Jagode-opšta tema

Jedno početničko pitanje,koliko mi je vode potrebno od prilike za nekih 2000 sadnica za jedno zalivanje i na koliko dana se vrši zalivanje nakon sadnje u julu ili avgustu.sve ovo pitam pošto mi bunar zna skoro presušiti u tom periodu pa da se snalazim unaprijed
 
zavisi na koliko su kapaljke na crevima kpk, naravno i od spoljne temperature ali meni odlazi mnogo vode...imam 15000 sadnica i po ceo dan polivam a protok mi je oko 2000 litara na sat...treba dosta vode pogotovu ako preskocis neki dan...
 
Jedno početničko pitanje,koliko mi je vode potrebno od prilike za nekih 2000 sadnica za jedno zalivanje i na koliko dana se vrši zalivanje nakon sadnje u julu ili avgustu.sve ovo pitam pošto mi bunar zna skoro presušiti u tom periodu pa da se snalazim unaprijed
U tim mesecima bi trebalo svako veče-svako drugo ako je baš toplo, 03-0.5l vode po sadnicii pa računaj.
 
ja sam ovog proleca posto sam imao izvorske vode zalivao 8kubika svaki drugi dan 8000, posto znam da cu ostati bez nje za jedno 15dana ovog vikenda sam zalio sa 25kubika...
preko leta imacu samo svoj mali bunar tako da cu zalivati koliko da prezive... hocu da kazem kad imam ja rokam kad nemam ja "cutim" :)
 
Јагоде су тотално све обране. Која је следећа радња? да се шишају, проређују? Данас сам све јагоде оплевио од корова, столона, сувог и зараженог лишћа од сиве пегавости...
 
Moja je ošišana. Malo živića je sačuvano i posađeno gde je falilo u vrstama a inače ću između vrsta ponovo isfrezirati i posaditi kupusa. Tako koristim zemljište i usput održavam bez korova a postojeće trake kap po kap samo malo pomerim i zalivam. To je na otvorenom i ravnom, bez bankova.
 
Po postovima vidim da su jagodari u velikom poslu kao i ja sama:)Mi smo trenutno u fazi pripreme zemljista za sadnju frigo sadnica..ali imam veliki problem a to je susa,po prognozama nece je biti jos zadugo.
Veceras smo poceli praviti bankove i sad smo u dilemi da li da cekamo kisu pa onda postavimo foliju ili da stavimo foliju i pustamo vodu kroz sistem za navodnjavanje.Ako neko stigne neka mi da koji savjet :)
 
Mi praktikujemo pravljenje banaka, na sto suvljoj zemlji, pred iznosenje zivica pustamo sistem da odradi dobro zalivanje.
Po rasadjivanju pustamo vodu, spram vremenskih uslova.
Nisam razumeo za prognozu, bce kise u narednom periodu ili ne?
Foliju i zaliv smo danas pazarili, ali je necemo jos postavljati.
 
Sorry do mene je mislila sam da nece biti kise jos zadugo lapsus.
Kako sam te skontala mi smo na dobrom putu,znaci mozemo odmah postavljati foliju
 
Mi primenjujemo ovakav sistem rada. Radimo masinski pravljenje banaka, mada rucno neke sitne prepravke odradjujemo.
Takodje rucno postavljamo foliju.
 
Kod nas nema masine za pravljenje banaka tako da moramo rucno.Veceras smo napravili prvih 50 m a ostalo jos samo 700 m :D
 
Napravili smo provizornu masinu, jer nema smisla toliko lopatati, gledamo da sto vise olaksamo posao. :osmeh:
 
I mi smo razmisljali kako da napravimo mesto i da to fercera na nasem motokultivatoru.Bas smo sad citali i temu na ovom forumu pa cemo se zimus posvetiti tome
 
Mi praktikujemo pravljenje banaka, na sto suvljoj zemlji, pred iznosenje zivica pustamo sistem da odradi dobro zalivanje.
Po rasadjivanju pustamo vodu, spram vremenskih uslova.
Nisam razumeo za prognozu, bce kise u narednom periodu ili ne?
Foliju i zaliv smo danas pazarili, ali je necemo jos postavljati.

Janose, gde ste kupili foliju i zaliv, posto sam i ja iz tog kraja trebace mi malo?
 
Imas u Sapcu na vise mesta.
Ja sam kupio ovde kod mene u komsiluku, u jednoj polj, apoteci.
Daleko je da dolazis ovamo, blize je u Sapcu da pazaris. cena je 18 500 din
 
Jaoj ako ovaj ovako kosi milanovih 5hektara, zavrsice do zime:haha:. Moj bata je to resio sa onom kosilicom za dvoriste, samo podigne jednu stranu na foliju i gas, za dan pokosi skoro 1,5ha
 
Ljudi jel vi zaljevate jagode tokom ovih vrelina.Mi smo sad bili na njivi nase jagode su legle na foliju bukvalno :(
 
Nazad
Vrh