Jagode-opšta tema

Kakvo je stanje jutrosss,je li bilo mraza kod vas?

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Primetio sam da su biljke posle ovih hladnih dana izgubile malo zelenila, promenile su ponegde malo boju. Da li vredi da im dam preko lista malo gvozdja ili ce se oporaviti same uz regularnu prihranu?
 
Scudo je dobar za malinu i kupinu,ja koliko znam da se u jagodi ne koristi,a bioplex nisam koristio

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Evo ja danas veci deo agrila sam skinuo sa jagoda. Idem odma prskam aminokiseline (syngenta Isabion) i sutra sibam Signum. Danas ujutro nije bilo mraza. Kod nas je trenutno oko 18 stepeni a za sutra ujutro su rekli oko 6-8 stepeni. po mojoj proceni imam stete od mraza manje od 5% a nema ni toliko i to su tamo gde agril nalegla na cvet. Sve u svemu agril mi se jako isplatilo lepo sam pokupio i nadam se da ne treba da koristim narednih 10 godina :D.
 
Sad sam u jagodama primetila da imam dosta već formiranih plodova,a neke još nisu ni procvetale,e sad ne znam da li da idem redom sve što treba ili šta...
 
Evo kako je kod mene od pre neki dan,inace clery 3god
07ea35988b5b09a975c10499ab761089.jpg
8289b7e37f3b7fea3e511ac45ef2d3f1.jpg


Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Sad sam u jagodama primetila da imam dosta već formiranih plodova,a neke još nisu ni procvetale,e sad ne znam da li da idem redom sve što treba ili šta...

Svakih 7 do 9 dana prskas od pocetka cvetanja do 2 do tri dana pred berbu.Poenta je da hvatas nove cvetove i stitis.Normalno je da ima plodova a da jagoda ima cvetove.To stanje se zove precvetavanje.Ako si prskala samo jednom onda kasnis sa zastitom.Lepo sam ti napisao jednom oprskas kad pocne cvetanje( 10% otvorenog cveta pa posle 7 dana u pubom cvetanju pa u precvetavanju(znaci kad počnu da se formiraju plodovi) i na kraju sa Teldorom dva tri dana pred branje( Vidljiva pigmentacija plodova).

- - - - - - - - - -

I ja sam danas skinuo agril i oprskao sa Signumom+epin exstra u sredu ću aminocal da se malo biljke oporave.Kod mene nema uopste izmzlog cveta.
 
Ja takodje nemam štete uopšte. Juče sam isprskao drugi put sa Signumon, i puštena dvadesetica i starter, po pola.

Послато са LT26w уз помоћ Тапатока
 
Da li je ko koristio bioplex ?kakvi su rezultati ? Skudo kakav je ? I koje djubrivo je dobro za preko lista

scudo se koristi kao prvo prskanje jer ima i bakar u sebi i odlica je preparat, ja ga koristim par godina za 1 prskanje, a bioplex je odlicna aminokiselina, neces pogresiti ako uzmes to ili trainer:ppozdrav: a sto se tice preko lista prihrana, ako je u cvetanju, ja bi krenuo sa nekim kalcijumom, ja korislim scotsov agroleaf
 
Nazad
Vrh