IMT

Kako mislite u spojnicama, jel moze biti problem i ako nigde na prikljuccima ne pusta ulje?
Problem je u razvodniku ili spojnicama
sta moze biti u razvodniku da pravi problem?
Sta se nalazi u tom sklopu?
Smem li ja to rastavljat ili je to posao za dobrog majstora?
 
Nije razvodnik ako zamenis mesta pa radi.. u brzim spojkama je problem neka ima jacu oprugu pa u jednu stranu lakse ide ulje a u drugu slabo otvara… verovatno ta sto nece na traktoru ima jacu oprugu pa kad krene ulje onda ga tok ulja pogura i zacepi…
 
Koliko sam skapirao zeza na toj spojci kad bilo sta zakaci, ja mislim da razvodnik pravi problem, imam slicnu situaciju na istom razvodniku.
Razvodnik je dupli (dve sekcije) na prvom do levog blatobrana, nazad kad vucem rucicu to je mislim donji ventil (brza spojka) dosta sporije gura ulje, tek kad zapnem rucku do kraja pa jos malo onako krkanski na silu poguram (rucica se mozda pomeri tek par mm jer nema kud dalje) tek tad krene brze da dize....
Kad smo uzeli traktor video sam da je samo ta sekcija koriscena jer je rucica dobila malo lufta dok druga nema trunku lufta.
E sad nemam nikakvo iskustvo sa tim razvodnicima samo znam da tu nema sta da strada sem neka gumica, ali treba to da radi i radi..
pogotovo ulje kruzi non-stop kroz razvodnik, nema da bude suv nikad.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ručni gas pa napraviš češalj i zakačiš koliko ti obrtaja treba
Npr imam položaje 800_ 1300_2400





Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Pozdrav svima, da li se mozda neko od vas susreo sa IMT 560, 565, 569 ali onom serijom P sto ima obrtnu limariju i odvojenu kabinu, skoro sam video jedan takav 565Dv i 569Dv na oglasima, ali 560 nikad, da li postoji uopste takav?
 
Koliko sam skapirao zeza na toj spojci kad bilo sta zakaci, ja mislim da razvodnik pravi problem, imam slicnu situaciju na istom razvodniku.
Razvodnik je dupli (dve sekcije) na prvom do levog blatobrana, nazad kad vucem rucicu to je mislim donji ventil (brza spojka) dosta sporije gura ulje, tek kad zapnem rucku do kraja pa jos malo onako krkanski na silu poguram (rucica se mozda pomeri tek par mm jer nema kud dalje) tek tad krene brze da dize....
Kad smo uzeli traktor video sam da je samo ta sekcija koriscena jer je rucica dobila malo lufta dok druga nema trunku lufta.
E sad nemam nikakvo iskustvo sa tim razvodnicima samo znam da tu nema sta da strada sem neka gumica, ali treba to da radi i radi..
pogotovo ulje kruzi non-stop kroz razvodnik, nema da bude suv nikad.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Razvodnik je 100% znam zato sto nazad ima 4 izvoda i oba izvoda jedne strane teze funkcionisu, nije valjda da nevalja ni jedna spojka sa te strane a sto se tice tog lufta kod mene je traktor nov kupljen i tog lufta ima od tada jer one rucice kad se skinu na njima ima prorez koji se prilikom sklapanja uklopi i normalno da ce bit malo lufta nemoguce nikako, bar ne kod mene, ili je to fabricki dole na rucicama napravljen visi prorez
Imam osecaj da kad bi milimetar mogao pomerit jos rucicu da bi funkcionisalo kako treba ali nemam kud vise
 
Poslednja izmena:
Skini ručice komande, pa deluj direktno na klip razvodnika. Ako tada radi kako treba, znaš šta ti je činit..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Razvodnik je 100% znam zato sto nazad ima 4 izvoda i oba izvoda jedne strane teze funkcionisu, nije valjda da nevalja ni jedna spojka sa te strane a sto se tice tog lufta kod mene je traktor nov kupljen i tog lufta ima od tada jer one rucice kad se skinu na njima ima prorez koji se prilikom sklapanja uklopi i normalno da ce bit malo lufta nemoguce nikako, bar ne kod mene, ili je to fabricki dole na rucicama napravljen visi prorez
Imam osecaj da kad bi milimetar mogao pomerit jos rucicu da bi funkcionisalo kako treba ali nemam kud vise
Isti osecaj imam, kao da rucica ne potiskuje dovoljno...


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Jedino da je kod tebe nesto drugacije, ali na mojim razvodnicima kada se skinu rucice, vidi se klip razvodnika koji je van oko 4-5 cm, i moze se sigurno necim potisnuti.
 
539 neće da se ugasi. Povučem skroz do kraja ručicu za gašenje i ne raguje uopšte. Mogu da ga ugasim ako dam gas skoro do kraja i onda naglo spustim na ler i istovremno povučem ručicu za gašenje. Predpostavljam da je nešto do boš pumpe?
 
Linijska ili roto pumpa ? Proveri da li ima lufta u mehanizmu, povuci polugu direktno na pumpi do kraja i vidi da li ce se onda ugasiti. Ako nije to onda je sigurno do pumpe. Eventualno mozda dobija gorivo preko grejaca ili nekako povlaci ulje u usis ali onda bi jako lose radio
 
Linijska ili roto pumpa ? Proveri da li ima lufta u mehanizmu, povuci polugu direktno na pumpi do kraja i vidi da li ce se onda ugasiti. Ako nije to onda je sigurno do pumpe. Eventualno mozda dobija gorivo preko grejaca ili nekako povlaci ulje u usis ali onda bi jako lose radio
Linijska. Nema lufta, probao sam rukom da povučem oprugu do kraja ali isto neće da se ugasi. Ne skida mi se pumpa jer lepo radi pa zato pitam da li je neko ima sličan problem.
@BARBULA, @MONTOYA Dosadno vam?
 
Nazad
Vrh