Izdavanje državne zemlje u zakup

Da li si uveden u posed? Imali smo takvu situaciju prosle godine. Licitacija bila kraj juna. Placeno polovina jula. Cekali geometra i nismo ga ni docekali. Poslali dopis Upravi za poljoprivredno zemljiste. Oni odradili aneks i prebacili zakup za narednu godinu. Veliku ulogu igra i opstina.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
Nisam uveden u posed, čak je jedan deo parcele bio i pod uzurpacijom, poljočuvarska sluzba žmirila na jedno oko, neko podelio pare a od mene traze da platim zakup i za to
 
Lepo ti je rekao da je oroblem u samoj opštini Ja imam deo parcele koji je vraćen na restiruciji več četvrtu godinu plaćam a ne radim taj deo.i jop nema volje da se reši,na kraju ču tužiti opštinu.
Da se razumemo nije to veliki novac nekih 7-8 hiljada din godišnje,ali ugovor je na 15g.Nemam nameru da im poklonim.Ja sam ušao u pašnjak tj njiva se tako radi od komasacije 70 i neke ja sam uzeo u zakup a jednim delom je upla u pašnjak možda 10 ak ari ,spojili nas dvojicu i ošišali nas skoro 1000 eu.
 
Ove godine (2022) jula meseca je bila licitacija, a za godinu 2021/2022. Ugovor potpisali tek u Avgustu. Opstina Alibunar je katastrofa po svakom pitanju.
O Opstini Alibunar i poljocuvarskoj sluzbi i korupciji mogao bi roman napisati.Tu je i inspektorka i sekretarica i komisija svi nevesti i glume ludilo.Mislis da bi ti inspektorka izasla na teren bio sam kod nje vise puta i nije joj palo na pamet da izadje.Sudski spor je morao da resi njihovu gresku na njihovu stetu
 
Samo ostro i samo zvanicni dopisi. I opstini i upravi. Da se to prebaci za narednu godinu.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Znam da nemaju u to sam se vec uverio ali cu maksimalno pokusavati i na sve moguce nacine dok im sve ne izadje na nos, nisam duzan da placam njihovu nestručnost i neažurnost.
 
Kikinda sprovodi licitaciju drz. zemlje ucesce za licitaciju 50 posto od pocetne cene.Pocetna cena 54000din. Znaci licitiraju samo veliki igraci.
 
U oglasu za zemljiste koje ide na licitaciji ,sta znaci ona kolona gde pise ''Osnov raspolaganja/Stepen zastite'' ?.U toj koloni pise 2 zona,3 zona.
 
I dokle ce biti debili da sprovode licitaciju u januaru. To se radi u 7-8 mesecu, kao sto se i privatno dogovara.
 
Kod nas je raspisana licitacija u opstini. Sve parcele koje su da kazes normalne i vrede nesto na njima je pocetna cena 91500 din. Definitivno smo najnaprednija opstina i kod nas nema krize,suse i slicnih stvari.
 
Nazad
Vrh