Jagode-opšta tema

Samo ti to dobro pripremi, uradi analizu, podjubri kako treba i ne sekiraj se

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Nebojsa,voleo bih da cujem tvoje misljenje,imam utisak da si najkorisniji ovde na forumu.Unapred zahvalan

- - - - - - - - - -

Hvala puno,tako si i planirao nego sam voleo da cujem jos necije misljenje,narocito tvoje.

- - - - - - - - - -

Imam djubre od sampinjona,pregorelo lepo,valja li sa njime djubriti parcelu pre sadnje.
 
@zoran r. Ta folija u motoplastu je 14 mikrona i ona je nešto kao strec folija kada je skupiš teško može posle da se razdvoji. Ja sam pozvao bas danas da porucim, pa sam odustao. Ne svidja mi se to znaci jednom kad namestis nema pomeranja. Kako onda se izvrsi zastita, oprašivanje itd


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Da li je neko krenuo sa nekim prskanjem? Kod mene je jutros bio neki mraz ne znam da li bi valjalo da se pusti ili poprska sa nekim sredstvom ili je mozda jos uvek rano
 
Sunce ti poljubim, svi k'o zapete puške
Biće love ove godine, narod se naoštrio za rmbanje, Veliki Vezir objedinjuje funkcije (sam će da pilotira /kao do sada nije/da se avion ne bi, ne daj Bože, srušio), prestižemo i Švajcarsku po ЏИ-ДИ-ПИУ!!!
 
Малочас сам био мало у јагодама да видим како би то ишло са шишањем, И нађох доста ових црва, отприлике има их на свакој другој кућици, а можда и чешће, оно што нисам видео. Шта да се ради са овим? Дужине су 1.7 до 2цм
crvi_2.jpg
[/URL]capture[/IMG]
crvi_1.jpg
[/URL]post a picture[/IMG]
 
Stvarno ne znam sta je ovo. Mislim da nije bubamara, mada lici. Neka larva, a koja je i da li je stetna, ne znam

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
То је прва врста до луцерке; може да буде бубамара. видећу шта се даље дешава
За сад не примећујем да је направила неку штету.

- - - - - - - - - -

Него успут; шта би требало спремити за прво фолијарно и прво кроз систем. Остало ми нешто Исабиона и пола литре Екстрасола.
Наводно и једно и друго је добро за хладније дане да биљке лакше поднесу, Вероватно би у прво прскање требало и неки фунгицид, претпостављам неки са дужом каренцом а касније оне са краћом .
За сад сам јагоду лепо подигао захваљујући саветима људи овде са форума,поготово Небојши и Радашину, па не би било добро да сад зезнем нешто:ppozdrav:
 
I ja isto tako skidam sve lišće,jer ona brzo pušta listove,a stari joj samo smetaju i potencijalno su izvori bolesti.
 
Poslednja izmena:
I ja isto smatram da je rano, ja cu oko 10 marta da počnem.
Mada vidim danas da su kod mene već neki počeli sa čišćenjem jagode.

Послато са LT26w уз помоћ Тапатока
 
Ja bih pre rekao da ima jos vremena, nego da je rano za ciscenje. Stariji forumasi se secaju kako je bilo pre par sezona... isto topla druga polovina februara i ja svima lepo govorio da se jagode ociste jer ko zna kakav nas mart ceka. I tako je i bilo, mart se okisao i nije se moglo raditi sve do iza polovine marta. A nije bio prvi put da se tako desi. Tako da su se ti sto su vec u jagodama izgleda opekli pa naucili :osmeh:
 
odustao sam i ja

- - - - - - - - - -

@zoran r. Ta folija u motoplastu je 14 mikrona i ona je nešto kao strec folija kada je skupiš teško može posle da se razdvoji. Ja sam pozvao bas danas da porucim, pa sam odustao. Ne svidja mi se to znaci jednom kad namestis nema pomeranja. Kako onda se izvrsi zastita, oprašivanje itd odustao sam i ja....kupio sam neku od 25 mikrona


Sent from my iPad using Tapatalk
odustao sam i ja...kupio sam neku os 25 mikrona...kilogram 1,8 evra....sirina 2 m
 
Nazad
Vrh