Jagode-opšta tema

Како да се решим мрава? Нападају ми плодове и скоро сваки је начет.
 
Ne verujem da ti mravi načinju plodove, oni obično dolaze na već načete. Proveri da nema neke druge štetočine (miš, ptica, fazan, puž...).
 
Jutrosnja berba.

www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Recite mi, vi koji imate zrele jagode, da li ima ispucalih plodova?
Kod mene, u proseku svaka peta jagoda je ispucala. Primecuje se kada puz ili nesto drugo napadne jagodu, ovo deluje kao da je ispucala od vode.
 
Recite mi, vi koji imate zrele jagode, da li ima ispucalih plodova?
Kod mene, u proseku svaka peta jagoda je ispucala. Primecuje se kada puz ili nesto drugo napadne jagodu, ovo deluje kao da je ispucala od vode.

Kod nas nema ispucalih ajgoda, ali ima pojedenih od pužića, pokoja truhla, ....iam svašta..
Godina nije ni malo dobra, a o cijeni da i ne pričam :(
 
Ja danas iscupao istu kolicinu trulih kao pre neki dan,nadam se da je kraj vise truljenju.Stize dobro vreme,danas sam udario Switch jaku koncentraciju pa se nadam kraju trulezi.

- - - - - - - - - -

I meni je dosta jagoda ojedeno,ne mogu verovati da je ono ojeo mrav...sad razmisljam da oniliko moze samo da pojede mis ili ptica.Kako se zastiti od toga.
 
ma druze to je puz,idi u obilazak oko 18-19h pa ces ih vidjeti.Ja sam ubrala jagodu na kojoj puz vecera.Puzomor kupi i relax:ppozdrav:
 
Au ,jbt kakva glupost...a neki total ,pa da potamani s to?
Kad samo kod toga izmedju bankova ja sam proletos posejao neku belku detelinu ,rekli mi kako je ona dobra za te stvari ali jos uvek je ne vidim nigde :sta:
 
Boomy, то ти је мулти-практик. :osmeh: 2 у 1.
Ако то виде ови са запада, има одмах да практикују тај систем. :haha: А тај комбајнер изгледа да зна само да тера, али не и да подеси машину. :udri:
 
Koliko ce biti cena beraca ove sezone? I po vama sta je bolje placati po ubranom kilogramu ili u dnevnici?
 
Pa neznam za te berace , kod Booma, moraju biti i zeteoci i beraci jagoda istovremeno. Znaci i srp moraju imati pri ruci. E sad te dodatne kvalifikacije se moraju dodatno i placati. Jel tako? I ja se pitam da li placati po dnevnici ili po klasu psenice i kilogramu jagode???
 
JA vec 2 godine placam dnevnicu 1800 dinara, radi se od 7 d0 19h ili ti 150dinara po satu, njihova hrana, moje pice i poslastice. Svaki kraj ima razlicite dnevnice i satnice, ali do sada nikad nisam placao po kilogramu jer uvek mi jagoda ide za izvoz i mora lepo da se obere i spakuje a kad mu das po kilogramu njega ne interesuje ni da skine trulu, ni da spakuje gajbu kako treba, samo da nabere sto vise a tu je meni veca steta nego korist, tako da sam ipak za dnevnicu ali da nabere neku normalnu kolicinu i da to bude kvalitetno.
 
Auuu bre Aco kakva psenica :) A ja mislio da imam korova u jagodama. Sad se tesim :D
Resavaj to nekako, podozes vlagu u zasadu. A vlaga znaci, sta Djuro?? :D
 
Znam ja sta znaci, ali ja ovde sam jedva peske prosao, jer izmedju bankova ima po 5-10cm vode, 20 dana vec ne mogu da udjem u tu parcelu, cim se cedne, to kosilice tipa HONDA x3 komada cisti za par sati ali ne moze da se udje:kisa:
 
Nazad
Vrh