Ishrana kunića peletima

Odg: Ishrana kunića peletima

U Rumi ima za 27 din/kg. Vec sam stavljao slike i sastav ovde u temi. Na prvoj strani je.
 
whitekiler je napisao(la):
Kod nas peletirana hrana za kunice nemoze a se nadje ispod 30din/kg,a vidim vi pominjete neke od 25.
Ako nije problem da mi neko posalje na pp gde i koja hrana kosta toliko i sa kojim procentom proteina.

Pogledaj ovaj sajt http://agrostep.co.rs/
Njihova hrana je 19,6 DINARA + 8 % PDV (znaci 21.16 po kilogramu), bilo je vec reci ovde o njima. Isporucuju besplatno u krugu od 80km, a minimalna kolicina da bi isporuka bila besplatna je 500kg

Sad sobzirom da je rok trajanja granulama 3 meseca, moras sam uklopiti da li imas toliko zivotinja.
 
Ja koristim Cantavirski Farm komercov granulat za zeceve,i mogu reci da sam zadovoljan,cena 235 din 10kg!Sto se tice israne mojih zeceva sastoji se od granulata,i deteline!E sad mlade kunice hranim cistim granulatom do 2 meseca od prilike onda pocinjem polako sa davanjem deteline sto je jako vazna hrana za njih!Odraslim zecevima dajem mesavinu granulata,kukuruza,jecma,trikitala,i naravno detelina jednom na dan!Leti sam kosim travu,i susim je zbog vitamina,i mesam je sa detelinom,i to je to sto se tice ishrane,jos po neki vitamin u vodu,i nema nikakvih problema!Sa svezom travom i takvim stvarima nije dobro kalkulisati :nono:,dosta njih kazu pa ja im dajem svezu travu i nista,ee to je dotle dok se neko ne opece!I da, kad se osusi trava ne gube se vitamini,samo iskljucujemo sa ovim probleme koje bi mogle nastati davanjem sveze trave!
 
A zašto mešaš kukuruz, ječam i tritikal sa peletama, kad u peletama sve to ima?
 
Znam da ima,al jeftinija je smesa kukuruz-trikital-jecam ne?Al inace i pise na dzaku granulata da je uz ovu smesu neophodno koristiti i druga hranjima sredstva!Inace za tov samo granulat,ovu smesu dajem muzjaku i odraslim zenkama,naravno kada se zenke okote onda i one jedu cist granulat nedelju ili dve nedelje!
 
postovani forumasi, evo i ja da se prikljucim u diskusiji. poreklom sam iz nisa. nasledio sam malu farmu od oca i pokusavam je unaprediti. zanima me dali postoji nacin da suvu detelinu iseckam i nekako spremim tako da je kunichi jedu celu ( mislim na stabljiku i lishche a ne samo lische), nesto da bude kao silaza ili neka presovana smesa sto lici na granule i koncentrat. dali ikome pada napamet kako bi to moglo da se pripremi a da zeke jedu i ne pitaju.... :D. uzgred veliki sam pobornik zdrave hrane, to jest "organic" i ne bih se usudio da zekicama dam koncentrat ili nesto slicno. ( to misljenje zadrzavam za sebe i netvrdim da sam u pravu! :nono:) . ujedno me zanima i nesto u vezi pojilica , gde se mogu nachi. unapred sse izvinjavam ako nisam pogodio temu, ali ova tema je nesto najblize onome sto ja pokusavam doznati. unapred hvala
 
pojilice ima u NS a detelinu daj celu i oni jedu i ne pitaju od pocetka do kraja, a ono sto otpadne izmesaj sa mlevenim i poprskaj vodom posto praskastu hranu ne jedu kunici odnosno ne valja za njih.
 
Gabesz20 je napisao(la):
Znam da ima,al jeftinija je smesa kukuruz-trikital-jecam ne?Al inace i pise na dzaku granulata da je uz ovu smesu neophodno koristiti i druga hranjima sredstva!Inace za tov samo granulat,ovu smesu dajem muzjaku i odraslim zenkama,naravno kada se zenke okote onda i one jedu cist granulat nedelju ili dve nedelje!
na džaku vecine proizvodjaca bar sto sam ja procitao pise POTPUNA SMESA ZA ISHRANU KUNICA...neznaci da se ne mogu koristiti i ostala hraniva...
 
To sto pise okaci macku o rep.Odgovor za detelinu,trenutno je to prazna hrana posto je stara 7,8 meseci i izgubila je sve ono sto treba da ima,pogotovo kalorijsku vrednost,vecina granula najveci akcenat baca na lucerkino brasno tako da onaj koji daje granulu nema potrebe za lucerkom,sta vise moze samo da pogorsa situaciju oko kokcidoze odnosno proliva i naduvavanja u prevodu,trenutno mi se jako puno ljudi javlja sa ovim problemom i svagde je problem ishrana.Moj predlog je trenutno lucerka neeeeee.
Saberi cenu jecma,zobi,tritikala,kukuruza,suncokreta,soje pa pomnozi sa onim sto izbace iz hranilica,ces da dobijes da je granula najjeftinija za tov.Maticno jato je vec nesto drugo.
 
Bas ta prica oko lucerke i gotove smese...kad me pitaju ljudi s cime hranim ja kazem:dajem koncentrat tj gotovu smesu...i onda pametni dodju i kazu to nevalja nije prirodno mi iskljucivo dajemo detelinu,zob itd. ali nema veze...
odraslima dajem lucerku(ali u manjoj kolicini saku mozda i to je to) kukruz,zob,jecam tritikal i ponekad suncokret i naravno koncentrat kao ne izbezan deo ishrane...
mali iskljucivo dobijaju koncentrat i jos psenicnu slamu(i seno ako se nadje kvalitetno) to cisto da grickaju jer se zna da je slama kao i seno dijetalna hrana koja neopterecuje probavni sistem...
 
pisalo i na bukvi......... :D :D :D i jos nesto primetih nije mi jasno zasto je detelina prazna a granula nije a isto stavljaju u njih ::namigivanje:: ::namigivanje:: ::namigivanje::
 
Gotovu hranu treba davati u umerenim kolicinama , jer niko ne moze da me ubedi da je potpuno prirodna.
Pravi se od otpada raznih industrija pa vi vidite sta je to. Nije dovoljno reci 18 posto proteina i to je to.
Ja je takodje kupujem i svoje kunice hranim peletima ali do 30 procenata. Najlakse je kupiti gotovu hranu za kunice i ne misliti o sastavu iste , ipak ne zaboravite da meso kunica jeste najzdravije jer se on hrani prirodno.
U Srbiji ima mnogo neiskoriscene zelene mase i mnogo kombinacija da se ova ne mnogo zahtevna zivotinja hrani.
Posebno kada je u pitanju uzgoj malog broja kunica procitane racunice nisu tacne ja dobijam kilogram zive vage za 0,90 evra.
Da se razumemo ovim se bavim iz hobija , na velikim farmama se ne moze primeniti , a i ishrana za izlozbe je nesto drugo.
Preporucio bih svim ljubiteljima kunica da kada vec koriste gotovu hranu mogu da kupuji i onu za jagnjad jer je jeftinija za oko 6 din po kilogramu , a provereno nije losija uz dodatak sena ili deteline.
 
Pa vidi Dario evo ti odgovor za detelinu,ili lucerku.U granulu ide lucerkino brasno koje se melje,odstranjuje prasina i ostale primese,drzi se u dzakovima lagerovano.A tvoja,moja drzi se na tavanu sada vec 8 meseci,presuseno,svakim mesecom gubi na kvalitetu,prasnjavo itd.Ostalo cu ti objasnim kad dodjes,a ako imas nekog tehnologa on ce ti ovo objasniti malo strucnije(termicka obrada).

@Bojansd
Vidi trebalo bi da poranis dosta granulirane hrane i da poznas dosta receptura da bi pricao o granuliranoj hrani.
Neznam o kakvoj racunici od 0,90evra pricas,pojasni.Sve preko 16% proteina za tov je ubitacno.
I objasni mi molim te o kojoj zdravoj hrani pricas kad nesmes bos da prosetas ulicom jer ako se ubodes ces da dobijes trovanje,sve poprskano i herbicidirano, a da da ne zaboravimo ove sto nas nahranise osiromasenim uranijumom pre par godina,a mi cemo da pricamo o zdravoj hrani.Moras paziti malo na pisanje o industriji ja sam pozvao par prijatelja na ovaj forum koji su vrhunski tehnolozi mozda im se nesvidi ova tvoja opaska. S postovanjem dobronamerno.A ako hoces informaciju o proizvodnji biokunica javi mi se na privatnu postu da nezamaramo ljude.Rad sam da objasnim.
 
Sta je zdravo ili ne....to se nekad moglo polemisati...zbog lose ishrane pojavila se bolest ludih krava mozda sad nastane pojava ludih kunica...
salim se naravno...
a sto se tice lucerke megi je u pravu da ista gubi kvalitet...ali ako je dobro skladistena bez vazduha tj fakticki konzervisana tada je procenat gubitka kvaliteta mali...lucerka je opasna za sve mladje kategorije sto se tice stocarstva u globalu...opterecuje probavni sistem sto je dobra osnova za razlicite bolesti od kokcidioze do razlicitih vrsta dijareja...
 
Moje postovanje tebi i vrhunskim tehnolozima , ja imam pravo kao uzgajivac i kupac tih proizvoda da o njima imam svoj stav. Primetio sam da i drugi odgajivaci na ovu temu dele moje misljenje i ne koriste samo gotovu hranu za ishranu kunica.
Ako me pitas o kakvoj zdravoj hrani pricam , jasno sam rekao da je u pitanju meso kunica , a sad vam mogu pomenuti i pcelinje proizvode sa mog pcelinjaka.
Nije u pitanju organski uzgoj i mozda je trebala da ostane neizneta moja racunica , ali je tacna.
Ja vas pozdravljam i ne zamerite sto imam svoje misljenje. dipl.ing.proizvodnog menadzmenta
 
A kojom to zdravom hranom hranite kunica.Bio bih vam zahvalan da kazete,jer trenutno u nasoj zemlji niko nepravi zdravu hranu,a zadnji put kada smo bili na tom putu cena te hrane bi bilanegde oko 70 din po kili pa mi se neslaze sa racunicom 0d 0,90 po zivoj vagi,mislim da vi mozete napraviti veliki bum na trzistu ako imate tu recepturu.
Ja sam ingenjer necega drugoga ali to nema veze sa temom.trosim oko 25 tona hrane godisnje samo paletirane i mislim da vi mozete promenuti stosta.
 
Znate vi to mozda i bolje od mene , napisao sam da receptura nije za velike farme i kunice za izlozbe . A kada me vec pitate kunice ne hranim otpacima nijedne industrije u Srbiji nego onim sto je Bog dao.
Gospodine Megi ocigledno je da kunice ne uzgajam na industrijski nacin , vec kombinujem gotovu hranu sa poljoprivrednim proizvodima i koristim velike kolicine biljaka koje prethodno susim.
To nije nikakva tajna , vi nemorate da se slozite samnom , kao ni tehnolozi koji rade svoj posao.
Moze vam delovati smesno ja kunice rase kalifornijski i panonski beli koje sam kupio od Imre Pap odgajivaca ovako hranim .
 
Nismo na istom koloseku i zato ne vredi da polemisemo ali nemojte ljudima pricati da hrane kunice granulama za jagnjad jer je to u nekoj usporeddbi sa decom bilo tako kao da bebi sa 6 nedelja dajete kulen i sunku.
Pogledajte sastav digestivnog sistema kod jagnjeta ili ovce i kod kunica pa onda pricajte o 30% proteina i o ishrani.
Sve sto vi hranite i mi svejedno je daleko od zdrave hrane ustvari nema veze sa vezom.Odjavljujem se.Valja sutra nesto raditi.
 
Vi ste izmislili ovih 30 procenata proteina , ja to nisam napisao.Sto se tice ZDRAVE HRANE hrane prosto me iznenadjuje vas stav , pa se pitam zasto uopste proizvodite *najzdravije* meso
Svim odgajivacima kunica pozdrav i laku noc.
 
Nazad
Vrh