Izdavanje državne zemlje u zakup

Auuuu al su vam cene !!
Izgleda ovo najbolje ispalo za državu,iz straha ljudi nudili i vše nego što treba,ima konkretno sam Vajsku gledao dosta parcela gde je 1 i 2 po 10000-tak din razlike.
 
Najvie me brine za nagodinu prosek pocetni cena,treba da prosirim na farmu po pravu preceg za oko 15h
 
Pa ti ides po drzavnom proseku koji je jako mali. Zato se stočari i prokurčili pa otimaju i po licitacijama posle sve. U najavi su velike promene po tom pitanju.
 
Код нас су сточари добили на 10 година закуп,а цене су неке просечне и класиране по квалитету земље. Новина је то што морају да воде књигу поља и инспекција ће надгледати шта сеју. Значи нема сетве семенске робе као што је до сада било.
 
Код нас су сточари добили на 10 година закуп,а цене су неке просечне и класиране по квалитету земље. Новина је то што морају да воде књигу поља и инспекција ће надгледати шта сеју. Значи нема сетве семенске робе као што је до сада било.
Nego šta će da seju leba ti,da neće biti sve za zelenu krmu,a što se tiće inspekcije to mora da se pozdravi,ali sve je objasnio pesnik u postu iznad.
A bome i ratari se kurče,kukaju a samo kupuju i menjaju mašine za veće,baš im teško,pitajte npr.člana Sinišu šta preferira od traktora dulić famili,ono što sam video to su jd,130 pa na gore ks.Baaaaš im teško.
 
Један је посејао свих 15ха детелине остали ће кукурузе,а има доста и јечма усијаног.
 
Лажних се код нас смањило подоста има још пар ситних али су учили на грешкама оних крупних и алавих. Једни од најалавијих су попушили и ушли у црну књигу хвала драгом Богу иако му се моле сваки дан. Фарма им затворена иако је требало давних дана. Тако да су они остали упрпили и сакрили се на најудаљенијим таблама наше општине па их нико не види и нечује али полако и они ће доћи на ред,кад је пала глава опташће и реп.
 
Mislim tu nema veze s vezom,pa s čim su dosad ranili krave kad nije bilo dr. zemlje,žive u istoj kući i sve podelili između sebe tako da jedan dobija dr. zemlju i to ne kao ja 3.5 ha i onda kao restitucica oduzmu mi 70% što su mi dodelili osta mi ha a pored mene lik dobi iz Njegoševa 20 ha a ćaća mu direktor u Šipovčevoj firmi(zanate onog matorog iz sps slobinog) a ni njeme ni mađaru ni jednom oduzeli nisu zbog kao restitucije a ni jedan nije iz ove kat.opštine,i jedan koji jeste rasprodao krave još na proleće a i dalje se radi zemlja dao u pod zakup i to nikom drugom nego mužu bivše zamenice predsednika opštine iz sns-a bačka topola.
 
Nemas potrebu da se pravdas, kod vas kad nigde ne rodi imate 3t/ha soje jer vam je mikroklima skolska za soju o kojoj mi slepci gde rodi jednom u 10 godina moze da sanjamo.. Vise me brine zakup ovde od 350-400 po ha
 
Код нас су сточари добили на 10 година закуп,а цене су неке просечне и класиране по квалитету земље. Новина је то што морају да воде књигу поља и инспекција ће надгледати шта сеју. Значи нема сетве семенске робе као што је до сада било.
I kod nasprošle godine je uzašo pravilnik šta smemo sejati.Ja kao ovčar nesmem sejati soju
 
Mislim da je to realno i posteno jer kad slusas svi stocari navodno kubure sa hranom,e pa sad evo ti zemlja ali da sejes hranu za stoku,a ne repu,semenski kukuruz,soju i uljanu repicu.
Kod nas su pravi stocari svi presli na silaznu hranu i najvise im nedostaje kukuruza za siliranje sad ce im verovatno biti lakse.
 
Nazad
Vrh