Inovacije na IMT traktorima

Да и ја напишем мој проблем око регистрације. Имам ауто приколицу, самоградња са уредним атестом машинског факултета Нови Сад. Није ми била потребна једно време, па је нисам регистровао по новом закону. Сада када сам хтео да је региструјем, на техничком кажу да не може. Одем на факултет, они кажу да може, да променим технички преглед. Одем на други, па на трећи кажу не може. Затим сам отишао у АМСС у Новом Саду, тамо где раде атесте, и кажу да је све уредно и да може, и да је одговор техничких прегледа такав, зато што су били кажњавани и да се сада "плаше сопствене сенке" и зато им је најједноставније да кажу да не може да се региструје. Затим сам отишао у полицију код правника, испричао, оставио копију атеста, оставио број телефона. Још увек чекам да ми јаве било шта. Да ли има неко неки савет?
 
Atila mislim da gresis. Polisa obaveznog auto osiguranja nije kasko osiguranje pa da tebi tvoje osiguranje isplati stetu a da se nezna ko je krivac. Pa zamisli koje prevare bi se tu tek pravile. Kad dodje do nesrece ako nisi kriv tebi stetu isplacuje osiguranje od onog ko je nacinio stetu a on sam popravlja svoje vozilo i placa kaznu. Cak mislim da ako je bio u alkoholisanom stanju njegovo osiguranje ga tuzi i naplacuje.
 
Да и ја напишем мој проблем око регистрације. Имам ауто приколицу, самоградња са уредним атестом машинског факултета Нови Сад. Није ми била потребна једно време, па је нисам регистровао по новом закону. Сада када сам хтео да је региструјем, на техничком кажу да не може. Одем на факултет, они кажу да може, да променим технички преглед. Одем на други, па на трећи кажу не може. Затим сам отишао у АМСС у Новом Саду, тамо где раде атесте, и кажу да је све уредно и да може, и да је одговор техничких прегледа такав, зато што су били кажњавани и да се сада "плаше сопствене сенке" и зато им је најједноставније да кажу да не може да се региструје. Затим сам отишао у полицију код правника, испричао, оставио копију атеста, оставио број телефона. Још увек чекам да ми јаве било шта. Да ли има неко неки савет?
Нисам сигуран за датум,али чини ми се да прављене приколице које су први пут биле регистроване после неког датума 2011.год не могу бити регистроване и постоје од неких приватника које уопште не могу да се региструју јер су они продавали исте атесте па кад је направљен јединствени систем у СУП-у провалили су их..
 
Znam da kasko ne važi ako je vozač bio u alkoholisanom stanju, ili bez važeće vozačke dozvole, verovatno je tako i za obavezno osiguranje.
 
Zorane trebao si da trazis potvrdu sa tehnickog zbog cega nemogu da ti izvrse tehnicki a saobracajnu neprimas nazad bez potvrde da ti kazu zasta nemoze.jer oni rade na fazon culi smo da nemoze neznaju kad su gladni.imao sam slican problem.
 
mene je prosle godine u septembru opizdio deda u tanjiracu,nisam bio kriv,nisam imao polisu ni pecat od tehnickog pregleda....osiguranje mi isplatilo stetu za tanjiracu
Осигурање исплати штету насталу у саобраћајној незгоди, оном ко није изазвао незгоду, ако је осигурано возило ко је изазвало незгоду. Уколико возило није осигурано онда иде путем приватне тужбе за надоканду штете уколико ти лице, које је изазвало незгоду, добровољно није надокнадило штету.
Уколико на место незгоде изађе полиција и утврди да је настала само мања материјална штета без повређених лица, онда се попуњава европски образац о саобраћајној незгоди, тада полиција само исконтролише да ли возила и возачи испуњавају услове за учествовање у саобраћају. Ако не испуњавају услове врши се увиђај и возачи се санкционишу за прекршаје који су уочени и утврђени увиђајем незгоде.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
hteo sam da kazem da nisu policajci pravili problem sto nemam polisu i tehnicki jer se oko toga vodila polemika,a ni osiguravajuca kuca od drugog vozila koja je isplatila stetu nije pravila problem
 
Не то, већ: неприлагођена брзина условима и стању саобраћаја на коловозу
Е ово увек пали

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Nisam ni sve uspeo da pročitam sa polise koliko su sitna slova :haha:.
Sve u svemu milion sitnica, kojima mogu da se oslobode plaćanja štete, a budala nek osigurava.
 
Kod saobraćajne nezgode štetu na oštećenom autu plaća polisa od vozila koje je krivo za nezgodu. Ako to vozilo nije osigurano ili neregistrovano štetu plaća Garantni fond. A što se tiče kaska plaćaju se sve štete (bili krivi ili ne) osim ako ste bez dozvole, pod dejstvom alkohola, droge ili opojnih sredstava i ako namerno prođete kroz crveno svetlo.
 
А ко од гарантног фонда тражи штету има да погрицка своја јаја и на крају неће извући.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Није шија него врат

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Nazad
Vrh