International

Jedini je problem što trgovci kod nas hoće da zarade duplo tj.prodaju jedan traktor po ceni dva.Najbolje odeš preko bez ikakvog posrednika i izabereš sebi traktor i gotova stvar.
 
Matić je napisao(la):
Jedini je problem što trgovci kod nas hoće da zarade duplo tj.prodaju jedan traktor po ceni dva.Najbolje odeš preko bez ikakvog posrednika i izabereš sebi traktor i gotova stvar.

Najradije bi ja tako, ovi trgovci toliko zavaljuju cijene da to nije normalno. Sad baš gledam oglas, prodaje lik u BiH MF374 1989. godište, hoće 20.000KM (10.000 eura!!) fiksno. Jbte, pa on nije normalan (moj komšija je nedavno dao 20.000 evra za Landini od 80KS 1995. godište, svrbile ga pare, a ima rodbine u Njemačkoj, mogao je dosta bolji traktor uzeti tamo za te pare čak i kad plati prevoz i dazbine).

Problem za mene a i ostale kojima je mrsko da im teško stečeni novac uzimaju polupismeni šverceri (nedavno mi jedan lik uvaljuje odličan Steyr 540 duplak, pravi brdski, ekstra traktor, al me ubjedjuje kako on ima 54KS, misli da sam ja budala i da ja ne znam da on ima samo 40KS), al je tu problem viza. BiH se pretvorila u pravu pravcatu crnu rupu iz koje samo najsretniji mogu van (prije bih rekao da se pretvorila u jedan veliki čmar, a ove domaće političare vidim kao šuljeve). Dok ne dobijemo slobodu putovanja, ništa od normalne kupovine traktora.
Post je spojen: [time]1280780869[/time]
_________________________________________________
Ranko Cuvrk je napisao(la):
Lik iz Dubice nabavlja traktore iz Svedske i za njega kazu da je povoljan sa cijenama.
Ranko Cuvrk je napisao(la):
Filteri se nadju bez problema , kvarova nisam imao tako da od dijelova nista nisam kupovao ali kolega ima 844 i radio je generalku motora dijelove je kupovao u Hrvatskoj negdje kod Krizevaca.
Sto se tice mjenjaca i diferncijala nisam cuo da je iko imao kvarova i remonta.
Ako hoces mogu pogledati u Dubici sta ima od internacionala pa ti javim.

Ajd raspitaj se, bar okvirno o cijenama i ponudi, oki? :ppozdrav:
 
Ima blizu mene jedan dosta dobar internacional 844S, comfort kabina, bez prednje vuče, cijene oko 4800e, problem su dijelovi, nije ih problem nabaviti, uvjek se nađe, al problem je koliko to traje dok se nađe i dok stigne.

Po meni daleko bolji traktor od većine toga godišta (imt 577, TD 7506), 16brzina (syncro), kardan 540-1000, hidrauličke kočnice (al koje stvarno koče), motor živahan, jako okretan..
 
Nije bas tako lako naci dobar traktor za jeftine pare. Neznam da li pratite traktore koje ja stavljam na oglasima. Imate samo u ovu temu nekoliko internacionala sa pravim cenama koje ih garaze prodaju . Nisam ja stavio ni dinara za mene ,jer ja ne trgujem traktorima. Pogledajte malo i razmislite. Najjeftinije je da vi kupite tamo imt nov traktor. A ti traktori sto ih sverceri prodaju u bih ja stvarno neznam gde ih nasli po tim cenama. Pozdrav momci :ppozdrav:
 
zombie_666 je napisao(la):
Najradije bi ja tako, ovi trgovci toliko zavaljuju cijene da to nije normalno. Sad baš gledam oglas, prodaje lik u BiH MF374 1989. godište, hoće 20.000KM (10.000 eura!!) fiksno. Jbte, pa on nije normalan (moj komšija je nedavno dao 20.000 evra za Landini od 80KS 1995. godište, svrbile ga pare, a ima rodbine u Njemačkoj, mogao je dosta bolji traktor uzeti tamo za te pare čak i kad plati prevoz i dazbine).
Platiti 20000 e traktor star 15 godina od samo 80 konja treba biti LUD. Jel tvoj komsija cuo za Belarusa? Da me svrbi 20000 evra a da mi treba traktor uvek bih kupio Belarus 820.
 
bojcetic je napisao(la):
zombie_666 je napisao(la):
Najradije bi ja tako, ovi trgovci toliko zavaljuju cijene da to nije normalno. Sad baš gledam oglas, prodaje lik u BiH MF374 1989. godište, hoće 20.000KM (10.000 eura!!) fiksno. Jbte, pa on nije normalan (moj komšija je nedavno dao 20.000 evra za Landini od 80KS 1995. godište, svrbile ga pare, a ima rodbine u Njemačkoj, mogao je dosta bolji traktor uzeti tamo za te pare čak i kad plati prevoz i dazbine).
Platiti 20000 e traktor star 15 godina od samo 80 konja treba biti LUD. Jel tvoj komsija cuo za Belarusa? Da me svrbi 20000 evra a da mi treba traktor uvek bih kupio Belarus 820.

I ja sam isto pomislio kada sam otišao da pogledam traktor kada je stigao. Jbga, Landini je prelijep, kabina kao u autu, fotelja jbte, gume nove, naprijed disk kočnice, fantastičan traktor, al kad sam čuo cijenu...jbte, kad nisam pao u nesvijest, al nisam ga sad zahebavao, njegove pare j... ga. Mogao je uzeti dalekoooo mladji zapadni traktor te snage ili nekog velikog Belarusa koji je mnogo lakši i jeftiniji za odrzavanje od Landinija koji je pun elektronike. Ovde niko ne voli Ruse, svi ih smatraju primitivnim krševima, a niko se ne sjeća kako je prije gotovo 40 godina (pričao mi otac) tada najveći (i jedan od malobrojnih uopšte) traktor u selu bio LTZ T40 duplak koji je do rata 1992. uzorao bilion hektara zemlje i uradio bezbroj sati posla (taj T40 je još u selu, zarastao u travu jer ga niko ne koristi al je i dalje ispravan, gazda umro a udovica ga ne da ni pogledati a kamoli prodati).

International traktori su na ovom terenu jako rijetki, jedini koji sam uopšte vidio iz te familije je neki dobar bijeli Case od 60KS, mislim da ga vozi neko iz okoline Ugljevika. Švabe ih hvale kao da ih je Mercedes pravio (doduše većina evropskih je proizvedena u gradu Neus u Njemačkoj), al kod nas su teška egzotika.
 
Neverovatno su skupi traktori do 100konja . Iz razloga sto se za sve mogu koristiti. :ppozdrav:
 
Da je nabaviti go kompresor a ostalo cijevi ,ventile, bocu nekako iskonbinovati sa drgih traktora.
Gorane ako mozes raspitaj se pa mi javi, a i jacu. Kod mene ima 10. internacionala ni jedan nema kompresora. :ppozdrav:
 
Pa moj ima tvornicki ugradjen a ja sam mu skinuo remen samo mu bez potrebe krade snagu,kuci ionako imam na struju kompresorcić.
 
dragan82 je napisao(la):
Kazite mi 1 razlog sta ce vam kompresor na traktor?
treba mi da naduvam gume
na prikolici nemam kocnice
kada mi se zagusi sejalica da je ocistim sa pistoljem a ne da duvam u nju
da presipam gorivo iz bureta u traktor pomocu kompresovanog vazduha
verovatno mi treba za jos nesto ali nemogu sada da se setim
CAR je napisao(la):
Pa moj ima tvornicki ugradjen a ja sam mu skinuo remen samo mu bez potrebe krade snagu,kuci ionako imam na struju kompresorcić.
da kompresor toliko skida snagu fabrika bi napravila sistem za prekidanje njegovog rada pa nebi morao da skidas kais
snagu takodje gubi i na okretanje altenatora pa mu neskidamo kais
Ranko Cuvrk je napisao(la):
Da je nabaviti go kompresor a ostalo cijevi ,ventile, bocu nekako iskonbinovati sa drgih traktora.
Gorane ako mozes raspitaj se pa mi javi, a i jacu. Kod mene ima 10. internacionala ni jedan nema kompresora. :ppozdrav:
pripremio sam kompresor sa vojnog dajca da postavim i stavicu ga ali tak u januaru ili februaru jer samo zimi imam vremena za radionicu
 
Evo slika iy kataloga za montazu kompresora na traktor CASE 1246
2mxn9kg.jpg
28b4fuo.jpg
2mopf0o.jpg
:cao:
 
Ovaj katalog je malo teže nabaviti jer se obnavlja svakih šest meseci, ali postoji na internetu
/www.caseih.com/uk/Pages/cpc_login.html?DealerID=PVA-9SYXB-Q2C3&DataSet=001CSIHE
2v7x9nl.jpg

Ovde se prijavite kao novi korisnik. :cao:
 
Ako za traktorom vuces prikolicu cija je ukupna masa 15000kg a u saobracaju si , na prikolici imas zracne kocnice zasto nebi kupio kompresor na traktor i sve to fino uredio da funkcionise ,pa natovari teret do mole volje i po gasu.
Kod mene je mehanizacija sa puno godina ali mora sve do naj manje lampice da funkcionise ,puno je drugih obaveza pa se uvjek ne stize, ali kad god ima vreme nesto se popravi i dovede u red da funkcionise. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh