Jagode-opšta tema

E moj branko , pa sranje kad hoce ne pita kako samo se desi , nije puno , mozda jedno 10% cvjeta , a bilo je samo -3 , ranije se desavalo da je bilo i -6 pa nije bilo stete , ali tu noc je brijao jak sjever pa vjerovatno uslo vjetra .
Boomsyte , koliko ti je ukupna steta na toj povrsini otprilike ?
 
Eto ljudi ja sutra krecem sa berbom na malo :) Srecno svima ove godine
kezd1.jpg
kezd2.jpg
 
Pozdrav za sve jagodare.Dugo već pratim ovaj forum pa sam rešio da vwam se pridružim.Jagodu gajim treću godinu počeo sam sa 5000 sadnica,a prošle godine sam posadio još 5000.Inače sam iz Stepanovićeva kod Novog Sada i inače sam hobista pošto sam zaposlen ali ko zna možda mi u dogledno vreme to bude i posao.Sorta je Rumba i za sad sam zadovoljan sa njom.Srećan Uskrs svima koji slave.
 
Pozdrav za sve jagodare.Dugo već pratim ovaj forum pa sam rešio da vwam se pridružim.Jagodu gajim treću godinu počeo sam sa 5000 sadnica,a prošle godine sam posadio još 5000.Inače sam iz Stepanovićeva kod Novog Sada i inače sam hobista pošto sam zaposlen ali ko zna možda mi u dogledno vreme to bude i posao.Sorta je Rumba i za sad sam zadovoljan sa njom.Srećan Uskrs svima koji slave.
Srećan Uskrs i Tebi Pope, i dobro nam došao na naš forum. Kako si zadovoljan jagodama ( bar za prošlu godinu ), jesi li ih uspio prodati i ima li zarade ?
 
Sve sam prodao na malo u selu i na Limanskoj pijaci u Novom Sadu.Tako nameravam i ove godine.Bilo je para za Grčku i novi zasad i malo je još preteklo_Ove godine očekujem duplo veći rod.
 
attachment.php


attachment.php



И из ове ситуације се вратила у живот. А када сам је додирнуо као у камен да удараш.....

- - - - - - - - - -

attachment.php


attachment.php


Алба посађена крајем августа 2015. године и сада даје први род.

Ето слушао савете и пратио искустав са форума што се тиче прехране и слично и могу рећи да је резултат мени јасно видљив и исплатив. САмо када би кише мало утихнуле а сунце мање било срамежљиво.....
 
Koliki je minus bio?

Ауто је био паркиран 20-ак метара од јагода и на ауту је показивало -2. Пошто је агрил био покривен росом у току ноћи је и он замрзо тако да сам мора да сачекам прве јутарње зраке да бих га уклонио са јагода и обавио бербу. Ове што су на сликама су неких 400 комада које нисам покрио због недостатка агрила.

Е сада нисам сигуран али мислим да их је спасило и следеће: налазе се на благој низбрдици и сунце их обасјава са првим изласком и са касним заласком престаје да их обасјава те мислим да је фолија на земљи примила солидно топлоте и можда је то утицало.

Имам неких 400 жвића ''дивљих'' јагодица (посађених ради огледа како ће успевати) које сам ради заштите покрио са агрилом и налазе се у непсредој близини. Када сам их открио видео сам да је негде негде неки цвет црн те мислим да је ипак и по овоме био солидан мразић јер је по неки цвет који је додиривао агрил смалтио. Али ништа страшно агрил је учинио своје.
 
@moja lovaaa

Moja minimalna procena je da mi je mraz obrao preko 100t jagoda e sad cenu mozemo da stavimo koju god zelimo i dazamisljamo koja je steta. . . Nisam pratiozadnju emisiju na b92 ali mislim da sam tad bio i tu imas reportazu tj snimak da vidis stetu
 
@moja lovaaa

Moja minimalna procena je da mi je mraz obrao preko 100t jagoda e sad cenu mozemo da stavimo koju god zelimo i dazamisljamo koja je steta. . . Nisam pratiozadnju emisiju na b92 ali mislim da sam tad bio i tu imas reportazu tj snimak da vidis stetu
Ako si trebao da budes u emisiji dobra zemlja onda nije bilo. Ja sam gledao na internetu. Mozda sledece nedelje
 
Pozdrav svim jagodarima na forumu.
Kao prvo da vam čestitam Uskršnje praznike Hristos Vaskrse, jeste u pravuste zadnji dan je ovih praznika ali nikako da stignem od obaveza da se javim i zatražim savet od vas! Naime videliste i sami kakvo je vreme i šta nas je sve snašlo počev od mraza pa do ovih hladnih dana i kiše! Potreban mi je savet oko jagoda,već dva dana jagode sam pokrio celofanom da nebi se toliko kvasile od ove silne kiše i trulile jer su već počele da stižu i crvene,u pitanju su niski tuneli a ne plastenik, tako sam radio i kad su bili mrazevi da ih zaštitim što sam i donekle uspeo jer su bile u punom cvetanju.Ali ipak da se vratim na pitanje kao što rekoh već dva cela dana su pokrivene u tunelima zanima me koliko mogu po ovom vremenu da budu pokrivene pod folijom da ih ne otkrivam planiram da ih držim zatvorene do četvrtka a to je već četvrti dan! Nadam se da će kiša prestati pa da ih otkrijem,i dali bi trebalo sa nečim da ih poprskam radi zaštite! Unapred se zahvaljuljem svima na savetima šta mi je činiti! Pokušavam da ubacim slike da bi videli moje jagode ali neznam kako se to radi ima ikonica za ubacivanje slika ali traži mi neki URL! pa ako neko može da mi pojasni kako se stavljalju slike bio bih mu zahvalan unapred pozdrav Dejan.


- - - - - - - - - -

viewer.php
[/URL][/IMG]
viewer.php
[/URL][/IMG]
viewer.php
[/URL][/IMG]
viewer.php
[/URL][/IMGE Evo uspeo sam i sa slikama,snašao sam se,pa molim za savet,komentare u vezi pokrivanja jagoda.Pozdrav Dejan.
 
@ Arnold

prelistao i ja mada najavili za sledecu nedeljhu reportaze o jagodama tako da u nedelju sam sigurno na tv pa ce da vidimo kakva je situacija
 
Poslednja izmena:
Dejane mislim da im nece smetati nista sto su pokrivene,,jel ima drugar kleri forsira pa ih pokriva rano i po potrebi kao sto je vreme sad pokrije ih da nebi trulile od kise tako je radio i ovih godina i nije imao nikakvih problema,a koliko znam i sada su mu pokrivene........i da isto su u pitanju niski tuneli.........
 
Nazad
Vrh