Jagode-opšta tema

Vlada ako ti potrosis 120l vode prskanjem na 25 ari,to znaci da ti trosis otprilike 4.8 l vode(nebitno koji preparat) na 1 ar.
Sto znaci da se parcela od 10 ari poprska za 48 l vode ili priblizno 50l vode.
Mojalova rece da je po pravilima potrosnja 10l vode na 1 ar.(8g Switcha).U odnosu na tvojih 4.8.Izgleda da i ti upola manje okupas nego sto je potrebno.A to naravno utice i na kolicinu preparata.
 
NArode ja skoro 2h oprskam sa 440l vode, prskam atomizerom i sipkama od 8m i tako prskam 5 folija ali na pritisak 12-15bari, folija je sve mokra i jagoda do rupe, Ne vidim razlog utroska 600-1000l vode po 1h kad se to vise od pola prosipa niz list i foliju. Meni su stisice 0.3 i nikad nisam koristio vece, samo promenim na 0.2 kad je pokosena i kad se prska plavo prskanje. Ja na 440 l stavljam od 1,2 do 1,6kg swicha, jer ako pitate pravog zastitara iz syngente svi ce vam reci da switch ide 0.8-1kg po hektaru nebitno dal potrosili 100l ili 1000l:ppozdrav:


Peca 79 idi na sajt dodaj.rs tu postavis slike i ovde postas dati link
 
Vlada ako ti potrosis 120l vode prskanjem na 25 ari,to znaci da ti trosis otprilike 4.8 l vode(nebitno koji preparat) na 1 ar.
Sto znaci da se parcela od 10 ari poprska za 48 l vode ili priblizno 50l vode.
Mojalova rece da je po pravilima potrosnja 10l vode na 1 ar.(8g Switcha).U odnosu na tvojih 4.8.Izgleda da i ti upola manje okupas nego sto je potrebno.A to naravno utice i na kolicinu preparata.
Mislim da za jagodu ne treba tako da se racuna. 25 ari je ukupna povrsina, sto se odnosi i na zemlju izmedju redova koju naravno nema potrebe prskati.Kod mene je veliki razmak i ako racunas samo jagodu daj Boze da ima 15 ari. A swich bi trebao da ide 10g na 10l.
 
Boomsyte vrlo zanimljivo,bas mi drago sto si se ukljucio.evo tvoj primer,ti dajes 440l vode na 2h,znaci na 1h dajes 220l vode,onda na mojih 10 ari dodje 22l sto je cak manje nego sto sam ja prskao(30l).Eto ti kazes jedno,mojalova drugo,lud zbunjenog:ppozdrav:
Jedino sto na mojih 10 ari po toj racunici treba dati 80-100 g Switcha,a ja sam davao dosta manje.

- - - - - - - - - -

Jagodari,ja mislim da bi bilo korisno,a eto licno ja bih voleo da cujem od svakog od vas,da kaze koliku parcelu ima,i koliko Switcha potrosi na jedno prskanje?Hvala.
 
Da ali ja sam prskao sa 12-15bari prskalicom a ti sa ledjnom ne mozes ni 1-2 bara da imas, tako da je nemoguce oprskati velikubiljku sa toliko malo vode ledjnom kantom. Ja sam juce prskao neke stare jagode 5 godina i potrosio ledjno 80l na 20 ari ali racunaj da je pola posuseno i da je bokor jedva 15cm
 
Ja planiram sutra da prscem jagode sa Switch-em, 6500 sadnica sa 200g Switch-a i oko 140l vode ledjnim atomizerom V DM 14. I vidjecu sta ce biti nakon toga. Danas sam na 3200 sadnica ubrao oko 3 kg jagoda, nakon sto istekne karenca imacu i ozbiljnijeg branja, ukoliko se trules ne prosiri. Svaki dan skidam trule, recimo u prosjeku na jednoj biljci imam 2 trule i nadam se da cu sutra zavrsiti skidanje trulih, oprskati i sacekati da vidim da li i koliko se siri trulez. Inace zastitu od trulezi pustam vec 4 put u poslednjih 25 dana, ali svaki dan imam kisu, danas je bilo super vrijeme, jagoda se lijepo osusila i kada sam htjeo da pocnem da prscem pocela je kisa, potom sitan led, kada sam usao u jagode nakon kise voda je bila na mjestima do clanka. Sta da radim, ludo proljece.
 
Druze i ja sam tako danas skidao trule,po negde na nekoj sadnici ima po jedna jagoda trula.Ne znam,nisam bas pametan,al da ti nije mnogo to 200g Switcha na 6500 sadnica?Po meni dovoljno ti je 150 g,al to je samo moje misljenje i neka moja matematika.Pitaj iskusnije.
 
Ja sam za prvo prskanje posle šišanja (Bakar) potrošio oko 10ml tečnosti po biljci, treće oko 15ml, a sada trošim oko 20ml. Prskam pritiskom od 10 bar-i, pištoljem sa izlazom 1.2mm koji je povezan crevom od 50m na traktorski atomizer.
 
Slusajte ljudi nije to nikakva filozofija, nije bitno koliko cete vode potrositi za prskanje bitno je da ispostujete koncentraciju i da svi potrebni delovi biljke budu okvaseni u slucaju switcha plod i cvet, list vise manje. Ako to uspete sa 20 litara po aru, svaka vam cast...ja ne mogu meni ode dosta vise ali sam siguran da prskanje odradim kvalitetno. Stavim 12 grama na atomizer od 15 litara prskam prvo jednu pa drugu stranu reda jagoda jer je velika i gusta lisna masa pa mora sredstvo da probije to a drugo zbog te lisne mase velika je i vlaga sto jos vise pogoduje botritisu.
 
img3155.jpg


- - - - - - - - - -

evo mog malog jagodnjaka pokusavam da postavim ove slike od prosle subote hvala boomsyte

- - - - - - - - - -

imag0190.jpg


- - - - - - - - - -

img3158.jpg


- - - - - - - - - -

imag0193.jpg
 
moram danas da uslikam da ti pokazem kakve su

- - - - - - - - - -

ovo su slike od proslog petka
 
amos ovo je cist supstrat i od gore 3cm pregorelo stajsko djubre
samo sada znam da nemoraju flase biti ovoliko duboke posto mogu biti i 12-13cm dubine
 
Nazad
Vrh