Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@ marcosd

To sa četiri reda sam video da praktikuju u Kaliforniji (na netu naravno :haha: ) i neznam kako bi kod nas funkcionisalo pogotovo u višegodišnjem načinu proizvodnje. Ja takođe nisam za ručno pravljenje gredica i postavljanje folije i KPK. Više biljaka možeš da dobiješ i sa ovom širinom banka. Ako misliš da je toliko povećanje gustine opravdano uzmi foliju bez rupa pa ih ti buši na manjem rastojanju. Možda sorte poput Arose koje imaju manje lišća i mogu gušće da se sade ali da vidim kako bi to ispalo sa Madlene :haha:
Što se Signuma tiče nisam ni sumnjao u tvoj izbor :haha:
Nego ostao si mi dužan koju reč o Mavriku.
 
Rucno NI SLUCAJNO. :nono: Prosle godine sam uradio 4 reda po 40 m i crko sam. Prvo nabacaj zemlju, postavi sistem i foliju pa na kraju zatrpavaj foliju. Sve mi se smucilo a pritom ne mozes da uradis gredicu da izgleda lepo.
 
@sopot
Hvala brate na info ali tu nema nista o cetiri reda :nono: :nono:
evo st abih ja voleo da vidim kod nekog od nas u skorije vreme
28bu2yu.jpg


@nebojsa
Mavrik radi Magan a ide ga 0,03 % i nije tox na pcele tako da sam ga probao u vocnjacima i kanda je istina sto kazu da je ok za pcele
A sto se tice rucnog postavljanja folije i KPK, kako ako napravim ovakav banak da postavim sve to a nisam neki majstor vec profi paor:haha: :sta: :sta:
Post je spojen: [time]1270934918[/time]
_________________________________________________
evo koja je moja ideja :ideja: :ideja:
da se sa ili jednobraznim ili dvobraznim plugom napravi razor pa da tako pravim. tj nabacujem zemlju na banak a posle samo da odmotamo foliju i malo je zatrpamo dole. Verovatno kada prodju ove kise sledece nedelje probam da napravim ovako nesto pa cu vam i objaviti slike sta sam uradio :cao: :cao:
 
A sta ja da kazem sto sam prvih 55ari postavio sve rucno :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: e to je muka teska ali se opet isplatilo :D
 
@ macosd

A reci mi koliko mora da bude siroka folija, ta sa slike mi ne deluje 1.2, ima bar 1.5m ako ne i vise :sta: :sta:
 
@ marcosd
Koliko vode po ha je portebno za prskanje Mavrikom?
Ne mogu sad da nađem sliku mašine koja ti može napraviti onakve gredice, potražiću sutra pa ću ti okačiti. Odok ja sada da :spavam:
 
U ovo vreme kad je zemlja promrzla mogu se napraviti bankine od pola metra.Ovih dana non stop pripremam zemlju pod soju i kukuruz pa je tako dobro promrzla ,sitna je-fina,odavno nije bila takva valjda zbog malo jace i vlaznije zime..A| na leto posle zita je ko kamenje.Ja zbog tog sejem jecam jer se on barem dve nedelje ranije skine od zita i imam vremena da uhvatim vise kisa da malo razbije te grudve pa da dobro pripremim..hocu da kazem da leti ni sa kojom masinom nemoze postici neku zavidnu visinu leje.
 
macosd
Ja isto ostavljam staro lisce izmedju redova.Imam prskalicu od 600 litara pa kad prskam oprskam sve,i nikada nisam imao neku znacajniju bolest i to lisce malo zaustavi i korov...I ovi iz firme Intersad su isto prestali da iznose staro lisce.Ustvari posle berbe kad osisaju ostave a na prolece iznose..
 
strawberrymp je napisao(la):
U ovo vreme kad je zemlja promrzla mogu se napraviti bankine od pola metra.Ovih dana non stop pripremam zemlju pod soju i kukuruz pa je tako dobro promrzla ,sitna je-fina,odavno nije bila takva valjda zbog malo jace i vlaznije zime..A| na leto posle zita je ko kamenje.Ja zbog tog sejem jecam jer se on barem dve nedelje ranije skine od zita i imam vremena da uhvatim vise kisa da malo razbije te grudve pa da dobro pripremim..hocu da kazem da leti ni sa kojom masinom nemoze postici neku zavidnu visinu leje.
Zato sam ja parcelu koju sam uzeo letos,prvo poprskao totalom i jesenas uzorao na 35 cm i još tada je zemlja bila sitna. Kaže mi čovek što mi je orao da nigde nije potrošio više nafte za oranje :haha: Jbg radili ljudi u arendu i verovatno niko nije orao dublje od 25 cm. Na proleće jedan prohod drljače sa rebrastim valjcima i još sada izgleda bolje nego ova prva parcela posle freze. Sada čekam da vidim šta će se pojaviti od korova pa onda ili total ili setvospremač. Kasnije još jedno oranje i setvospremač i biće to perfektno.
Što se tiče starog lišća u principu ako je parcela zdrava i ako se štiti kako treba nesme biti problema. Eventualno ako je staro lišće baš zaraženo pegavošću ipak bi ga trebalo izneti i smanjiti malo pritisak inokuluma. Ali ja nemam neku veliku parcelu pa još uvek skupljam i iznosim ali razmišljam da batalim bar u proleće.
 
i danas sam isao u lunjanje i kupio sam par komada ovih frigo sadnica tek da vam pokazem jedine frigo koje su mu dostupne ::lose::

abcd0001ju.jpg


abcd0002bs.jpg
 
:haha:
Tako sam i ja reagovao kad sam prvi put video frigo sadnicu. To ti je to. Sad ne liči ni na šta ali kad se posadi....
 
Pre par godina imao sam nekih 100kom. jagoda na foliji i bile su odlične usvakom pogledu. Međutim nisam ih prskao i pojavio se neki gadni crv koji im je izgrizao korenje pa su se posušile.Zločinca sam uhvatio na delu, al samo jednog sigurno ih je bilo puno.

Kako se boriti protiv istih!
:ppozdrav: :ppozdrav:
 
@ savoris
druze posadi to u zemlju pa ces videti sta ce biti za mesec dana :D
Ja sam ima cak i manji precnik korenovih vratova ali to kad posadis za mesec dana izdivlja cela cak i imas rod za max 40 dana, ja sam cak 33 dana imao berbu mada bi trebao te cvetove da kidas da ti nebi oslabili rod za sledecu godinu.
pozz :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
savoris
mada jos nisam video sve klase sadnica meni ova tvoja izgleda sasvim :D, ima jak koren sto je kod jagode kao i svake biljke najbitnije. Samo ti sisaj koren na duzinu sirine sake i udri po sadnji kada bude vreme ima ona da gura ko luda.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh