Izdavanje državne zemlje u zakup

Kada su uslovne godine lako je,a kada je mokra godina kao ova na onom jecmu nema srece radim ja 100ha isto takvog pa znam.
 
Има решења али је све на држави. Та вода мора отићи негде, фали канала веће запремине и дубине. И овде је било борбе и требало је неколико година да се доведе у ред. Али сигуран сам да ту има потенцијала.
 
Kod nas u selu,na nekadašnjem pašnjaku,koji su naravno oduzeli i nemaju nameru da vrate,uradjena drenaža 70- ih godina i nema više zadržavanja vode.S' tim,da je zemlja kvalitetne strukture.Ako nije,onda džabe sve.
 
Znam neke,ne licno, koji su tu slatinu skidali sa njive u sloju 30 cm koliko i oru,tj da ne vade vise novu slatinu,a gore popunili sa normalnom zemljom.
 
Bilo kako bilo, ako je moguce menjati cenu zemlje, onda se ni do sada nije trebalo placati ono sto se izlicitira, nateras troduplo, dogodine kazes sad je pala cena… ono sto se potpise to se placa… nema promene, osim ako ne uvedu da negde pise. Kod mene ni na jednom ugovoru ne pise da ce se cena uskladjivati…
 
To je pseudoglejno zemljiste. Nepropusta vodu jednostavno, ima mesta gde je sloj ilovace dubok po 10 metara. Kanali postoje ali ne mogu da rese problem. Ima mesta gde na bregu ima vode, a u doljama nema. Zimi se pretvori u cicvaru, a leti bude tvrda kao beton. Nekada dok je radila buducnost oni su koristili enormne kolicine stajnjaka i imali dobre prinose, nije ni voda toliko lezala po njivama. Od kad se stajnjak ne unosi(20+ godina) stanje iz godine u godinu je sve gore.
 
Bilo kako bilo, ako je moguce menjati cenu zemlje, onda se ni do sada nije trebalo placati ono sto se izlicitira, nateras troduplo, dogodine kazes sad je pala cena… ono sto se potpise to se placa… nema promene, osim ako ne uvedu da negde pise. Kod mene ni na jednom ugovoru ne pise da ce se cena uskladjivati…
Verovatno neko i ima tu privilegiju
 
Sta se desilo na licitaciji drzavne zemlje u Zrenjaninu i Mihajlovu, sta su smislili?
 
Poslednja izmena:
To su verovatno neki pasnkaci, ili je nekako opstina uspela izboksuje da je na vise od 15 godina. Stocari su prvo trebali dobiti na 15, al su im u zadnji monenat smanjili na 12.
 
Nazad
Vrh