Jagode-opšta tema

Hvala Radasine,moracu da skidam stolone,ali tek sam u sredu usao u jagode posle deset dana ,dok sam pokosio i preprskao ...isao sam na ekolosku opciju da ne prskam medjured Totalom,ali ce da mi presedne::jako_besan::

Pitanje za tebe i iskusnije kolege,da li je ovo na slikama dovoljan broj cvetova i plodova,otprilike je na pola sa zametanjem.Kad videh ovu Boomovu Roxanu kako je krenula,ne znam sta da ocekujem.:sta: Sada idem sa 1g nedeljno prihrane,ne znam da li je to dovoljno,planiram jos jednom da pustim u ujednaceni i prelazim na pojacani Kalijum.
 
JA sam zadovoljan da imam prosek 30g jagodu, i nista ti vise i ne treba, sva je ujednacena i lepa, najveca mi je bila 127g ali to na nista ne lici
 
boomsyte

Meni na nekim mestima bas velika ,poprskao sam totalom ,ali nervirame sto ce trebati vremena da se to totalno isusi.Jel si to trimerom kosio izmedju bankova?Jel nece da ,,prsti,, trava po bankovima i jagodi?
 
MOjalova,jedna jagoda 90 grama?Imas li sliku te Asie da je vidim?

Potrazi tu na forumu , ima stavljao sam na vagi 6 jagoda ukupno 499 grama , ma istina sto kaze boomy strasno za vidjeti ko pola dlana su mi bile jagode , kao sto sam bio napisao , to sam imao prve godine od sadnje , dosta mi je i propalo pa je mozda zbog toga ostalo je do berbe po 2 do 3 jagode na zivicu ostalo je strulo u vreme odmetanja pa do berbe , nisam znao da odradim zastitu , pa malo gusci sklop bio , a velika lisna masa je bila , da mi se u dvoredu spojili listovi i u dvoredu i izmedju redova a kisa od 30 dana berbe padala 25 dana svaki dan.

Ali i inace imam zaista krupnu jagodu pogotovo na ovim sadnicama sto sam pravim , lani mi je vecina bila ko ona mala salica za kafu , a ove godine jos ne znam , juce sam napisao napamet sam ubrao 5 zrelih pa izvagao , e sada kakve ce da budu ne znam , a sto se tice velicine i ja bi vise volio da mi sve budu ujednacene cjelu berbu nego ovakve dzinovske , jer kad kupac navikne na veliku jagodu onda poslje kada dodje manja njima se bas ne svidja jer su im sitne a one budu po 20 do 25 grama recimo.

https://www.google.hr/search?q=uzgo...ch&sa=X&ei=M3ZsU9aQLM6k0AXObQ&ved=0CAgQ_AUoAQ
Evo tu listaj slike prema dolje naicices na vagi jagode stoje , asia , ja sam mislio da je suger lia jer nisam znao raspoznati , 6 komada ima 499 grama .
 
atu2aju6.jpg
e8y9ubez.jpg
y3a3ygub.jpg
6y7uqa2a.jpg
 
Radashin , e upravo o tome govorim , ne znam kakav je prosjek kod tebe ali kod mene su bile strasno velike i naucio sam ljude na njih i svi sada traze takve krupne jagode i zbog toga mi nije bio problem da se proda po 20 kn i kada su drugi dobivali 16 kn , odnosno pola eura vise sam dobijao uvjek .

Koliko ih imas takvih , ja sam sada ponovo uzeo sadnice asie i yoli , obadve su tako krupne sorte , de malo slika od zivica i ploda da vidim koliko su rodile .

:osmeh::bravo::bravo::bravo:
 
Alal vera Draganče, baš su domaćinske !

Mojalovaa,čime ih prihranjuješ kad ti tako radjaju?

Boom: Koja je godina Roxana sa fotki,baš je dobro zametnula rod,nisam vidjao da ima toliko plodova?
Ja imam oko 400 kom. Roxane,posadio sam sredinom septembra domaću ,čupanu sadnicu,sad je u fazi cvetanja,ali nema ni približno kao tvoja.
Pošto je Požega dosta kasna sa vegetacijom,mislio sam da ove godine proširim zasad sa njom,da što kasnije bude berba.
 
Radashin , koliko imas asie posadjene i koliko ocekujes prinos ?
Losovac , jos da ti kazem da prve godine nisam prihranjivao sa nicim a i sa vodom sam bio knap , znas kako kazu sto gluplji seljak veci krompir.
Bacio sam na 1000 m2 oko 7 tona stajnjaka pregorelog i 50 kg 7-20-30 i to je sve bilo kod sadnje i prvu godinu , tek sam druge godine poceo davati prihranu .
 
jesi ovo nesto kasno posadio ili slab rasad bio ili prolecna sadnja? Deluju onako fino...zdravo...nego nekako imaju po par listova samo i po par jagodica? Alba je i rodna i krupna ne bas preterano bujna ali mora da ima listove da bi isterala rod...
 
jesi ovo nesto kasno posadio ili slab rasad bio ili prolecna sadnja? Deluju onako fino...zdravo...nego nekako imaju po par listova samo i po par jagodica? Alba je i rodna i krupna ne bas preterano bujna ali mora da ima listove da bi isterala rod...

Jagoda je sadjena 5. marta ove godine, zivice sam kupio od jednog coveka iz okoline Nisa, ali nisu frigo.
Ne znam kako treba da izgleda jer do sada nisam imao iskustva sa sadnjom istih, primenio sam prihranu i zastitu samo onu koja se pominje ovde na forumu jer 2 meseca svakodnevno pratim ovaj forum.
 
Marko markovic,nema da brines,ja sam prosle godine tek sadio 22.marta prolecnu sadnju i iste takve su mi bile kao tvoje.Sledece godine ces imati bujnu masu.
 
Ljudi ja nikako nisam zadovoljan tom prolecnom sadnjom, sadio sam u razno vreme i posmatrao sta i kako. Kada se rasadi jagoda(pricam za cupani zeleni rasad ne za frigo) u prolece ili npr oktobr nikako tokom godina ne moze da stigne onu koja je sadjena npr do sredine avgusta. E sad jedino frigo sadnica mozda ima potencijala da u prolecnoj sadnji da neki ozbiljniji rod makar do 300 gr, a u sledecim godinama i vise naravno. Sad kazem mozda je to samo moje iskustvo mozda ima neko drugacije?
 
Nikola ja sma sadio tu prolecnu,doduse tada sam imao raznih nekih neprilika,i vremenskih i jos nekih,pa se nije biljka razvila dobro.Svoj rasad sam rasadjivao prosle godine krajem septembra i pocetkom oktobra i sad te sadnice dobro izgledaju,ne bas kao ove stare,ali poprilicno dobro za prvu godinu.Jagoda nema nesto puno ali su zaista fantasticne krupnoce.
 
Nazad
Vrh