IPARD fondovi EU

Pozdrav svima. Danas sam dobio informacije na Sajmu poljoprivrede u Beogradu da se za IPARD kod obracuna povrata za osnovicu tj cenu traktora posmatra REFERENTNA cena.
Da li moze neko ko je mozda dobio ova sredstva da mi potvrdi kako je licno iskustvo iz prakse?
Da li je istina da oni referentnu cenu obracunavaju tako sto posmatraju klot verziju konkretnog modela traktora. Bez dodatne opreme. Npr ako je cena 35k eur a prednji kardan i hidraulika 6k eur. Obracun ce ici na 35k eur a ne na 41k eur. Tih 35k ce biti za njih referentna cena.
Tako mi je objasnio danas jedan prodavac traktora.
Molim vas za pomoc. To dosta menja cenu i ukupnu kalkulaciju pa bi mi pomoc i iskutvo iz prakse puno pomoglo.
Hvala svima unapred.
 
Otprilike ti je dobro objasnio.
Konkretno moj prijatelj je uzeo traktor 80kw za 7,2 mil a prizna li mu refrentnu cenu 6 mil.Jedino ne znam da li su gledali konkretno model traktora ili uopšteno neku prosečnu vrednost za traktor od 80kw.
Automatski mu nije povraćaja bio 65%nego 40 i neki procenat.Tako da ti je realno na neku nabudženu opremu doviješ 40 do 50 plafon%.
Kakvi su utisci šta si još zanimljivo video?
 
Bice ludnica oko iparda,znam bar deset ljudi koji se spremaju preko iparda da kupe traktor.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Otprilike ti je dobro objasnio.
Konkretno moj prijatelj je uzeo traktor 80kw za 7,2 mil a prizna li mu refrentnu cenu 6 mil.Jedino ne znam da li su gledali konkretno model traktora ili uopšteno neku prosečnu vrednost za traktor od 80kw.
Automatski mu nije povraćaja bio 65%nego 40 i neki procenat.Tako da ti je realno na neku nabudženu opremu doviješ 40 do 50 plafon%.
Kakvi su utisci šta si još zanimljivo video?
Upravo mi ta informacija treba. Preciznije da li su gledali traktor u toj klasi pa uzeli prosek ili su odbili od cene svu dodatnu opremu. To znacajno utice na racunicu. Znam ljude tj price ljudi kojima navodno nista nisu odbili. Ocigledno su razlicita iskustva a jedno nije dovoljan reper da bi se izveli neki zakljuccki. Hvala ti na pomoci. P.S. Na sajmu nista specijalno....
 
Nije tačno :) referentna cena traktora se uzima kao prosečna cena svih traktora iste kategorije koji su konkurisali bez PDV-a.
Znači npr u kategoriji do 80kw ako je prosečna cena svih traktora bez PDV-a 6.000.000 dinara to se uzima kao referentna cena.
Mislim da je u prošlom pozivu za tu kategoriju do 80kw referentna cena bila negde oko 6.500.000 dinara.
Ja sam na Massey-u dobio punu povrat sa svom dodatnom opremom jer je bio 6.000.000 bez PDV-a.
 
Nije tačno :) referentna cena traktora se uzima kao prosečna cena svih traktora iste kategorije koji su konkurisali bez PDV-a.
Znači npr u kategoriji do 80kw ako je prosečna cena svih traktora bez PDV-a 6.000.000 dinara to se uzima kao referentna cena.
Mislim da je u prošlom pozivu za tu kategoriju do 80kw referentna cena bila negde oko 6.500.000 dinara.
Ja sam na Massey-u dobio punu povrat sa svom dodatnom opremom jer je bio 6.000.000 bez PDV-a.
Hvala ti puno za te informacije. Odlicno ako je tako. A obzirom da je info iz prve ruke moram priznati da si me bas obradovao :)
Imam jos jedno pitanje. Ako se npr odlucim da mi prvi izbor bude npr traktor cene 50k eur i shvatim da mi za njega ne prihvataju punu cenu tj da je referentna cena niza, da li mogu da promenim i da uzmem drugu Ponudu od npr 45k eur. Svakako saljem 3 razlicite ponude za traktore slicne kategorije tj uporedivih performansi? Koji si model Fergusona uzeo?
 
Poslednja izmena:
Ti kad salješ 3 ponude najbolju uzimaš… tj najmanju cenu, ove druge dve ponude će ti biti veće tako da ti to ne vredi.
 
Do kad je trajao ovaj poziv? Ili traje jos
Jel teze proci za prikljucne masine ili traktore?
Tek treba da se raspise Javni poziv. Sad su druze kao sto je kolega rekao samo traktori. Min 5ha voca, ne znam za ostale kulture.
Trebalo bi da pocne 07.02. i traje do kraja marta.
Ako ti bude trebala jos neka specificna info pisi na pp.
pozdrav
 
Kolege jel imate informacije, jel kreće podnošenje prijava za IPARD od ponedeljka ?
 
Kolege jel imate informacije, jel kreće podnošenje prijava za IPARD od ponedeljka ?
Pozdrav kolega.
postavio sam to pitanje konsultantima i rekli su mi da je to najava Javnog poziva za IPARD.
To ne znaci da ce on biti raspisan 07,02, vec da ce biti u periodu izmedju 07,02, i kraja marta.
Ostaje da vidimo kada....
pozdrav
 
Ljudi, sta je najpovoljnijje od traktora ~100ks koji mogu proci na ipardu,za ratarstvo, tj da zadovoljava njihove uslove?
 
I moje pitanje, preporuka za traktore za ratarstvo da su 100ks koji zadovoljavaju uslove na Ipard-u? Kao i preko kojih Firmi ih uzetu?
 
Nazad
Vrh