IMT

Razumem da se nema, ljudi se dovijaju na sve moguće i nemoguće načine ali ako ću zbog nečega da imam Damoklov mač nad glavom staviću prst na čelo i razmisliti da li se to meni isplati!?
 
Meni se sviđa od starijih JD ona sa hidromotorima u točkovima sa planetarcima. Uključiš po potrebi, blokada, pužna brzina, itd..
Da sam mlađi napravio bih na mog MF65 pa nek ide..
 
Mirosti to mnoge i zeza, nisam nikad zavirivao ali znam mnoge koji kukaju
Evo ima jedan 4630 u selu pored tvrdi da radi prednja vuča a znam da je to retkost na njima

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Radi ona ali je nepouzdana.Dešavalo se da daš komandu off putem prekidača, ona i dalje radi i vuče a traktor ne staje i odeš u kanal ako se spetljaš i ne stisneš kvačilo na vreme.Ona je predviđena da ti malo pomogne u nekim situacijama ali kako da je gledaš ugašenu dok oreš kada ide brže sa njom.
 
Nebih ja to ni nameštao na neku automatiku ili elektroventile, već bih stavio klasičan razvodnik za uključivanje i koristio samo po potrebi.
Radilo bi sigurno dobro. Takođe, može da se namesti i ventil između hidromotora pa da ima funkciju diferencijala(ako je normalno blokiran).
Prigušni ventil bi mogao dati pužne brzine za neke operacije.
 
Pozdrav ljudi. Imam problem na 539. Kad razdvojim kocnice i probam da skrenem uz korišćenje jedne pedale, traktor pocne da se guši ( neće da preuzme vuču ovaj drugi točak što nije kočen) i kada tako pokušam da skrećem čuje se nekakvo lupanje, preskakanje u diferencijaalu . Je li ima neko ideju šta bi moglo da bude?
 
Mani ga.Gledao sam te kombinacije gde kardan ide pored leve noge bez ikakve zaštite a tu ti je papuča kvačila i normalno da ćeš je koristiti često a ako ti taj kardan uhvati pertu od patike, cipela ili još bolje smota nogavicu od pantalona proći ćeš super.
To je samo ljudska nemarnost.
Postoje stari Fiati na kojima je kardan fabricki bas na takvom mestu kako si opisao ali fabricki patos je napravljen tako da ga prekriva u potpunosti i noga je sasvim bezbedna.
Karabudz tehnologiju ne volim ali nekad ne moze bez nje, razumeli vi to ili ne.
Evo sinoc slusam, 3 traktora iz sela idu na karabudz prednje vuce, za nekog krstenog "duplaka" nemaju i pitanje kada ce imati ali 2.000e imaju pa eto...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Danas sam opravljao automat na alnaseru, nabavio drugi poklopac, i uz trud i muku i stelovanje rezultat je sledeci, kada spojim direkt zicicu i plus na alnaseru zavrti normalno, ali sa brave nece, drkce preskace, spajao i direkt zice na bravi isto nije do nje i mnogo struje vuce kada se proba na bravu, sta moz da bude?? ne mogu vise da se trudim bar 7 puta sam skidao i namestao sve ::sramota:: ::sramota:: ::sramota:: .....


U pitanju je ceski alnaser, llucas....
 
Danas sam opravljao automat na alnaseru, nabavio drugi poklopac, i uz trud i muku i stelovanje rezultat je sledeci, kada spojim direkt zicicu i plus na alnaseru zavrti normalno, ali sa brave nece, drkce preskace, spajao i direkt zice na bravi isto nije do nje i mnogo struje vuce kada se proba na bravu, sta moz da bude?? ne mogu vise da se trudim bar 7 puta sam skidao i namestao sve ::sramota:: ::sramota:: ::sramota:: .....


U pitanju je ceski alnaser, llucas....
Automat nevalja moraće novo ići. Izgore kontakti unutra.
 
Ma radi automat, dovedem mu struju sa pomocnim kablom direkt sa plus kleme na pobudu i radi, uzmem isti kabl probam da mu dam struju sa zice sa koje brava dobija struju i opet problem, znaci problem je sa strujom koju brava dobija otprilike...
 
Tako je ili neki kontakt los ili sama brava, ja u takvim situacijama na kratko bacim tu zicu pod naponom na masu pa se zavari kontakt gde nije dobar ili pregori skroz pa se onda lako nadje
 
Ugradi relej,deblje zice na njega sa glavnog odiguraca ili sa baterija uz ugradnju veceg ubodnog osiguraca od auta a sa brave koristis samo signal

Послато са SM-A325F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh