Jagode-opšta tema

Zdravo prijatelji !!
Evo posle duzeg vremena da se i ja javim na forumu.
Poceo sam sa ciscenjem jagoda u plasteniku i primetio sam da se na korenu pojavila ona medena buba koja napada krusku.
Molim vas dali neko zna cime bih mogao da eliminisem tu napast, konkretno koje insekticide bih trebalo da koristim, posto ako ova napas radi kao na kruski, onda ode rod za ovu godinu u k.... !!!!
 
7e6d36250f414e742590ce1694fae1bc.jpg
 
ja bi voleo da znam kakvo je stnje sa jagodom u vasem kraju dali se ove godine sadila ili vadila jagoda posto kod mene u loznici sto ja znam ima je duplo manje nego prosle god.voleo bi da znam i vase misljenje u vasem kraju. hvala
 
Kod nas isto kao i prosle godine,generalno malo nas ima koji se ovde time bave,ja cu povecati povrsinu to je sigurno,trebao sam jos ujesen to da radim ali zbog obaveza nisam stigao...Postoji zainteresovanost kod ljdi ali niko ne sadi...
 
i po mom misljenju nebi nikad radio prolecnu sadnj. u julu do pocetka avgust kad se posadi da zivic u proseku i 0,8kg sto je sasvim solidno. a sto se tice ciscenja ja sam prosle godine ocistio u januaru i to pocetak januara nista joj nije nasmetalo

- - - - - - - - - -

Koliko ti je radnika potrebno za branje u punom rodu za tih 1.1 h?
na barem ceo dan i berem pre podne i popodne najveci broj beraca je bio 17 + 2 nosaca gajbica a u proseku oko 12 beraca i 1 nosac gajbica
 
Moje je misljenje da nece,jel jagoda jos nije krenula sada je u fazi mirovanja tako da nece da joj naskodi....Po meni su opasni kasni prolecni mrazevi jel tada je jagoda vec krenula pa moze da je osteti...Ali to je moje misljenje,verovatno ima na forumu iskusnijih pacemo dobiti misljenje...
 
Ako je bilo snega preko nje i ako te niske temperature nisu potrajale, trebalo bi da je ok. Zavisi i od sorte. Kleri je narocito osetljiva i zna da podbaci kad su jako hladne zime.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Pozdrav drugari,sta mislite ako nastavi ovakvo vreme dali ce jagodice da porane,mislim dali cemo mozda da ih beremo ranije???
 
Nazad
Vrh