Ishrana ovaca - praktična iskustva + Upitnik !!!

CIME HRANITE VASE STADO U ZIMSKOM PERIODU KAD NEMA PASE


  • Ukupno glasača
    133
Dal neko moze da mi kaze da li ovce mogu da jedu suvu kukuruzovinu ,ostalu posle branja secereca kukuruza?
 
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Kazite vi meni,smeju li ovce jesti jabuke,moje pogibose za njima a ne znam da li je to pametno da one jedu?
 
Imam sirka metlara(odlična hrana za ovce) u rolo balama viška, ako kome fali hrane.
 
Kazite vi meni,smeju li ovce jesti jabuke,moje pogibose za njima a ne znam da li je to pametno da one jedu?

Mogu jesti, samo da se ne prejedu

Moje ovce jedu ko gubar. Od granja do stabljike kukuruza, nevazno da li je suva ili zelena. Nikad gladne a nijedna da dostigne 100 kila. Kazem nekad ocu " Koliko jedu trebalo bi da imaju po 200 kila " .

Udebljaj se ti od salate, daj im malo zrna pa ces vidjeti :osmeh:
 
Da li novi kukuruz moze napraviti problem kod ishrane ovaca.raniji godina uvek je bilo starog kukuruza ,ove godine je kod mene nestasica starog pa mesam pola pola stari i novi kukuruz.
 
zna netko koliko u prosjeku pojede ovca nna dan sijena?
i koliko dati "zobati" kad se ojanje sada po ovci? od zita imam svoju zob i tritikal a kuruz mi dolazi u nedlju.
 
Uf, zavisi od puno parametara, rase, mase, faze proizvodnje, kvaliteta sena. Mnogo je bitnije da ovca pojede koliko njoj treba a ne koliko može. Kod mene u ovom periodu na 25 odrasnih grla dajemo između 65-70 kg silaže, 35-40 kg sena (sejani travnjaci, ne lucerka) i 15-18 kg koncentrata (polovina je izjagnjena i one jedu najviše koncentrata). <i u dobroj su kondiciji i lepo gaje jagnjad.
 
Nazad
Vrh