Jagode-opšta tema

kod mene u plastenike krenula jagoda tera cvetne grane samo da ne bude jaki mrazeva sad. spremio sam 1 kalolifer da ga palim kad krene mrazevi. pitanje za iskusnije dali ce 1 kalolifer od 5kv biti dovoljno za plastenik 160 kvadrata ili 20 x8 dupla folija na plasteniku da ne bude minus u plateniku a napolju -10stepeni
 
Nece , samo ces da podignes vlagu u plasteniku pa ce ti pepelnica da napadne , govorim iz iskustva .

Manja steta ce biti ako ne grijes nego da grijes , jer moras podici na nekih 18 stepeni s tim da imas otvoren jedan naj vislji dio kako bi s toplim zrakom van izlazila i vlaga iz plastenika koja je u zraku .
 
Branko, pokrijes dodatno agrilom

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Da li je neko vec pokrio jagode agrilom? Mislim na otvorenom.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
branko ako ti temperatura bude veca od +5 u plasteniku rast ce ti vlaga u zraku a samim time i sve ovo sto sam ti ja napisao , jedino ako bas mozes nariktati da bude +2 recimo , ali to ces dobiti s agrilom a sigurnije je mnogo , pogotovo ako imas visoke tunele odnosno plastenike visine vece od 2.4 metra
 
Znali netko dali ima ista da poprskam rupe na foliji za jagode , naime , lani sam navukao 4 reda od 60 metara medjutim zbog bolesti jagoda nisam uspio napraviti sadnice , sad imam sadnice medjutim u rupama ima poprilicno sjemena raznih trava , imali nesto s cim mogu da poprskam kako bi unistio klijavost tog sjemena da ne bude ajme meni nakon sadnje ?
 
Za zemljisne herbicide se savetuje inkorporacija ali ti to ne mozes da uradis. Mozda da probas Devrinol rucnom prskalicom u prazne rupe. Meni su preporucivali da pustim kroz sistem kap po kap

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Nebojsa , nemam ja trave u rupama , samo ima puno sjemena , kako mi ostalo medjuredno nepokoseno u jesen tako se sad sve osulo po rupama
 
To je herbicid koji deluje na seme t.j. na klijance.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Kolika moze biti razlika ako sadnice kupim u institutu i platim ih 10 puta vise nego sadnicu koju kupim od privatnih proiyvodjaca?Isplati li se platiti sadnicu 10x vise?Ako kupim ovu jeftiniju sadnicu i imam kolicinu valjda cu imati manje troskove a i one mora da rode.....sta mislite?
 
Kolika moze biti razlika ako sadnice kupim u institutu i platim ih 10 puta vise nego sadnicu koju kupim od privatnih proiyvodjaca?Isplati li se platiti sadnicu 10x vise?Ako kupim ovu jeftiniju sadnicu i imam kolicinu valjda cu imati manje troskove a i one mora da rode.....sta mislite?
Ja prvi put cujem da neki institut prodaje sadnice jagoda :D za to postoji firma koji uvozi iz italije ili holandije. Ali za institut jos nisam cuo. Sto se tice frigo zivica to je dobro ali malo je skupo ako gledamo nase subvencije. Po gotovo moras imati jako dobrog kupca i kolicinu da bi prodao po dobroj ceni da ti se isplati uzimati frigo zivic. Ali ako vec to uzmes i prodajes jagodu za 50-70 din onda se ne isplati. Ja pravim sebe zivice vec 3 godina i nemam nikakvih problema
 
Ja prvi put cujem da neki institut prodaje sadnice jagoda :D za to postoji firma koji uvozi iz italije ili holandije. Ali za institut jos nisam cuo. Sto se tice frigo zivica to je dobro ali malo je skupo ako gledamo nase subvencije. Po gotovo moras imati jako dobrog kupca i kolicinu da bi prodao po dobroj ceni da ti se isplati uzimati frigo zivic. Ali ako vec to uzmes i prodajes jagodu za 50-70 din onda se ne isplati. Ja pravim sebe zivice vec 3 godina i nemam nikakvih problema
Jel ih pravis od svojih sadnica,ili kupujes zivice pa od njih pravis??/i kako su ti se pokazale sadnice?HVALA UNAPRED
 
Jel ih pravis od svojih sadnica,ili kupujes zivice pa od njih pravis??/i kako su ti se pokazale sadnice?HVALA UNAPRED

Pravim od svojih. Na primer prve god sam uzeo 15000 frigo zivica i od tada pravim svoj rasad. Sve je bilo pod cleryiem a prosle godine sam pravio od jollya 50000. Prva berba jollya ce mi biti ove godine. Do sada sve lepo izgleda i nisam imao nikakvih problema sa zivicima. Prodavao sam ih na veliko i niko nije rekao nista lose. Jedva cekam i ja da vidim jollya tamo su plodovi jako krupni pa zato sam i ja menjao na to.
 
Ja prvi put cujem da neki institut prodaje sadnice jagoda :D za to postoji firma koji uvozi iz italije ili holandije. Ali za institut jos nisam cuo. Sto se tice frigo zivica to je dobro ali malo je skupo ako gledamo nase subvencije. Po gotovo moras imati jako dobrog kupca i kolicinu da bi prodao po dobroj ceni da ti se isplati uzimati frigo zivic. Ali ako vec to uzmes i prodajes jagodu za 50-70 din onda se ne isplati. Ja pravim sebe zivice vec 3 godina i nemam nikakvih problema

dobro firma nije institut.Ma ja cu kupim ove jeftinije pa kolko rode nemam toliko da ulozim bar ne ove godine.
 
Nazad
Vrh