Izdavanje državne zemlje u zakup

Za vreme žutih su svi išli na vansudsko poravnanje,sad ideš na vansudsko samo ako uđeš u državnu ali je cena 3xod najviše licitirane.
Ja platio letos što sam ušao 25 ari, 986 e po ha.
 
Ako ljudi ovde komentarisu ne znaci da po svaku cenu ili nekom malverzacjom zele da dodju do zemlje.
 
Свугде је иста ситуација по питању државне земље накупило се олоша којекаквога и свакојаког и свима мало земље. Још мало и чини ми се да ће ићи по кућама да нам отимају. Код нас изнедрило толико пољопривредника који до јуче нису имали баште можда коју саксију на тавану са неком чудном травком,и сада од једном ти исти саксијаши раде по пар хиљада па чак и десетине хиљада хектара преко ноћи. На лицитацијама су бескурпулозни ако бациш око на таблу коју они оће само те прекоре очим и многи се храбро повукоше са лицитација. А квази сточара ми пун **greška више на стотине и хиљаде оваца,крава,свиња,товних јунади и онда им држава крива јер немају хране за толику стоку.Па кад добију право пречег онда зине гуза па још толико оће и на лицитацијама јер боже мој они су нешто посебно,а нас ратаре ко јебе ми не требамо да живимо.
 
Gledao koje su parcele na licitaciji za moje mesto i ne mogu da poverujem sta se moze videti.20-25 hiljada pocetna cena za mocvare,kojekakvo siprazje,slatine,uvale itd itd ,gomila tih ''parcela'' kao ....nije obradjivana mozda nikad xd.Ako ima 80-ak hektara zemlje na licitaciji puna kapa,mislim zemlje koja je vredna nekog zakupa.
Nego,mozda glupo pitanje ali koji je razlog npr za drugi,treci krug licitacije ?,koje parcele tu zavrse ?.Ove sto sam ja naveo,beskorisne koje niko ne izlicitara,ili ima tu jos nesto ?.
Takodje pitanje,moze se slikati telefonom dokumentacija,ne mora skeniranje ?.
Evo ovo "Понуђач се пријављује и прилаже скенирану, односно фотографисану документацију којом доказује испуњеност услова за остваривање права закупа и коришћења путем Апликације , и то:''
 
Kod nas je 29963 dinara pocetna za prvu klasu. Svaka sledeca klasa 10% smanjena cena. Mozda je cena niza nego kod drugih, ali to je zato sto je zemlja u prethodnim godinama na licitaciji isla uglavnom po pocetnoj ceni sto je plod prethodnog dogovora izmedju poljoprivrednika, ali i pravnih lica tipa Miskovic, Coric, Matijevic.
 
Лично верујем да постоје људи који раде државну земљу без динара.Лично ја имам 8 ха у табли поред мене Државна земља 4ха никад за века нисам успео да дођем до те земље,позову ме на лицитацију и дан пред исту зову ме да кажу да је одложена ја одем на ту њиву они ору...Ето јбг то је то мада имао сам понуда да уђем у политику али сувише сам поносан на моје дедове којима су Комунисти одузимали земљу и чупали бркове...видите и сами да та гадија још увек влада.
 
Ako Vam malo gore kod Vas,evo kod nas vec 5 godina niko ne uzima,a ima 1700 ha :D prva klasa 100€ na 3 godine.
Baš sam pogledao Kragujevac ,malo mi je čudna bila ta tvoja tvrdnja. Istina imali ste 3 kruga licitacije inetesovanje 0,ali je površina u prvom krugu svega 522 ha a ne 1700 ha.
O veličini parcela ne treba raspravljati ima 16xx parcela.
 
Ima više opština koje su priopojene na toj licitaciji,tako da bilo oko 1700ha prošle godine tad me interesovalo,ove je možda manje.

A parcele su da se naježiš,livade koje država uzimala radi pošumljavanja,a nikad to nije uradila.Male parcele bez naslednika.
 
Ne znam samo čitam na portalu ima precizna evidencija.
potraži KG ukupno 533,87 a u zakupu 14,51
Ne može više opština biti pripojeno,deo novca ide u budžet lokalne samouprave pa samim tim je ne spojivo da zemlja izdata u Kraljevu puni budžet npr Kragujevca.
Može samo više KO iz iste opštine biti zajedno ali mislim da je i to precizirano ranijih godina.Samo možeš u svojoj KO licitirati u prvom krugu.
 
Gledam rang liste,tj koliko se izlicitiralo za zemlju u drugim opstinama,vidim ima dosta cena sa oko 50 hiljada.....Ima da se dignu prosecne cene zakupa sad samo tako ....
 
Gledam rang liste,tj koliko se izlicitiralo za zemlju u drugim opstinama,vidim ima dosta cena sa oko 50 hiljada.....Ima da se dignu prosecne cene zakupa sad samo tako ....
Kod nas će onda pad...Sa 128000 na 50000 je odlično, samo ne verujem da se neka dobra parcela ovde može uzeti za 50000 din.
 
Blago vama sa takvim cenama zakupa, ja ne bih ni radio zemlju ako bih morao dati 400 i vise evra za hektar. Sto kaze jedan moj drug dacu vami traktor da radite ako placate 400e po hektaru.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
A šta da radimo?
Firmi nema, u drzavne institucije vecina nas nije podobna, privatno šta god kreneš unapred si osuđen na propast.
Da vozim kamion za 800evra i ne vidim decu po 20 dana ne pada mi na pamet.
Šverc više ne ide.
Iskreno, bolje i 100evra po ha zarade, nego da vučem fićok ispred diskonta.
 
Nazad
Vrh