Izdavanje državne zemlje u zakup

Razumem Arkadije da si ljubomoran što je neko imao manju sušu od tebe, al' ne moraš baš tako zajedljive komentare da pišeš.
I u tvojoj opštini imaš ko plaća 126k/ha, ne znam u čemu je problem.
Mi mali ne možemo da se takmičimo sa većima, bar ja ne mogu, niti sam razmišljao da licitiram.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Da li ima istine u prici da ce zemlja posle ovih 10-15 godina na koliko se zakupi biti ponudjena njima na otkup?
 
XD za 15 godina ,ako uopste ostane na tome da se toliko zadrzi zemlja,zakoni ce se izmenjati ne dva ili tri nego 99 puta.Najverovatnije ce ici na ponovnoj licitaciji,drzavi je u interesu iskljucivo njena zarada,zabole nju sta je tebi obecano pre 15 godina.Ko da vise para,taj dobija zemlju,jednostavno.Zasto nekome da produze zakup po 400-500 eur/hektar ako imaju i najmanju sansu da neko licitira vise,tj mnogo vise,jer ce se pobiti oko zemlje,videcete za 5-6 godina vec kako ce krenuti kuknjava oko dugorocnih zakupa.I ja sam pisao da je 15 godina preterano,sa 1 godine na 15,ni 5 ni 6,gde su nasli taj 15 broj nije mi jasno.
Moze se desiti lako da se vratimo na 15-20 din cene psenice,kukuruza,30-40 suncokret i soje,bice zanimljivo onda sta ce biti sa zemljom i 500+ eur/ha arendama.Oprastala je drzava zbog suse zakupe,ali hoce li i zbog niske cene,ne znaci mnogo 1 godinu da oprosti zakup kad ti on traje 15,nadaj se kisnoj godini i dobroj ceni narednih 15 godina,mnogo je to jeb... nadanja.
 
Која Држава која земља све је њихово!Ми смо окупирана Држава све финансира ЕУ од зграда по НС,БГ,Златибора,Копа итд... до сијалице у кући.Они одређују правила и то је сва прича!
 
Imamo zemjiste na visegodisnjem zakupu, gde se cena nije menjala godinama.. Prosle god, nam je drzava poslala aneks ugovora, na dupliranu cenu po ha, jer je umedjuvremenu cena po ha dostigla taj nivo u jednogodisnjim zakupima...Pitam se hoce li je isto tako i spustiti.. ukoliko ikad dodje do obaranja cena... u sta cisto sumnjam ...:unsure:
 
Kada od 100000 dinara licitarane cene odbijemo subvenciju dolazimo da je to oko 200 evra vise po hektaru od trenutne cene koja se placa.
To mozda inflacija izjednaci u narednih 5 godina.

Ove sto sam video na spisku iz Mitrovice da su pokupili vecinu zemlje su sve samo nisu ludi i naivni. Sad ne znam ovo sto Vlada navodi da li drzava ima pravo da dize cenu zakupa.
 
Kada od 100000 dinara licitarane cene odbijemo subvenciju dolazimo da je to oko 200 evra vise po hektaru od trenutne cene koja se placa.
To mozda inflacija izjednaci u narednih 5 godina.

Ove sto sam video na spisku iz Mitrovice da su pokupili vecinu zemlje su sve samo nisu ludi i naivni. Sad ne znam ovo sto Vlada navodi da li drzava ima pravo da dize cenu zakupa.
Njihova je zemlja, naravno da imaju pravo ,daju ti aneks ugovora, hoces - neces, ima ko hoce. :rolleyes:
 
Nazad
Vrh