Izdavanje državne zemlje u zakup

Diklofen rece da ide direktno u upravu za agrarna placanja, tako da opstinske komisije nemaju ulogu. Naj lepse ce biti ako budu teglili kao sa ostalim konkursima pa ostane oranje za prolece. Niko nije izneo na koliko godina se izdaje zemlja.
Ma ne verujem im (gradskim ocima) nikako.....
Nzm, valjda na 10.
 
U smislu prodas robu uplatis koliko mislis da mozes i cekas. Roba kao roba moze da poskupi moze i da pojeftini. Trosak ti je samo provizija. Ako ne pokusas niko ti je nece dati, samo zavisi koliko ti je stalo.
 
Tako smo do sad i radili,zato i kazem da je ovako mnogo civilizovanije i lakse za manje proizvodjace.
Sta da radi onaj koji nema tu robu da proda? Da uzme kredit 5miliona da bi izlicitirao 20ha? Ne radi se tu o nikakvim mudima,nego o srljanju. Znam mnoge koji imaju takva "muda" a srce ko komarac
 
Pa ako treba uzme i kredit i to je hrabrost. Neko nece da srlja i ja to razumem, ali opet kazem zavisi koliko ti je stalo.
 
Pa ako treba uzme i kredit i to je hrabrost. Neko nece da srlja i ja to razumem, ali opet kazem zavisi koliko ti je stalo.
Treba tu i srece i pameti pored para.
Zamisli das ponudu na 5 licitacija i sve ih dobiješ. Posle ides moliš te velike da im prepustiš.
Ili das ponudu na tu jednu jadnu od 10ha i neko da 1000din više i ti ne uzmeš ništa.
Siguran sam samo u to da jedno kajanje ne gine.
 
Ovo je za drzavu super, a za nas dodatni udar po dzepu. Sami cemo sebi podizati cenu zakupa, bojeci se da neko ne uzme i ne znajuci da li je neko zainteresovan ili ne.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Nemam ništa protiv da neko plati 60000din hektar ali hoću da vidim da je platio.
Plate nego šta. To su gluposti da ne plate. Platio sam i ja 20ha po 56000din prošle godine. Pogotovo sad će se plaćati kad ne ide preko opštine. Bilo je muvacine da su neke cekali za pare ali svi su platili. Uvek je tu neko da to prati i propeva 'svom' poljoprivrednike.
 
Ovo je za drzavu super, a za nas dodatni udar po dzepu. Sami cemo sebi podizati cenu zakupa, bojeci se da neko ne uzme i ne znajuci da li je neko zainteresovan ili ne.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
Kod nas je drugacije. Usmeno su znali da idu i do 200000.00po ha,a na koverte je bilo pre par godina i proslo super. Nije se dizala cene od pocetne skoro nista a do zemlje su dosli i mali poljoprivrednici koji nisu ni sanjali tako nesto.
Jos jedna bitna stvar, kod nas su Matijevicevi i jos par velikih,posejali psenicu poorali neke drzavne parcele,i na koverte bi im se govno smrzlo,da li je prosla njihova ili tudja ponuda. A male poljoprivredniike poljocuvari stavljaju u pasivan status za neke parcice
 
Kod nas niko i ne misli o licitaciji...Imamo državne zemlje koliko hoćeš, ja za 10 godina sam ravno 0 hektara radio u zakup. Trenutno stočari iz celog sveta dobijaju zemlju kod nas, tj oni su pokriće za muljanje MR i još dva kriminalca-tajkuna koji su kao investitori dobili parcele od 400-500 ha na 30 godina po ceni od 17000 ha. Mr je transparentno, kao što u skupštini hvali Vaginoustog podmetnuo tatu kao investitora, kad istekne ugovor tata će imati 121 godinu...
 
Kod nas otkako su uleteli stočari iz svih okolnih sela, za licitaciju ni nema zemlje, tako da nećemo ni imati problema oko iste a i jedan investitor iz sela treba da dobije po pravu prvenstva.
Kad se setim, pre 10god, iako je bilo natezanja i svega oko licitacije, barem je radilo od 30 do 50 porodica iz sela...
 
Nama je u komsiluk dosao Djurdjevic i jos neki zaboravio sam ko...renoviraju najvecu farmu od bivseg Srem Sida kako cujem po kapacitetu firme pripadace im oko 1 000ha.
Veliko pitanje kome je bolje da ta zemlja pripadne. Ni do sad je nije radilo 30ak porodoca po 30ak ha. Ovaj cujem da je vec zaposlio prve radnike i idu ljudima plate
 
Pa to i ajde. Nova radna mesta i posao za ljude.
Kod mene Matijević. Po radniku uzme više drzavne zemlje nego ja što radim tj moja porodica. Direktor firme se bori, kuka, jauče kako mora da otpušta ako ne izlicitira.
Šta li radi sa parama sa onih 23000ha što ima u vlasništvu kad mu je presudna i ta drzava zemlja? Svasta tu ima.
 
Овде добијају земљу по праву пречег 50 км од куће у једном правцу. А буквално прве њиве уз село покупили из суседне к.о. "ливаде" на стању а нема ни једне.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Pa to i ajde. Nova radna mesta i posao za ljude.
Kod mene Matijević. Po radniku uzme više drzavne zemlje nego ja što radim tj moja porodica. Direktor firme se bori, kuka, jauče kako mora da otpušta ako ne izlicitira.
Šta li radi sa parama sa onih 23000ha što ima u vlasništvu kad mu je presudna i ta drzava zemlja? Svasta tu ima.
Ista prica i kod nas. Kad je nas par trazilo ukupno 100ha da nam ustupe,kaze direktor da ce onda morati da otpuste jednog a mozda i 2 radnika.😀
 
Nazad
Vrh