Jabuka

Хе хе .. каква случајност .. баш у раду пише да је и црвуљак обожава .. зна шта ваља :haha:
 
Meni je Gala nikakva jabuka. Jako sitna i tesko postize pristojnu krupnocu. Obojenost je solidna.
 
To je tacno, medjutim cim dodju druge jabuke (npr ajdared) kupci se okrecu ajdaredu (pricam za trziste Srbije i Rusije). Gala cesto biva na akcijama u Tempu. Sada da li je cika Misko posadio previse pa ne moze da proda Rusima ili je nesto drugo po sredi ne znam.
 
molim profi- vocare da me posavetuju,
kojom prskalicom da prskam jabuku, ledjnim atomizerom, ili prskalicom. atomizer tomos, a prskalica mio standard-vtp pumpa na motokultivator honda f-400. prskalicom oprskam lakse, ne umorim se, a atomizerom krepam. sta bolje oprska, imam 300 stabala
 
Definitivno atomizer sada u vegetaciji jer struja zraka nanosi škropivo na sve dijelove lista,koristiš manje vode nego prskanjem klasičnim prskalicama.
Imaš i alternativu netko vozi motokultivator a ti sjedneš i prskaš atomizerom,ja sam vidio par slučajeva u traktorskoj gajbi tip prska a sinek vozi:osmeh:
Koliko ti je godina pa se toliko umoriš?
Meni 41 pa bez problema sa zaštitnom opremom sredim 1 he za 3-4 sata,inače prskam trak.atomizerom ali ove godine sam morao zbog jako vlažnog tla da leđnim obavim zimsko prskanje.
 
hvala ,hvala. mojih 300 stabala je rijetko zasadjeno, na nekih 70 ari, atomizer 10 nlitara, skini ga pa napuni , pa opet na ledja, a godina bilo 50 prije neku. treba mi dva dana. no, poslusacu te, prskacu atomizerom dok je vegetacija.
 
Ja imam Cifareli 17 lit kao sa videa sa samousisnom pumpom.Napravim mješavinu sredstava u bure 200lit na leđima mi radi atomizer jednostavno crijevo stavim u bure pomaknem polugu i dodam gas i rezeorvar na atomizeru se napuni za 1min i udri dalje.
Inaće imam pomoć kod punjenja sin prije nego dođem punit promješa smjesu specijalno napravljen ulaz sa samusis jedino on otvori i zatvori ventil na buretu i atomizeru.
Ali puno puno lakše nego skidaj stavljaj.
Na videu kada prska žito vidi se crijevo kako visi to je cijev za usis u rezeorvar.

 
pozdrav za sve, da li se jabuka prska signunom kada je otvoreno 20% behara i u fazi punog beharanja?
 
Ajdared gotovo sav otvoren.





Cijetova ima jako puno i kakve su bile prošle dvije godine, što se tiče suše i visokih temp., jako sam zadovoljan.
 
po kojoj se cijeni mogu kupiti knip sadnice jabuke. kolicina za dva hektara. srbija, hrvatska, svejedno samo da su kvalitetne i naravno cijena...
 
Greni skoro pa pun cvet


I jedna zanimljiva stvar jednogodisnje sadnice jabuke Pink Lady sadjene januara 2013.
Neke sam prekratio a neke, za probu nisam, ali su i jedne i druge pune cvetnih pupoljaka.
 
ima li neko nekog saznanja ili iskustva sa sortom jabuke AKSAM ili sa sortom APAC
dobio sam kalem grancice i okalemio neku malu kolicinu,pa ako neko ima nekih iskustva ili saznanja bio bih zahvalan
 
Sve zavisi šta hoćeš od svog voćnjaka. Kupiš knip i pre vratiš investiciju. Kupiš prut i duže čekaš na rod. Knip ima sve prednosti, samo je mana cena!
Mada, ukoliko želiš posaditi, možeš naći nekog rasadničara kom bi unapred platio proizvodnju, a celokupni iznos bi bio jeftiniji!
 
Sve zavisi šta hoćeš od svog voćnjaka. Kupiš knip i pre vratiš investiciju. Kupiš prut i duže čekaš na rod. Knip ima sve prednosti, samo je mana cena!
Mada, ukoliko želiš posaditi, možeš naći nekog rasadničara kom bi unapred platio proizvodnju, a celokupni iznos bi bio jeftiniji!

ne znam? ja bih volio cuti sta iskusni kazu. opravdava li raniji rod cijenu knip sadnice. ako opravdava, onda ne treba razmisljati. svejedno mi drzava plati polovinu investicije.
 
Opravdava da se nalazimo u Italiji i da imamo podsticaj od 0.2-0.3e/kg+prodajna cena slicna nasoj. Na cenu jabuke koja je kod nas ISKLJUCIVO trzisna BEZ subvencije, mislim da nema racuna ulagati 4e*6000kom da bi imao godinu dana raniji rod. No ti radi kako mislis da je bolje za tebe.
 
Nazad
Vrh