Jagode-opšta tema

Evo kad već merimo čiji je veći.. :) Šalim se, ali evo ipak slika - ovo je Kleri, 90g. Retko da su baš toliko velike, ali prosek je nešto oko 40-45g, s tim da ih je puno po 50-60g. Ja inače ne volim velike jagode i nikad ih ne bi kupio na pijaci zbog veličine jer obično baš i ne liče niti mirišu na jagodu, ali ove su velike, a slatke, slatke... njam. :)

 
Nikola ja sma sadio tu prolecnu,doduse tada sam imao raznih nekih neprilika,i vremenskih i jos nekih,pa se nije biljka razvila dobro.Svoj rasad sam rasadjivao prosle godine krajem septembra i pocetkom oktobra i sad te sadnice dobro izgledaju,ne bas kao ove stare,ali poprilicno dobro za prvu godinu.Jagoda nema nesto puno ali su zaista fantasticne krupnoce.
Probaj rasadi sredinom avgusta pa da vidis do zime koliko ce da jagoda izraste i izbokori i koliko roda ces imati na prolece sledece godine, takodje posadi i oktobra i npr marta meseca...videces razliku.
 
pu bem ti jagode,prvo mi puce kicma od branja pa posle mi otpadose ruke dok sam doneo jagode kuci :haha:
odem ja danas da prosetam kao da uberem par komada sto znam da su trebale sazreti a nabro preko 4 kg,jos hteo da ponesem kanticu od kg al ipak ponesem kofu od 9-10l jer sam se tako prosli put zeznuo
 
evo i mojih jagoda sorta madlen ,, Jagoda mije uvek ispod agrila otkrivam samo kad beren nije pcelu videla a solidno se oprasila
 
Opet javljaju veliki kisni talas. Taman jagode pocele uveliko da crvene pa ce opet sa kisom trulez. :(
 
Kolege, prosle godine nisam zakidao stolone, tako da mi je dosta medjureda i rodilo. Interesuje me da li bih i tu jagodu mogao u avgustu da rasadim, tj da li ce se primiti na rasadjeno mesto, ili da biram samo nove/ovogodisnje stolone?
 
Ja na dva - ili tri, ako vreme ne dozvoli na dva. Danas srećom ipak nije bilo kiše pa smo lepo obrstili zasad, tako da ako bude padala narednih dana, neće biti baš tolika šteta. Inače, počeli smo sa berbom pre 10-ak dana.
 
Ljudi cime da prskam protiv puza u jagodama, mali puzic golac gricka jagode i to prilicno samo je nacne i prebaci se na drugu...
 
Ljudi cime da prskam protiv puza u jagodama, mali puzic golac gricka jagode i to prilicno samo je nacne i prebaci se na drugu...

Nadjoh na netu,posto i mene interesuje,ali problem je karenca od 21 dan sad u berbi. Tako da jedino ostaje rucno,ili čaše sa pivom da se ukopaju. Ili ti da popijes pivo,pa da se ne nerviraš.:ppozdrav:

"Suzbijanje puževa
Izvodi se primenom preparata Pužomor ili Limacid u vreme uočavanja prvih znakova oštećenja. Granule se u večernjim satima razbacaju po površini rasada u količini 300 gr/100 m[SUP]2, [/SUP]ali vodeći računa da ne dospeju direktno na biljke. U cilju postizanja što boljeg efekta leju ne zalivati 24 sata od momenta primene preparata. Isti efekat se postiže i posipanjem ivičnih delova leje ili međurednih prostora pepelom od drveta, krečom ili mineralnim đubrivom koji uništavaju sluz i dovode do dehidratacije puževa.

Mirisi žalfije, timijana, belog luka i slačice ih odbijaju, pa se najbrže i najefikasnije mogu oterati ako se između leja s povrćem poseju ili posade ove biljne vrste."
 
Nadjoh na netu,posto i mene interesuje,ali problem je karenca od 21 dan sad u berbi. Tako da jedino ostaje rucno,ili čaše sa pivom da se ukopaju. Ili ti da popijes pivo,pa da se ne nerviraš.:ppozdrav:

"Suzbijanje puževa
Izvodi se primenom preparata Pužomor ili Limacid u vreme uočavanja prvih znakova oštećenja. Granule se u večernjim satima razbacaju po površini rasada u količini 300 gr/100 m[SUP]2, [/SUP]ali vodeći računa da ne dospeju direktno na biljke. U cilju postizanja što boljeg efekta leju ne zalivati 24 sata od momenta primene preparata. Isti efekat se postiže i posipanjem ivičnih delova leje ili međurednih prostora pepelom od drveta, krečom ili mineralnim đubrivom koji uništavaju sluz i dovode do dehidratacije puževa.

Mirisi žalfije, timijana, belog luka i slačice ih odbijaju, pa se najbrže i najefikasnije mogu oterati ako se između leja s povrćem poseju ili posade ove biljne vrste."

Treba da bacas puzomor medju redovima a ne po redovima , ja to radim tako da svakih 2 metra saspem par zrna u medjuredu i tako cjelom povrsinom , oni se fino napapaju i onda ih zaboli busa i onda moraju da idu na WC ali ne stignu do tamo i budu onako fini kao smoki hrskavi , :haha:
 
Treba da bacas puzomor medju redovima a ne po redovima , ja to radim tako da svakih 2 metra saspem par zrna u medjuredu i tako cjelom povrsinom , oni se fino napapaju i onda ih zaboli busa i onda moraju da idu na WC ali ne stignu do tamo i budu onako fini kao smoki hrskavi , :haha:

Ta karenca je malo i mene zbunjivala, ali sam pretpostavio da je karenca za te mamce koji se bacaju, tj koliko je otrovna npr za kucice i macice a ne za jagode, koje nemaju veze sa puzomorom.. Sem ako baksuz puz bas ne gricne malo puzomor, pa onda jagodu, pa puzomor, pa jagodu... :)
 
Izgleda da zbog stalnih padavina svi imamo problema sa puzevima. Ja sam pre neki dan razbacao puzomor izmedju redova.
Trenutno imam za branje oko 100kg, a najavljuju ceo dan kisu danas i sutra. Da li ste brali jagodu po kisi i da li se brze kvarila zbog toga? Prodajem jagodu piljarama pa me zbog toga zanima.
 
Nazad
Vrh