Jagode-opšta tema

Зна ли неко коју прихрану је најбоље пустити кроз кпк сад после шишања? Рецимо шта од Фертикареа или нешто друго.. Поздрав свима.
 
@ sabba

Ako se javlja na pojedinim biljkama onda nije nikakav nedostatak u ishrani već je neko oboljenje korena. Isčupaj jednu biljku pa vidi kako izgleda korenov vrat na preseku. Ako je narandžasto-crvenkast to je trulež korenovog vrata.

@ stole77

Možeš uzeti Fertikare 14-11-25. Reci mi koliko ti je do sada isteralo novih izdanaka po živiću?
 
iscupao sam jednu i narandzaste je boje presek, cime da prskam da to sprecim ?! Ili da uklonim te zute zivice ? :off_topic:
 
Reci mi koliko ti je do sada isteralo novih izdanaka po živiću?
Изданака, тј. столонеа је билo неколико из једног живића. Било их је много у јагодњаку и готово све сам их секао, али сам се намучио јер су расли брзо и често као коров. Данас рано ујутро (дан после шишања) сам прскао јагоде са препаратом на бази бакра: Curzate R WG-fungicid. Пише за њега да "ствара заштитни слој на површини биљке и спречава инфекцију". Активна материја је цимоксанил и бакар-оксихлорид.

Клери и Алба најотпорније сорте на болести, јака и здрава лисна маса. Ароса ту и тамо, док је Роксана веома осетљива на болести и доста је десеткована, лисна маса већином жута и пропала. Ово све говорим како је код мене случај.
 
@ sabba

E sad... To može biti ili fitoftora ili antraknoza. Simptomi su isti i ne može se na oko odrediti šta je. Imaš li nekih pega na lisnim drškama? Aliet i Ridomil su ti dobri za fitoftoru a za antraknozu jedino Quadris. Uzmi ili Aliet fleš ili Ridomil gold MZ pa time zali te kritične biljke. Pusti fosfor kroz sistem da razvija nove korenčiće. Trebalo bi i sve da poprskaš ali da li Ridomilom ili Quadrisom ne znam šta da ti kažem. Ništa od toga nije jeftino (Quadris pogotovo) da bi se razbacivao. Možda najbolje da nazoveš Syngentu pa da pitaš.
 
Da li neko ima iskustva sa folijama debljine 30 mic. Ljudi iz ATP mi nude ovu foliju pa me interesuje da li ona može da izdrži 3-4 godine. Gde kupiti foliju i kvalitetna creva za KPK.
Zanima me da li od kontejnerskih sadnica mogu naredne godine da se prave novi pelceri?
Koliko košta mašinsko pravljenje gredica i postavljanje folije i creva?
Unapred hvala na informacijama.
 
Da li neko ima iskustva sa folijama debljine 30 mic. Ljudi iz ATP mi nude ovu foliju pa me interesuje da li ona može da izdrži 3-4 godine. Gde kupiti foliju i kvalitetna creva za KPK.
Zanima me da li od kontejnerskih sadnica mogu naredne godine da se prave novi pelceri?
Koliko košta mašinsko pravljenje gredica i postavljanje folije i creva?
Unapred hvala na informacijama.
Moj ti je savet da uzmeš od 50 mikrona, ja imam i jednu i drugu a mnogo mi je izdržljivija ova od 50 mikrona. Pluvio trake (koje se nude u ATP) su odlične ja ih koristim već nekoliko sezona
 
i ja sam juče naručio 1000met trake iz atp nisu loše, jer ih koristim u paradajzu a foliju ću uzeti u zrenjaninu 50 mic al bez rupa 1met širine je 12.5din a 1,20 je 13.5din duzni metar tako sumi rekli al stize im do kraj nedelje pa jošće sačekati dan dva da iduće nedelje rasadujem jagode
 
Neznam sta da radim sve sam kupio sto mi je potrebno za sadnju jagode ali mi zemlja suva a samo je uzorana koga god da pitam da mi obradjuje kaže neće moći dovoljno da je usitni te ovo te ono svi mi kažu da sačekam kišu a jase bojim da nebude kasno za sadnju
 
Pa kako kod vas nije bilo kise:sta:
Ja sam ove godine imala srecu..kad je orano zaista je suho bilo i prilikom frezanja..covjek koji mi je to radio sa velikim traktorom nije se vidio od prasine.Ali kako mi imamo svoj motokultivator mi smo ponovo frezali na mjestima gdje ce biti bank a prije toga smo stavljali stajsko djubre.Kad smo to zavrsili sacekali smo par dana kisu i onda folije stavljali i nakon toga sadnja.
 
Kod mene isto kao i kod @VLADOVUK-a grudve od oranja nisu tvrde nego kao da su od granita
Sada ovih dana krecem u zalivanje ili ti natapanje njive da bih mogao da freziram njivu pa banak
Da li cu uspeti neznam
 
e ja sutra ću prvo zaliti i sačekaću dan dase malo spusti vlaga dole pa posle ću probati uzorati pošto nije jako velika površina nekih 12-13ari
mislim daće tako biti bolje dase nebi prilikom oranja stvorile grudve
 
Da li neko ima iskustva sa folijama debljine 30 mic. Ljudi iz ATP mi nude ovu foliju pa me interesuje da li ona može da izdrži 3-4 godine. Gde kupiti foliju i kvalitetna creva za KPK.
Zanima me da li od kontejnerskih sadnica mogu naredne godine da se prave novi pelceri?
Koliko košta mašinsko pravljenje gredica i postavljanje folije i creva?
Unapred hvala na informacijama.
Imas na izlazu iz smedereva kod mice mislim da se zove TINA navodnjavanje kod njega imas bas sve i vrlo je povoljan,a folija moj savet nikako ispod 50 mikrona.
 
Pa mislim da bi trebalo,neznam ni sam,imali neko savet za taj slucaj?
 
Poslednja izmena od urednika:
skal

zanima me gde ces u Zrenjaninu uzeti foliju od 50 mikrona za jagodu jer ja nisam ni u jednoj prodavnici nasla od 50 mikrona bilo sa rupama ili bez stalno sam dobijala informaciju bice sutra bice iduce nedelje. Zrenjanin je slabo snabdeven i folijom i sistemom. Ja sam uzela u ATP-u i folija je izuzetnog kvaliteta.
 
Nazad
Vrh