Jagode-opšta tema

Ja zalivam svaki 3-4 dan po 20-30minuta i za sada se drze ok, ne valja mnogo ni da se zalivaju, bolje po malo da se muce i da jacaju koren:ppozdrav:
 
O bomy ti si ziv , de mi posalji ono na mail sto si obecao , kako si prosao sa proljetnom sadnjom.
 
Alo, jagodari! Gde ste mi sta se radi? Kako vam jagode podnose vrucinu? Kod mene vrucine pa malo pravim pauzu u jagodnjaku i spremam se od nedelje da krenem u veliko ciscenje i dosadjivanje novih zivica. Stigla mi kupina za branje pa oko nje sad sva aktivnost. Svima veeeeeeeliki pozdrav!
 
@kozlica Svima veeeeeeeliki pozdrav! Pozdrav kozlice i srecno branje kupine, i ja se spremam ovih dana za veliku berbu maline a pri tom pravim i sadnice jagode oko 20000 kom. Za boomsyte. Reci mi kad pokosis jagodu sa kosacicom jel iznosis to sitno lisce iz reda il ga ostavis, posto je to jako sitno ja planiram da ga ostavim u redu i neverujem da bi moglo prouzokovati neke bolesti u jagodi posto je skroz isitnjeno i mogu ti reci da ide odlicno sa kosacicom za travu sisanje jagode.
 
Alo, jagodari! Gde ste mi sta se radi?
Ради се да се чека да неко прочита претходну страницу и да одвоји неколико минута времена да одговори на једно, два проста питања ако може, ако зна одговор када се шишају јагоде, сад после бербе или се практикује на јесен. Унапред захвалан.
 
Ради се да се чека да неко прочита претходну страницу и да одвоји неколико минута времена да одговори на једно, два проста питања ако може, ако зна одговор када се шишају јагоде, сад после бербе или се практикује на јесен. Унапред захвалан.
Kod mene ide sisanje krajem jula.
 
Jagode se nakon berbe ostavljaju oko mjesec dana da miruju pa se onda sisaju , nisam ranije stigao da odgovorim.
 
sadnice

Pozdrav jagodarima i par početničkih pitanja
1.Kad uzmem sadnice (frigo) iz rasadnika koliko smiju stojati neposadjene i kako se održavaju do sadnje
2.Kleri,antea,arosa koja od ove tri sorte je najbolja jer samo njih imam na raspolaganju
 
Znam da je arosa ljepog oblika i kad je zrela (znaci da nema zelenog vrha) je fine arome , al ako je zelen vrh , koda jedes borovnicu , jako krupni plodovi i u 3 god i dosta rodi , bar je meni tako bilo , kleri nikad vise necu da sadim , sitni plodovi malo rodi , brzo prolazi , za 15 dana prodje berba , u 3 god katastrofa sitne jagode , jedino one zadnje koje se beru , recimo zadnji 4 dana budu krupne , al je za to okus naj bolji od svih ranih sorti.
Za mene je Azia zakon ako mozes naci ili suger lia , i od sada samo njih sadim.
E da trebalo bi ih posaditi u roku 24 sata , ali recimo i do kraja drugog dana ali da budu u hladnom , da nisu na suncu i da ih bar 3 puta cjele poprskas vodom , ali vec 2 dan teraju mlade listove.
 
Frigo sadnice ne samo da mogu, već i trebaju da stoje dan-dva da se otope i aklimatizuju. Stavi ih u neku hladniju prostoriju malo ih orošavaš s vremena na vreme. Zamisli kad bi ih sa -2 posadio na ovih +50 pod folijom. Ja sam ih sadio i posle 3 dana a kolega i posle 4 i sve ok.
 
d6cf3c200498603.jpg



http://thumbnails44.imagebam.com/20050/bddc84200499694.jpg

Dali neko moze da mi kaze sta je ovo i kako da se borim protiv tog zutila? Hvala.
 
Poslednja izmena od urednika:
Juce i danas sam uspjela posaditi 2000 frigo zivica sorta Maya:ppozdrav:..ni jedan dio tjela ne osjetim dacu sebi oduska par dana a nakon toga jos 2000 sadnica samo nisam sigurna kojih:sta:
Iskusniji jagodari dajte neku preporuku mislila sam ici sa Arosom pa ako ko ima vec zasadjenu da napise svoje iskustvo

---------- Poruka napisana u 23:11 ---------- Prethodna poruka je at 23:09 ----------

И мене занима. Хвала

Ma nema se tu sta vidjeti uglavnom sve se skine i to se obavezno iznese sa njive mi tako radim.Cim zavrsim sa sadnjom krecem sa kosevinom :D
 
Nazad
Vrh