Jagode-opšta tema

da li neko koristio zamenu za stajsko djubrivo
nudi mi firma iz subotice SIFORGU organskogranulirano djubirvo i kazu d aje zamena za stajnjak
ide oko 100kg na 10 ari?
 
na analizi zemljista kalijum mi je 27
mislio sam da bacim kombinaciju 11-11-21 bez hlora
da li da bacim samo organsko djubrivo ili da bacim i YAru
 
Da li neko koristi tursko vodotopivo djubrivo PlanGold ili da li neko zna kakvo je to djubrivo?

Послато са SM-G350 уз помоћ Тапатока
 
c21d56d42a2d77e2a9e811083d614550.jpg

Frigo, klasa 500, 5. dan od sađenja.
 
Radasine, domacine :) Nek' je sa srecom! Koja sorta je u pitanju?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Bice para radashine bice samo napred:bravo:

Ja planiram domace zivice da posadim do kraja avgusta, i opet cu imati max rod sledece godine, Vrsi se polako priprema njive i za 5 dana ide postavljanje folije.

Sto se tice Honey ili ti medene, mozes je saditi za jelo izvrsna a sto se tice rodnosti i prodaje zaobidji u sirokom luku. Ja sam dobio od njih sad jednu gajbu sorte JIVE na experimentisanje, i za sada mogu reci da je veoma interesantna sorta. Cvrsta, rodna , krupna i veoma lepog ukusa i sto je meni mnogo interesantno dosta kasna. Za ovu godinu ima 10-ku od mene, ali cekam pun rod sledece godine pa cu javiti sta i kako:ppozdrav:
 
Ipak si se odlucio za dvorednu sadnju?
Ja sam foliju postavio pre mesec dana i sadim sto kaže boom domaće sadnice. Jedan deo sam posadio 10 jula i one pocinju da da pustaju stalone. A posle toga mi je jedna tura propala (u maticnjaku) zbog one velike vrucine. Sada imam ispikiranih 10-tak hiljada i nadam se da cu uspeti da ih posadim najkasnije do kraja avgusta.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Dvoredna, zbog ožegotina ponajviše. Sorte Arosa i Roxana. Slobodne parcele su mi uglavnom kasne, stoga prelazak na pozne sorte. Ako mi se Arosa svidi, planiram da je posadim iduće godine još 1ha (još poznije mesto).
 
Колико се крећу цене контејнерских садница? Има ли неко матичњак па да продаје рецимо Медену-Хонеј сорту, Асиа? За нас хобисте..
 
Kako ste zadovoljni jagodama ove godine? Ja nisam nikako...zadnjih par godina uzas...

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока
 
Imam ja matičnjak sa asiom, Joly i albom ali kako stvari stoje teško cu i za mene da navucem. Ova vrucina ga bas pretera.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Imam ja prijatelja koji pravi bankove za jednored. Znaci samo pravi bankove ne postavlja foliju.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Pozdrav svima.
Posadio sam 2000 frigo sadnica. Bankove sam pravio rucno i foliju postavljao isto tako. E sad, posto sam sasvim malo znao o ovom poslu narvno napravio sam gresku. Greska je u tome sto mi folija nije bas dobro zategnuta. Sada su mi sadnice nize od folije.
Voleo bih da mi neko iskusniji da neki savet.
 
Pozdrav svima.
Posadio sam 2000 frigo sadnica. Bankove sam pravio rucno i foliju postavljao isto tako. E sad, posto sam sasvim malo znao o ovom poslu narvno napravio sam gresku. Greska je u tome sto mi folija nije bas dobro zategnuta. Sada su mi sadnice nize od folije.
Voleo bih da mi neko iskusniji da neki savet.

sta je tu je.. ako ti dolaze neke velike vrucine i duva malo vetar dok su ti male zivici moze da ti sprzi sadnice... nije to bas dobro ali valjda ce biti seve u redu...
 
Drugovi, prijatelji, jagodari, zelim cuti vase mislenje, ma kakvo bilo.
Radi se o tome da imam nameru sredinom Augusta da zasadim plastenik sa jagodama. U odnosu navodnjavanja to ovako zamishljam. Hteo bih da na zemlju postavim crnu malc foliju shirine 1 metar a duzine 20 metara, i preko nje da postavim dve trake sistema kap po kap na rastojanju 15-20 cm i istu duzinu od 20 metara. Preko njih nabacim zemlju da napravim gredice (bankove) sa shirinom u osnovi oko 60-70 cm a u vrhu oko 30-40 cm i visine oko 20-30 cm. Naravno, zemlja ce biti nabijena. Na kraju cu postaviti perforiranu crnu foliju na koju cu zasaditi sadnice jagode. Pre toga, normalno, zemlju cu nagjubriti sa organskim gjubrivama poshto sam organski proizvodjac. Na ovaj nacin bih navodnjavao kapilarnim putem, lakshe bih izashao na kraj sa bolestima i shtetocinama (teshko da bi nove doshle jer ce korenov sistem biti u sendvicu izmegju dve folije), manja kolicina vode bi bila potrebna a sa time imacemo i smanjenje energensa (benzin, struja), krtice ne bi pravile problem. Najvishe me plashi vazdushni rezim u zoni korenovog sistema kao i shta ce biti ako ponekad pogreshim i zalijem previshe.



Dali ovo moje razmishljanje je opravdano, ima li smisla, jeli izvodjlivo, dali moze jagoda tako vegetirati tri godine?
Dali negde ovaj sistem ovako funkcionira, ima li uocene kvalitete i nedostatke, dali je potrebna neka modifikacija?

Sta vi mislite?
Ovako bi izgledalo.
 
Nazad
Vrh