Izdavanje državne zemlje u zakup

Da ili da skeniras negde na USB pa od kuce da posaljes ponude.Moze i agencija neka da ti to uradi
 
Jebote danas pricam sa kolegom uzeo je zemlju 307e/kj. Zemlja dobra ali generalno selo malo brdovitiji kraj. Oosten covek i domacin, nije neki trange frange.
 
Da ili da skeniras negde na USB pa od kuce da posaljes ponude.Moze i agencija neka da ti to uradi
Vajska vidim da traže potvrdu da si tri g a aktivnom statusu.Da li moraš uzeti potvrdu pa im skenirati?
Drugo pitanje oko uplate,ima tamo ona elektronska uplatnica e sad ti uplatiš elektronski preko neke banke da li priznaju takvu uplatu(naravno snimiš ekran i pošalješ) ili mora recimo iz neke pešte gde se vidi pečat.
Za menen je ovaj način odličan za licitaciju,znaš svoj limit i nudiš, ranije i za to malo državne zemlje se prijavljivalo dve tri njuške koji su smatrali da su bogom izabrani da rade DZ.Makar da si i hteo par ha odma su došli na neke dogovore i pregovore.Kod nas ima jako mnogo DZ jedini problem što je na 50 zemlje pripada privatniku koji je kupio domažu zadrugu i ima sistem za zalivanje .Dobar deo je otišao za stočare a svega oko 10% onog što skoro nikom ne treba to se vrti na licitaciji.Prošle godine u prvom krugu bilo 30 ha koje su bili pašnjak jel zbog kvaliteta zemlje tu zemlju su ljudi dali državi na komasaciji da bi saćuvali bolju i od nje je naprvljen pašnjak(zvanično je njiva u katastru) .Niko od Lokvanaca nije ga uzeo nikad sad nam je došao ćovek iz Alibunara i preorao ga i svi ćute.Da ga je uzeo neko naš stočari bi ga razapeli na krstu koji se nalazi na ulasku u selu.
 
Neznam gde ce biti rezultati licitacije.Ja sam uzeo sve potvrde sto trebaju i skenirao.Uplacujem elektronski i skinem sa banke uplatnicu i to sam skenirao.Tako sam radio i kad je normalna licitacija bila.
 
Dosli rezultati sa licitacije drzavnog zemljista.Na tablama koje sam uplatio vide se svi licitanti i koliko je ko ponudio i vreme podnosenja prijave za licitaciju.
 
I kakvi su tvoji utusci takve licitacije? Kakve su cene u odnosu na klasicnu licitaciju?
 
Следеће године излази закуп државног земљишта око мог села које је издато на неколико година. И већ се зна враћа се реституцијом 200 хектара уз пут. И то у неколико парцела. А лицитирану земљу покупили са правом пречег.


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Jeste uspeli sta da se izdogovarate, ili je bilo puni, pucaj, puni, pucaj, pa kad nestane municije onda samo pucaj?
 
Nista to ne znaci. Moze licitacija da bude u junu, pa da bude losa godina, a isto tako moze da bude u aprilu pa da bude dobra godina. Pravila nema.
 
Nazad
Vrh