videcemo sta ce ispasti na kraju, mada ja ne sumnjam u mog batu ili ce to da lici na nesto ili ce otici u staro gvozdje :haha: :haha: :haha:
 
Pa ovo i nije tako lose. A sta mislis da je za oblikovanje grede stajao valjak da li bi bilo dobro?
Post je spojen: [time]1270854558[/time]
_________________________________________________

boomsyte ,
udji u moj profil i pogledaj polagac folije, skinuo sam negde sa neta. Mozda i to nije losa ideja ali naravno malo da se prepravi
 
ma nemam ja tako dobru zemlju pa da bi se cimao oko toga, da ispadne banak 15-20cm i bice :D, samo jos hvali da brat postavi zadnji deo (tockove i raonike sto zatrpavaju foliju) i to je to, farbanje i spremna je za testiranje :ppozdrav:
 
da vidimo ko je danas bio vredan?? :sta: :sta:
@boomsyte
ala ce ovo da bude masina!!!!! jedva cekam da vidim kako ti odradjuje posao pa da dodjes do mene za 1 ha da stavimo foliju uz :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:

evo malo mojih slika sa jutrasnje prihrane

i slike parcele nasta lici

a evo i koji cvetic

a da nebojsa nebude usamnljen evo i kod mene crnih fleka po listu
 
@ marcosd

Ako dobro vidim ti nisi iznosio stari list iz njive. Jel ti to slučajno ostalo ili ne praktikuješ da ga iznosiš?
Ovo na tvom listu mi liči na nadostatak kalijuma kako je to opisano i foto-dokumentovano na jednom sajtu
212ipsi.jpg


E, sad pitanje vezano za Signum. Koja doza i koncentracija je dovoljna za tretiranje jagode protiv botritisa. Jel kod nas još uvek karenca 7 dana?
Ja sam danas završio sa prskanjem korova između gredica, još samo da ne padne kiša još koji sat.
 
@Nebojsa
Problem koji imas proverio sam u jednoj knjizi prikazano je slikovito i odgovara slici koju si ti poslao,pise da je nedostatak kalijuma.Pozdrav
 
@ sasa j

Hvala. Tako sam nešto i ja kontao ali više ljudi više zna. Koja je knjiga u pitanju?
 
@boomsyte
Prvo je testiraj pa je onda ofarbaj ko zna..Da ne trosis farbu. :cao: :cao: :cao:
Ja postavljao foliju sa masinom koja je imala valjak i ona kao tvoja sto ima kalup...Isto je ,kad je dobro pripremljena zemlja,znaci nema razlike..Mislim da ce za ovu masinu biti potreban jaci traktor nego za onu sa valjkom..
I jos jedno pitanje za sve>Za botritis idem Ronilanom a na kraju Teldorom,koja je zamena za Ronilan a da bude malo jeftinije.Neznam Switch koju ima cenu.
 
Pa ti botricidi su u principu dosta skupi. Switch je prošle godine bio oko 3300 od 300 gr a Signum od 0,5 kg od prilike isto. Ja sam uzeo zimus Signum na akciji 2500 din. Sa Teldorom je problem jer je on kontaktni pa je dosta teško postići da se jagoda kvalitetno poprska. Ja sam ga kupio prošle godine i odustao od prskanja, još mi stoji u šupi. Tu bi prskalica sa vazdušnom podrškom bila pravo rešenje ali kod mene je niko nema. A njegova prednost je kratka karenca.
Ronilan nisam koristio. I on je koliko znam kontaktni. Pošto je?
 
ma 539 gura to kao nista :haha: :haha: vec imamo 2 slicne samo je na mojoj doradjeno sve sto nije valjalo na te 2, bice proba uskoro pa ce da vidimo,. Evo neka slika kako izgleda za kraj
xgl55c.jpg

29wam4y.jpg


@ strawberrymp
mozda ti za desetak dana dodjem u posetu pa ce da vidimo tu tvoju masinu :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1270930136[/time]
_________________________________________________
@ sto se tice switcha ja sam ga platio 4050 din 300g i to je bilo na popustu :haha: :haha:, a signum ima isto malu karencu oko 3 dana za jagodu to je provereno 100%
 
@nebojsa
dobro si video druze da nisam izneo staro lisce ali mi opno nepricinjava probleme jer prskam sa kledjnim atomizerom sa Folicur EM u vreme cvetanja i to pokrije veoma dobro staro lisce i samim tim suzbijem bolesti na liscu te se ne prenosi na plodove :cao:
A sto se tice rasprave u vezi SIGNUM - Ronilan - Teldor ja cu se odluciti na Signum jer deluje na mnogo veci spektar bolesti u odnosu na prethodna dva a i karenca je kratka 3 dana :D :D
 
@boomsyte
jel su ti to tockovi krutom vezom vezani za masinu? Ako je tako onda mislim da ces da imas problem jer je meni dolazilo do kidanja folije usled jakog pritiska na foliju!! :sta: :sta:
Jedno pitanje za sve sta mislite o setvi na gredici sa 4 reda jagoda kao ovde:
ivica banka-20 cm-1 red-30-2red-25-3red-30-4red-20cm-ivica banka
tako da je banak oko 120 cm sa visinom od 25 cm i medjusobnim rastojanjem banaka od 50 cm :sta: :sta: :sta:
 
NIje, vezani su oprugom koja nije stavljena pa se ne vidi, sama opruga cew da popusta i zateze po potrebi :D :D :D, vidjao san negde na netu, i sta znam nije lose za 4 reda
 
ma nesto mi se dopada jer bi trebalo da dobijem 40-50% vise biljaka po jedinici povrsine a samim tim i vise ::novac:: ::novac::
jedino sto cu izgleda da pravim banak uz pomoc pluga a foliju i KPK da stavljam rucno :udri: :udri: jer niko nema takvu masinu a ja da je neumemmmmm :sta: :sta: :sta:
 
[jedino sto cu izgleda da pravim banak uz pomoc pluga a foliju i KPK da stavljam rucno :udri: :udri: jer niko nema takvu masinu a ja da je neumemmmmm :sta: :sta: :sta:
[/quote]

Nemoj nikako rucno smucice ti se i jagode i ::novac::

A sto se tice razmaka sadnje poslacu ti neku tabelu koja prigazuje razliku u prinosu u zavisnosti od razmaka sadnje pa mozda moze da ti pomogne
Post je spojen: [time]1270932271[/time]
_________________________________________________
25ui3rt.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh