Izdavanje državne zemlje u zakup

Gde su bili do sad? Ko im branio da se za sebe i svoju porodicu bore?Dođeš, kažeš svoje, platiš i radiš. Nije drzava gadljiva na pare.
Mora da su bili u veštačkoj komi...Možda im je prvo u opštini pravo preče kupovine imao Kostić i Mišković, pa onda dogurala cena na 128000 hektar dok u pripizdinama nije bilo zainteresovanih za državnu zemlju. Zamisli da Knez Petrol kupi svinjac u lokalnoj zadruzi u J. Tomiću i onda svu zemlju dobije na pravo prečeg. Pa da vam presele Anđelka Rističevića i kao investitoru mu daju zemlju što ti radiš na 30 godina iako ima 92 godine...A tebi Diklofen daju 12 ari iza seoske pošte...
 
Citao sam na brzinu pa sam trecu stavku preskocio jer sam mislio da se odnosi na pravna lica, ali kad sam bolje procitao i meni se cini drugacije. Citiram....Ugovor o jemstvu izmedju Ministarstva kao poverioca i pravnog lica kao jemca.. Kraj citata. Mislim da je to sto ti mislis, a sto sam ja propustio.
 
Mora da su bili u veštačkoj komi...Možda im je prvo u opštini pravo preče kupovine imao Kostić i Mišković, pa onda dogurala cena na 128000 hektar dok u pripizdinama nije bilo zainteresovanih za državnu zemlju. Zamisli da Knez Petrol kupi svinjac u lokalnoj zadruzi u J. Tomiću i onda svu zemlju dobije na pravo prečeg. Pa da vam presele Anđelka Rističevića i kao investitoru mu daju zemlju što ti radiš na 30 godina iako ima 92 godine...A tebi Diklofen daju 12 ari iza seoske pošte...
Ti sad praviš sprdnju. Realnost nije bila takva. Ja imam u selu Matijevića pa je sa svima uvek išao na dogovor. Najviše ustupaka je upravo on radio za male poljoprivrednike kao što sam ja.
 
Svi zainteresovani treba da dobiju nešto državne zemlje , treba samo zabraniti uzurpatorima da rade, na primer na 150 godina. Posebno treba rešiti seljake južno od Save i Dunava, još će više zaostati ovim sistemom, mora im se pomoći da uhvate korak.
 
Ti sad praviš sprdnju. Realnost nije bila takva. Ja imam u selu Matijevića pa je sa svima uvek išao na dogovor. Najviše ustupaka je upravo on radio za male poljoprivrednike kao što sam ja.
Ko se sprda? Sve što sam ti napisao se dešava kod mene iako imamo državne zemlje 10000 hektara.Daješ paušalne ocene a nemaš pojma šta se dešava u opštinama Inđija i St. Pazova. Uopšte i nema licitacije već godinama...
 
Platis prvu i zadnju godinu. To ti je garancija umesto zadruge, a da uzmes od banke to te vise kosta nego sto sam naveo. I tacka!
 
I prosle godine je islo na 10 godina i tada je uglavnom gotovo sve podeljeno. Sada je raspisana licitacija povrsina koje su ostale slobodne ili od stocara koji vise ne ispunjavaju uslove za pravo preceg pa su im parcele oduzete. Takvih je malo. Konkurs je izasao danas u gradskim novinama tako da ne znam o kakvoj se zemlji radi i gde se parcele nalaze. Mogu jedino da predpostavim kada vidim pocetne cene o kakvoj se zemlji radi, ali ni to nije merodavno jer su peskovi obicno u prvoj klasi, a nisu ni za ku ac. Videcu sutra tacno kakva je situacija. Sto se tice placanja sredstva obezbedjenja ima dve mogucnosti. Citiram...... Garancija poslovne banke u visini godisnje zakupnine poljoprivrednog zemljista. ILI. Dokaz o uplati depozita u visini jedne godisnje zakupnine koja ce se u slucaju redovnog placanja racunati kao placanje zakupnine za poslednju godinu zakupa. Kraj citata. Interesantno da vise garanciju ne moze da ti da zadruga sa kojom saradjujes.
Imas aplikaciju gde mozes da vidis koja je parcela pod kojim rednim brojem, kao i parcele koje su vec izdate, kome i do kada, cena... https://gp.upz.minpolj.gov.rs/visios/GPpublic
 
Ja ne kontam kakve kave garancije spominjete,aj nek neko uprosti. Zar ne može da se plati cena i kraj .Ima iza sele neke baštice od 10-20 ari i jedna od tih se nalazi u mojoj parceli .Pošto ima nas par isti problem hoćemo zajedno da uzmem a licitacija je za tih 8-9 parcela (sve ukupno 1,3 ha) pod jednim brojem.Prvi put idem na licitaciju pa ne znam kako i šta treba.Što se tiče onlajn sve sam skapirao i registrovao se samo ne razumem kakve garancije spominjete.
 
@Paracinac83 Ako mzoe pomoc kako da vidim koje su parcele izdate ?.Sta znace ove boje parcela,plava,ljubicasta itd ?.
U gornjem redu na zelenu ikonicu "sadrzaj mape" izaberi sta zelis da vidis, zatim na levoj strani ikonica "identifikacija" i klikni parcelu za koju zelis da vidis
961c0294684510c846efd7c93ae39ae0.jpg
 
Ja ne kontam kakve kave garancije spominjete,aj nek neko uprosti. Zar ne može da se plati cena i kraj .Ima iza sele neke baštice od 10-20 ari i jedna od tih se nalazi u mojoj parceli .Pošto ima nas par isti problem hoćemo zajedno da uzmem a licitacija je za tih 8-9 parcela (sve ukupno 1,3 ha) pod jednim brojem.Prvi put idem na licitaciju pa ne znam kako i šta treba.Što se tiče onlajn sve sam skapirao i registrovao se samo ne razumem kakve garancije spominjete.
Ako je visegodisnji zakup, a mnogo ti je da platis za sve godine odjednom, placas svake godine, ali mora da postoji garancija da ces placati do kraja ugovora. To bude garancija banke, menica pravnog lica, ili das u depozit visinu godisnjeg zakupa koji se racuna kao da si platio poslednju godinu.
 
Nazad
Vrh