Jagode-opšta tema

Malopre sam nabrao oko 100kg. Brali smo po kisi. Bacili smo preko 10kg jagoda jer su ispucale i skapale od kise. Ako nastavi ovako, mislim da nikakva zastita nece pomoci, jer jagode pucaju od previse vode.
 
Evo i mojih toplih pozdrava sa Jadrana.. :)



Ali, dobra vest je da smo sinoc uspesno ispumpali vodu, tako da je kasnije bilo malo bolje.
A posto svako zlo nosi i neko dobro - mislim da sam resio problem miseva, i to potpuno organski! :ppozdrav:
 
eqatesud.jpg
tezuryja.jpg
 
Treba u Leskovcu da pocne otkup, ali oni uzimaju samo zengu. Verovatno ce poceti posle ovih kisa.
Juce smo brali u kabanicama i cizmama. Nadam se da ce sutra biti bolje, da bar kabanice skinemo :cool:

Juce sam nabrao najvecu jagodu ove godine. Bila je to alba malo teza od 100gr.
 
Sta raditi sa jagodom koja je ispucala i ljigava od kise? Dzem, sokovi, rakija...? Vasa iskustva, neka ideja...
U principu je skoro sva takva, cak i ona poluzrela
 
ja sam danas po kisi brao poluzrele sto nebojsa kaze ljigave po kozici kao neka sluz jer bolje i to obrati i iskoristiti nego da propadne
 
ja sam danas po kisi brao poluzrele sto nebojsa kaze ljigave po kozici kao neka sluz jer bolje i to obrati i iskoristiti nego da propadne

Mozda su se to golaci istopili od onolike vode... :osmeh:
Inace, mi za sad po kuci i rodbini od restlova pravimo dzemove, sokove itd... Samo, nemamo bas toliku rodbinu za ovoliku propast. :(
 
Ljudi sta raditi posle ovih poplava?! Ja sam kao luda.Meni je matica presla preko jagoda...puno je mulja i blata. Jel tu uopste ima oporavka?? Nisam nabrala ni 100 kg. ::sramota::::samo bes::
 
Sta raditi sa jagodom koja je ispucala i ljigava od kise? Dzem, sokovi, rakija...? Vasa iskustva, neka ideja...
U principu je skoro sva takva, cak i ona poluzrela
sad sam brao tu ljigavu.. mislim da ce biti par dana tako, a onda ce ove nezrele valjda da mi izvuku posao... ima dosta koje su mi nezrele, da kazem da sam ubrao mozda 20% jagoda..
pravim sok.. u metalcev sokovnik u koji staje 5kg pa ti vidi :(
nervira me sto im i ukus nije jak a sorta clary..
 
Nebojsa, koja sorta ti je najvise takva ispucala i ljigava?

Sto se tice ukusa, velicina i roda, rumba je neprikosnovena, ali je 50 % bilo ispucalih, kao i na marmoladi. Na albi oko 20%, a na medenoj 0%. Dakle, medena na kisi odlicna.
Inace, ja te ispucale delim rodbini, ili odbacim los deo, a od dobrog pravim sok.
 
JA sutra pocinjem berbu, za sada nisma primetio neku kolicinu ispucalilih, nadam se max 50kg da odbacim ali videcu sutra sta i kako. Kod nas je refuz sa peteljkom 40 dinara a bez peteljke 60-65, tako da to i nije lose za ovu bedu . . .
 
Ma to je tuga! Prodavati jagodu, kakvu god za 40 dinara je tugaaa...mislim da ce ova godina biti upamcena po uzasu...cisto sumnjam da ce posle ovoga funkcionisati i otkup, samim tim trziste ima da bude puno jagode pa samim tim i cena nikakva.
 
Nazad
Vrh