Izdavanje državne zemlje u zakup

Prvo ste uzeli zemlju na 15 godina,posle produzili na 40 ?.
 
Po meni apsolutno besmisleno davanje drzavne zemlje na period duzi od 5 god, osim u specijalnim slucajevima, izgdradnja ribnjaka, navodnjavanje ili vocnjak ili neka druga investicija, kod nas sada da povecas stoku i da trazis na pravo preceg dobio bih neke brlje koje nece niko, siblje ili livade.
 
5-7 godina pisao sam jos odavno je neki sasvim ok rok,mozes i stajnjak bacati komotno....Sad sto bi rekli ko je uzeo ,uzeo je,mi ostali cemo imati nove sanse tamo pred penziju :p.Sa 1-3 godine licitacije,na 15,bas preterano.
 
Ko je uzeo i 20 godina je kratko, a ko nije i godina mu je dugacko. 40 godina je bas dugo bez obzira sto ce neko podici vinograd ili vocnjak.
 
Kod nas su davali zemlju na godinu dana i to unazad, tako da je bilo glupo i uzeti je jer kad treba da udjes u posed on ti je istekao. Zemlja izuzetno losa u jos gorem stanju jer sa propascu Buducnosti oni su ostavljali parcelu po parcelu neobradjenu, posle bd agro nastavio istu oraksu i sve postali sami trnjaci... Ni posle dve godine nisam jos uspeo da raskrcim sve parcele... Da nisu pristali da nam je daju na 15 nikad je ne bi izdali ostao bi im samo ozbiljan trnjak.
https://ibb.co/kSC677G][/url]
Jedna od parcela
 
Čovek je pisao o sastavu tog zemljišta i problemima sa vodom.Niko ništa nije pročitao i nije zapamtio od početka diskusije koja se povela baš oko tog zemljišta.
 
Pa i kod nas obicno to sto se ne radi ima debeo razlog za to… ali eto nesto se proba, neke povrsine su iste ko i pre nemoguce, a neke su se malo i popravile, valda zbog dugogodisnjeg odmora :)
 
To na snimku je tanko zbunje,mada ni to nije resenje,koliko tu treba preci tanjiracom da to isecka dovoljno da bi dosao do zemlje i dobio neki setveni sloj ?.
 
Da istarupira neko to da samelje računaj od 12do16din po kvadratu,pa zapaliti pa onda tanjiranje ako nema panjica od 10+cm,ako ima onda dubinac ili podrivanje sa buldozerom i riperima .
 
120-160 000 po hektaru je luda cena iskreno.Za te pare ko ima par hektara toga se isplati sam da kupis svoj malcer i da radis kako ti hoces.
 
Nazad
Vrh