Jagode-opšta tema

Ova dva reda desno cini mi se 5. marta, bas po onoj velikoj kisi kada je bila, a ovaj levo 7-10 dana kasnije.

Edward79

U pravu si druze, bankovi su losi, nije lepo nabijena bila zemlja i sada svaki put posle kise zemlja se ulegne, jagoda ostane gore i mora oko nje dodatno zemlja da se stavlja i da se zateze folija.
Nisam do sada imao iskustva sa tim, ali mi je ovo skola za ubuduce, isto i folija je od 30 mikrona videcemo koliko ce da izdrzi.

Jagode su prskane koprivom folijarno, pored prihrane, ne znam sta ostali jagodari misle o tome?
 
esate9e2.jpg
enu4e6uh.jpg


Na 4-5a koje spašavam stalno od Fe-hloroze imam zrelih, na "normalnom" delu parcele su sve očišćene od cveta, a na delu gde je "najjača" zemlja biljke su u pola cvetanja. Ista sorta, Alba. Pa ti sad prskaj bato...
 
@ skal

ISprazni inbox
PA ove nove linije 313 316 i 324 su navodno bolje ali ih ja jos nisam koristio, ja koristim solinure GT liniju i agroleaf preko lista. Sad radim malo jacu kombinaciju sto mi rekli na 1 dzak solinura od 25kg stavljam 2kg agroleafa i kazu da je ucinak jos jaci. http://prntscr.com/3duw69 ovo djubrivo bi ja sad stavljao u jagode 1g po biljci i na dzak ok 25kg stavi 2kg ovog http://prntscr.com/3duwib:ppozdrav: Skuplja malo varijanta ali daje i bolju efikasnost a za preko lista bi ti savetovao da prskas sa njihovim kalcijumom http://prntscr.com/3duwsg, NIsam nasao bolje sredstvo na terenu veruj mi

Radashin
aj nek je sa srecom prva jagodica, i sve po 2e da ih das, da ti pozelim 3e uobrazices se i posle nikog neces poznavati:haha::haha::ppozdrav:
 
DA nisi malo vise forsirao djubrivo sa kalijumom? Ono tera na brze zrenje i jacanje boje kod jagode
 
@ bera
Pregledaj jagode, crvenilo "pre vremena" moze da se javi zbog grinja, insekata, nekog stresa...
 
@darkodj983

Da li si ti 100% siguran da je ovo Honeoye?

Ja sam kupio 500 komada sertifikovanih zivica i jagode ne izgledaju ni priblizno kao kod tebe na slici. Kod tebe kao da se spajaju dve jagode u jednu, a kod mene toga uopste nema. Jagode su pravilnog oblika (pomalo siljaste), tamnije boje. Tako ih i holandjani opisuju, a tako izgledaju i kod kozlice koja je kacila slike na forumu.
Ja sam pre dva dana ubrao dvadesetak zrelih plodova (poneka rumba i medena, ali uglavnom alba).
Ja sam na 450 nadmorske visine, a jagode su pocele sa zrenjem pre vasih. Tako je i prosle godine bilo, nije mi jasno zbog cega.
 
Био сам јуче код ујака и пужеви су му урнисали јагоде. Страшно за видети шта ради та гамад.
 
Cime mi vi preporucujete da odradim sledeci tretmn zastite?Do sada sam radio tri puta u fazi cvetanja pyrus+quin u fazi bas skroz ucvetavanja sa signumom i posle Uskrsa sa swicem+ quadris.Trulezi nemam ,tek po koja.Mislio sam da sacekam jos dva dana da prodje ova kisa pa tamo krajem nedelje da odradim opet zastitu ,ali nisam siguran sa cime ,mozda teldor?
 
Darko

Mislim da t je ovo posledica nedostatka bora, nepravilno oprasivanje dovodi do rezultata nepravilnih plodova koje ti sad imas i meni ovo nikako ne lici na Hohey ili ti medena:sta:
 
Danas oprskao sa switchem+quadris.Na zalost pojavila se trulez ali srecom malo.E sad mene zanima dal iko zna,koliko je dejstvo preparata Signum i Switc,znaci od prskanja koliko su jagode zasticene od Botritisa.Valjalo bi da svi ovo znamo,pogotovo sto nas sad sve muci ova bolest u ovim nenormalnim kisnim danima.
Kakav je preparat teldor,da li je ucinkovitiji od ova dva pomenuta?
 
Nazad
Vrh