Jagode-opšta tema

Mislio sam na neki preparat koji moze da se prska puzomor je dobar koristim ga u rasadima,ali ipak je ovo veca povrsina a i on nije jeftin.Sad cu da lupim jel bi mogao puzomor da se rastopi u vodi i da se oprska ili da se pusti kroz sistem.

Na zalost tako sta ne postoji , znaci moras ljepo da ih nahranis puzomorom i onda njih zaboli trba a ne stignu da odu do doktora i onda ne mogu vise da papaju pa se malo osuse , :haha:
 
I ja imam villeger dm25 i za jagode je prava stvar pogotovo ako ima veliku lisnu masu. Pun gas i udri.:osmeh:
 
Todorika,

Puzevi su retko u jagodama, obisno su u oranicama do jagoda, bar je meni tako bilo i uvek su izlazili u suton znaci 18-19h, ja sam samo stavljao na krajnje folije do tih parcela i nisam imao vise problem sa njima, probaj to malo da osmotris gde i kako ulaze u jagode:ppozdrav:
 
MA meni bogami otrsili 4 folije mlade jagode pre 10-ak godina, mi ujutru dodjemo cela folija nema ni jedan listic a ne znamo sta je problem, sledeceg jutra u 2 folija otisla e kad smo saznali sta je, prvo je brat, nakupio jednu kofu od 10kg, za gulas pasmo ih onda ostale fino natovili:svinja::haha:
 
Ma ima ih svuda izveli se mladi,otkinem jagodu ima ih po 3-4 komada izbuse je i jedu iznutra da covek ne poveruje.Ja cu u svakom slucaju da bacim puzomor ali pitanje koliko su ti mladi aktivni dal ce da izadju iz rupe i da pojedu otrov,odrasli ce sigurno da se upecaju i da pojedu.
 
ja sam stavljao i u svaku rupu po par zrna u 1 dve folije, ti mladi su najgori, ne mogu se narane koliko mogu da pojedu:udri::udri::udri:
 
Znaci ne gine mi da oblicem oko svake rupe,problem je sto kisa pada od juce i nema nameru da stane,cu da ih naranim ima da jedu ko da im je poslednje mamicu im lopovsku.
 
JEste muka ali je najbolje resenje, od sutra najavili:cool: pa da konacno udjemo u jagode malo, ja ne znam gde cu pre, u jednoredu izmedju redova mi stigla psenica za zetvu, znaci sve po spisku sam onom liku, sto znjeo psenicu sa najmodernijim kombajnom, ostavio je seme za naredne 3 godine::samo bes::::samo bes::::samo bes::, opez zastita signumom, pa rasturanje slame izmedju jagoda, mislim da ce mi naredna nedelja biti turbo 200%:haha:
 
svaki kombajn ce razbacati tu nema pomoci,neko zrno lakse pa ga izduva vetrom. kisa pada vec 24h a planirao sam otici uzbrati zrele jagode(danas istice karenca) pa da oprskam, zanimljivo u petak na jednom zivicu sam mogao uzbrati 5 krupnih jagoda(dve 95% zrele a tri 80%) a od ostalih jagoda(ta sorta 80-90 sadnica) bila samo jedna malo porumenela, videcemo sutra kakvo je stanje
 
Kod mene stanje ovako:puzevi nahranjeni,jagode zasticene,slama postavljena.Sad cekam da kisa stane pa da vidim gdje ce da krene naopako:kisa:.Rijeka prijeti da izlije na 30m od mojih jagoda.Todorika ima li mrava kod tebe kad vec imas puzeve?
 
Ljudi meni vec poceli pomalo da rastu stoloni,da se razmnozavaju,pa sam ih zakidao.Desava li se to kod vas?
 
Pozdrav
Imete li kakav prijedlog šta uraditi sa jagoda koje su bile u vodi, znači bile su poplavljene na nekoliko sati. Prljave su od blata, slama je po njima i sl.Planieamo danas ih pokušati prati, a zatim signum+drin. Imate li još kakav prijedlog šta uraditi, neka prehrana, zaštita..
 
Nazad
Vrh