Jagode-opšta tema

@radashin

To je najbolje da pitas distributere tog djubriva sto koristis, ja koristim scots i rekli mi da nemam problem sa mesanjem sem na bazi bakra i kad koristim aliet flash

MIlan je legenda:ppozdrav:
 
140xndj.jpg
[/IMG]Pozdrav forumasi.Prosle godine u oktobru sam zasadio oko 5000 jagoda.Na nekoliko jagoda se promenila boja moze li neka pomoc.:sta::sta::sta:
 
pmilos,ako je samo nekoliko jagoda nije frka...Po ovim zutim listovima rekao bih da ti je zemljiste alkalno,odnosno nedostatak gvozdja u zemljistu.
 
Riciboy , djeluje mi nesto malo ploda na albi , ako sam dobro procitao ona treba da daje do 1 kg ploda po zivicu a to sigurno nije 10 jagoda , al ti je ova pokahontas spremna da ispostuje sigurno 800 grama ako budu krupnog ploda .

Kod mene tek sada krece list , sutra pustam prvi put 11-44-11 i htio bi da odradim neki insekticid protiv lisnih usi , jer sam vidio kada sam sisao da ih ima dosta koje su prezivile zimu , sta mi preporucujes da koristim.
 
Mojalovaa kako si zadovoljan sa stalnoradjajucim sortama cini mi se da sam negdje prije procitao da i njih imas,dobio sam danas neku ponudu sadnica pa sam malo trazio po netu i ucinilo mi se da su vrlo zanimljive za proizvodnju ali opet vidim da ih rijetko ko drzi a po onom sto sam procitao vidim da mogu roditi i do 1.5 kg po zivicu po sezoni plus cijena van sezone a opet nisu zastupljene a nije mi jasno zasto sigurno ima neka caka?
 
Mojalovaa kako si zadovoljan sa stalnoradjajucim sortama cini mi se da sam negdje prije procitao da i njih imas,dobio sam danas neku ponudu sadnica pa sam malo trazio po netu i ucinilo mi se da su vrlo zanimljive za proizvodnju ali opet vidim da ih rijetko ko drzi a po onom sto sam procitao vidim da mogu roditi i do 1.5 kg po zivicu po sezoni plus cijena van sezone a opet nisu zastupljene a nije mi jasno zasto sigurno ima neka caka?

Meni je lani bila prva godina i sve u svemu sam zadovoljan , medjutim , stalno radjajucu bez plastenika zaboravi jer preko ljeta moras foliju plastenika da okrecis da ne przi sunce direkt , ili ako ides bez plastenika onda bar mrezu za zasjenjivanje , prodaja mi je isla ok , nisam imao neke kolicine , al recimo uberem 50 kg , odem na pijac i prodam to za sat vremena po cjeni od nepuna 3 eura kg.

Ako rukne kisa po ljeti pa opet sunce ima da naprave sirup od njih , he heee .

Ne znam koji sistem prodaje imas , ali recimo ovako , za maloprodaju , odnosno ako sam prodajes na pijacu , svakako da , ja cu ove godine cak malo da ih povecam , ovo je bila samo proba , ako je za veleprodaju onda ne , jer ne moze da stoji dugo bez obzira kako ju cuvas , vrucine rade svoje .

Malo ti je otezana zastita i to jer skoro stalno imas jagode za berbu , a ako naidje ko lani da bude 40 stepeni , e onda ce da se desi i da nemas jagode jer se cvjet ospe od velikih vrucina , pa cekas 3 tjedna da ponovo procvjetaju , ima tu puno ti neki sitnica , sta ja znam , ne mogu da kazem nista previse pametno kad jos ni sam nisam pametan kako sve ide .
 
pmilos

PRskaj sa Fe (gvozdjem preko lista) da ti se oporavilist, ovo je klasican nedostatak gvozdja ili visak Totala, kao kod mog prijatelja:haha:
 
Ljudi cvetale mi jagode na otvorenom da nije malo rano za to?Sta da radim da li da secem taj cvet ili da pustim tako pa sta mu da bog?
 
Pa bre u pravu si samo da ne drmne neki mraz.Prosle godine mi cvetale u aprilu bas cudna godina sve je krenulo ranije.
 
Pa hoce to sa cvetanjem kada se osisa malo ranije i pozuri.Ja tek sutra sisam ,pa polako.I u opste ne ramisljam u tom smeru ,,da mi stigne sto ranije dok je skuplja,,
 
Mislim, da ova godina, kako je krenulo, nece izaci na dobro, mnogi se zale da jagoda nije krenula lisna masa, a da krenuli cvetni pupoljci da rastu. Ovde u nasoj okolini, vidim da ce mnogi imati sa tim problem, meni jos nije poceo da krece ni listic, videcemo na sta ce ova godina da izadje:sta:
 
Boomsyte,imam pitanje za tebe.Posto sam sadio jagode prosle godine u prolece,znaci prolecna sadnja,po tvojoj preporuci nisam ih sisao,posto si mi rekao da ih ostavim do ove godine,posle berbe da ih sisam.Isao danas na njivu i poceo makazama da kidam uvelo i bolesno lisce.Da li kad to zavrsim,treba da prskam jagode nekim bakarnim preparatom,i ako treba koji preparat da koristim?

- - - - - - - - - -


Ljudi meni jagode vec pocele da cvetaju,dal je ovo normalno u ovo vreme da cvetaju,a tek poceo sa uklanjanjem bolesnog lisca preko zime.A i cvetovi su mi nekako crni,vidi se na slici,dal je to od hladnoce?
 
Nazad
Vrh